ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אדוני, הגופה שלך מצפצפת 
 
 
מערכת חיים ברשת

התפוצצות פרשה של שוד וסחר בגופות של נפטרים, גורמת לאוניברסיטת קליפורניה להשתמש בשיטות אפסנאות אלקטרוניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר מקרים מביכים של שוד וסחר בגופות, גרם לאוניברסיטת קליפורניה לפנות אל הטכנולוגיה כדי לנסות למנוע מלבבות, כבדים, מוחות ושאר איברים אנושיים, להסתובב במקומות שהם לא אמורים להיות בהם.

אוניברסיטת קליפורניה, כמו מרכזים מדעיים ורפואיים אחרים בעולם, מקבלת תרומות של גופות ממשפחות של נפטרים אשר הסכימו לתרום את גופם למדע. אולם פרשה שהתפוצצה לאחרונה, הראתה כי חלקי גופות נשדדים מהאוניברסיטה ונסחרים באופן בלתי חוקי. החשוד העיקרי הוא לא אחר מאשר מנהל הפרויקט לתרומת גופות.

חשיפת הפרשה, מן הסתם, לא עשתה טוב לאוניברסיטה. למרות שעדיין לא הוגדו כתבי אישום, בית המשפט סגר באופן זמני את הפרויקט. גם הסחורה הפסיקה להגיע - הנפטרים לעתיד חזרו בהם מצוואתם וויתרו על התענוג שאיבריהם הפנימיים יסופסרו בשוק השחור.
 
המצב לא השאיר לאוניברסיטה הרבה ברירות והיא החלה לחשוב על רפורמה כוללת. אחד הרעיונות המובילים הוא להתחיל להשתמש בבר קודים ובשבבים אלקטרונים זעירים (RFID), כדי לעקוב אחר גופות ולאתר את מיקומם. גם חלקים אשר יוצאו מהגופות יסומנו, כך מדווח הרג'יסטר.

שבבי RFID הינם שבבים זעירים, חלקם בגודל של גרגר אורז או אפילו פחות, אותם ניתן להצמיד לחפצים או להחדיר מתחת לעור. כדי לאתר את השבבים יש צורך בגלאי המשתמש בגלי רדיו. הצבה של גלאי כזה בכניסה לחדר מתים, למשל, יכולה לגלות כל כניסה ויציאה של גופה או איבר המסומנים באמצעות השבב.

משפחות הנפטרים לא ממש מאמינות לכנות של כוונות האוניברסיטה למצוא פתרון אמיתי לבעיה. לטענתן, האוניברסיטה הבטיחה לשדד את מערכותיה עוד ב-1996, כאשר התגלה כי החוקרים זורקים את כי חלקי הגופות של יקירהן יחד עם פסולת רפואית ועם חלקי גופות של חיות.

ד"ר ארתור קפלן, פרופסור לביוטכניקה מאוניברסיטת פנסילבניה אומר בתגובה לרעיון של האוניברסיטה, כי הרעיון אומנם טוב, אך כל מערכת אוטומטית דורשת גיבוי אנושי. "רוב הסחר הבלתי חוקי בגופות נעשה בידי החברה הרעים", הוא מסביר. "אומנם זה רעיון יפה להחדיר שבבי בר קוד בגופות, אבל אם רוצים לנצח את העבריינים, חייב להיות מישהו שיבוא אחת לכמה זמן לבצע ביקורת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by