ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמת הקונסולות - הדור הבא 
 
 
עינת חורשי, גיימר

לקראת סוף השנה צפויות להגיע למדפים קונסולות ה-Xbox 2, הפלייסטיישן 3 ואולי אפילו נינטנדו Revolution. אתם כבר מוכנים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למביט מבחוץ, זירת הדור הבא של קונסולות המשחק נראית כקופאת על שמריה: אף אחת מהחברות הגדולות לא מזדרזת לשחרר מידע עד כמה מופלאה הקונסולה הבאה שלה, או מתי ניתן יהיה לחזות בה. לכאורה, פיתוח הקונסולות תקוע. אבל מתחת לפני השטח, קיים עולם שלם של שמועות גועשות ורוחשות.

שלוש המתחרות הבולטות הן חברת 'סוני', האחראית לקונסולת הפלייסטיישן 3, 'מיקרוסופט', בעלת קונסולת האקס בוקס 2, וחברת 'נינטנדו' וקונסולת הדור הבא שלה (תחת שם הקוד Revolution).

באומץ רב נכנסנו אל הביצות, לבדוק מקרוב את חרושת השמועות: מי נגד מי, מתי, כמה ולמה.
 

החשיפה הראשונה: E3

Quake 4 - אחד הכותרים המעניינים לקונסולת ה-Xbox2
 Quake 4 - אחד הכותרים המעניינים לקונסולת ה-Xbox2   
אנחנו אוהבים שמדברים איתנו תכל'ס, כך שהשאלה החשובה היא, כמובן, 'מתי?'. עזבו אותנו ממפרטים תיאורטיים. אנחנו רוצים לראות את הקונסולה בעיניים שלנו, רוצים למשש אותה, רוצים לשחק בה. רוצים לראות איך היא עומדת במבחן המציאות. גם פה, כמובן, החברות שומרות על זכות השתיקה, ומחכות לרגע האחרון, כדי לחשוף את הקונסולה עם ה'שואו' הכי גדול שרק אפשר.

המקום הכי טבעי להציג בו את הפלא הטכנולוגי החדש, הוא ועידת המפתחים (GDC, או בשמה המלא: Game Developers Conference), שתתקיים בחודש מרץ. כל אנשי המקצוע יהיו שם, ויוכלו להתרשם כיאות. אבל חברת 'מיקרוסופט', שאוחזת ביתרון הזמן במרוץ, כבר הודיעה כי אין בכוונתה להציג את קונסולת האקס בוקס 2 החדשה בועידת המפתחים (בה, אגב, הכריזה לראשונה על פיתוחה של קונסולת האקס בוקס המקורית).

במקום זאת, נראה שהחשיפה הראשונה של ה'אקס בוקס 2' תבוא דווקא בחודש מאי, בתערוכת E3 הפופולרית בלוס אנג'לס. התערוכה היא אירוע המשחקים הגדול בעולם, ושימשה גם במה להשקת דור הקונסולות האחרון.

גם חברת 'סוני' לא טומנת ידה בצלחת, ועל פי מקורות בחברה, גם קונסולת הפלייסטיישן 3 שלה תככב בתערוכת E3. ופה מגיע החלק המעניין באמת: השמועות טוענות, כי החברה לא תסתפק בסרטונים המציגים את יכולות הקונסולה החדשה שלה. במקום זאת, ככל הנראה, 'סוני' תציג קונסולת פלייסטיישן 3 שחיקה, שתתחרה ישירות מול ה'אקס בוקס 2' השחיקה ומול ה'נינטנדו רוולושן'. מלחמה של ממש.
 

המשחקים שבדרך

 
כשחברות הענק הללו הולכות ראש בראש, מי שתזכה היא זו שתפתה את הקהל עם הכי הרבה אטרקציות. אז בואו נראה איך כל חברה מתכננת למשוך אותנו אל מלכודת הדבש שלה. חברת 'מיקרוסופט' עצמה מכחישה כל טענה באשר למשחקים שיפותחו לקונסולת האקס בוקס 2, ואפילו את Halo 2.5 - אליו נגיע בהמשך - היא בקושי מזכירה. אבל מי צריך אותה, כשיש לנו את חברות המשחקים עצמן, שרק מחכות לרגע בו יוכלו להשוויץ?

חברת 'אקטיוויז'ן', למשל, כבר התגאתה בכותרי הדור הבא שלה. תרומתה לקונסולת האקס בוקס 2 תתבטא במשחק הספורט Tony Hawk’s Underground 3. משחקים נחשקים יותר בפיתוחה, שייצאו אף הם לאקס בוקס 2, הם משחקי הפעולה Call of Duty 2, 'אולטימייט ספיידרמן', ומשחק הדגל - Quake 4.

חברת 'אלקטרוניק ארטס' לא נשארה חייבת, וחשפה 13 כותרי 'אקס בוקס 2' משלה. אלו כוללים, בין השאר, את משחק המרוצים הכסאחיסטי Burnout 4, משחק הפעולה Battlefield: Modern Combat, ו'פיפ'א 2006' ההכרחי. מה שיותר מעניין הוא, ש'אלקטרוניק ארטס' דיברה על סתיו 2005 כתאריך היעד בו ייצאו המשחקים לשוק. המממ...

בגזרת הפלייסטיישן 3, יש משחקים, אבל אין תאריכי יעד, כיוון שחברת 'סוני' עוד לא שלחה את 'ערכות הפיתוח' אל חברות המשחקים (וכמוה גם 'נינטנדו', שנמנעה משליחת ערכת פיתוח דומה). מה בתפריט המשחקים? מה שתרצו. זה מתחיל במשחק פעולה מקורי מגוף ראשון בשם Dark Sector. ואז זה ממשיך במשחקים שברור שיגיעו לקונסולה, כמו משחקי 'ספלינטר סל', משחקי הספורט 'פיפ'א 2006' ו-Gran Turismo (4 או 5), משחקי הספורט של 'אלקטרוניק ארטס', Tekken וכו'. חותמים את הרשימה, GTA, 'ספיידרמן 3', משחק Need for Speed חדש ו... Half Life 2.

המבחר של 'נינטנדו', כמו 'נינטנדו', כולל את משחקי 'האחים מריו', 'זלדה' ו-Super Smash Bros. אלו מתוכננים ללוות את השקת הקונוסלה בחנויות.
 
 

מכונות המשחק של העתיד הקרוב

Half-Life 2 - עומד בראש רשימת המשחקים לפלייסטיישן 3
 Half-Life 2 - עומד בראש רשימת המשחקים לפלייסטיישן 3   
קרב לא פחות מעניין מהקרב על המשחקים הטובים ביותר, הוא הקרב על הקונסולה עם הביצועים הטכניים הטובים ביותר. האם תהיה זו הפלייסטיישן 3, האקס בוקס 2 או בכלל הנינטנדו רוולושן, שתשאיר אותנו עם פה פעור מול גרפיקה חדשנית?

חלק מהמומחים בתחום, טוענים כי היתרון הטכנולוגי יעמוד לצידה של 'סוני'. הם מסבירים כי 'מיקרוסופט' היא בראש ובראשונה חברה שעוסקת בתוכנה. לעומתה, ל'סוני' יש הרבה יותר ניסיון בפיתוח חומרה, כך שהיא יכולה לדחוס יותר אפשרויות לתוך הקונסולה, תוך שמירה על עלויות פיתוח הגיוניות ועלויות ייצור נמוכות.

כבר עתה ברור כי שלוש קונסולות המשחק החדשות, תהיינה חזקות הרבה יותר מקונסולות הדור הנוכחי. בחברת 'קודמאסטרס', למשל, עובדים בימים אלו ממש על סטים חדשים של אפקטים למשחקי הקונסולות החדשות, מרשימים הרבה יותר מכל מה שקיים כרגע בשוק. ב'קודמאסטרס' מדברים על קונסולות שתצגנה אפקטים ממש כמו במחשב האישי - Pixel Shading, פיזיקה מציאותית במיוחד, איכות קולנועית ועוד.

מפתחי קונסולת הפלייסטיישן 3 מחברת סוני, מזכירים בעיקר גרפיקה שלא ניתן יהיה להבדיל בינה לבין סרט קולנוע. אז נכון שהצהרות כאלה שמענו עוד קודם, עם פיתוחן של הקונסולות הנוכחיות, אבל הפעם מבטיחים לנו המפתחים שזה על באמת. נשבעים. כראייה הם מזכירים כי המעבד הגרפי של הפלייסטיישן 3, יעשה שימוש ב- DirectX 9וב-Shader Models 3. מה שזה אומר הלכה למעשה, זה שתכנות המשחקים יהיה קל יותר.
 

Halo 2.5 על ההארד דיסק

באופן סמלי משהו, המשחק הראשון שיושק עם קונסולת האקס בוקס 2, הוא משחק הפעולה Halo 2.5. זה יהיה אותו Halo 2 המוכר, שזכה להצלחה קופתית בעולם, עם הרבה תוספות ושיפורים. הוא צפוי להכיל טקסטורות משופרות, ואת כל האפקטים והאפשרויות שהמעריצים ציפו להם, ולא נכנסו למשחק.

רק כדי לסבר את האוזן, נספר כי המשחק יציג את הגרפיקה שלו תוך תמיכה בטלוויזיות HDTV, שיפור משמעותי אפילו לעומת הצפייה בטלוויזיה הביתית שלנו. כמובן, גם למושגים כמו HDTV יש רזולוציות שונות משלהם, וזו ש-Halo 2.5 ישתמש בה עדיין אינה ידועה. אבל אפילו הרזולוציה הנמוכה ביותר היא הרבה יותר ממה שיש לנו כרגע.

חברת 'מיקרוסופט' הפנימה, כי משחקי Halo הם כלי הנשק הטוב ביותר שלה כנגד קונסולת הפלייסטיישן 2. על כן, עולה כי קונסולת האקס בוקס 2 תגיע בשתי וריאציות: רגילה, וזו שבה Halo 2.5 יגיע מוכן על ההארד-דיסק. כלומר, מי שיקנה את הגרסה השניה לקונסולה, לא יצטרך לקנות את הדיסק של המשחק, אלא המשחק יהיה מותקן לו כבר על הקונסולה.

ואם התייחסנו לשמועות אודות האקס בוקס 2 והפלייסטיישן 3, לא נוכל להתעלם מהקונסולה שתהיה ככל הנראה המקורית ביותר מקונסולות הדור הבא - הנינטנדו רוולושן. גם קונסולת ה'רוולושן' מתיימרת להציע כונן קשיח. אבל ההפתעה הגדולה מצויה בשמועה הנוכחית: נראה כי הקונסולה החדשה תהיה רגישה לתזוזות, בעזרתם של בקרים גירוסקופים.

בצורה כזו, כל תנודה תשפיע על המתרחש במשחק (למשל, אם תטו את הבקר ימינה ולמטה, גם התמונה תשתנה בהתאם, למה שנמצא ימינה ולמטה). הבקרים לא יהיו אלחוטיים, אלא יחוברו עם ארבעה פורטים, בדומה לנעשה בקונסולת הגיימקיוב הנוכחית.
 

הפתעות מעולם אחר

עם זאת, עלינו לקחת בחשבון כי כל עוד חברות המשחקים אינן יודעות למה מסוגלות קונסולות הדור הבא, גם המשחקים לא יציגו שיפור. בשורה התחתונה, יש לשער כי המשחקים הראשונים שייצאו לשוק החדש, לא ינצלו את היכולות המרשימות של הקונסולות החדשות עד תום, אלא לזאת נזכה רק מאוחר יותר.

עוד נראה כי צורת המשחק בקונסולות החדשות תשתנה. ב'סוני' מדברים על 'דיסק התחלה' בסיסי וזול, בו ניתן יהיה לשחק במשחק המלא. לאחר מכן, יתחבר השחקן און-ליין, ויוכל לקנות אינטליגנציה מלאכותית מתקדמת יותר ושלבים נוספים. אם זה לא מה שעושה לכם את זה, לאחרונה ניגשה 'סוני' למשרד הפטנטים האמריקאי, ורשמה פטנט נוסף שמשמעותו, כך נראה, היא שקונסולת הפלייסטיישן 3 תוכל לתקשר אלחוטית עם קונסולת ה-PSP הניידת. רק תארו לכם החלפת קבצים - משחקים, מוסיקה, סרטים וכו' - בין שתי הקונסולות. ימות המשיח ממש.

בקיצור, זו עומדת להיות מלחמה מעניינת, ולא משנה באיזה קונסולה תבחרו - תהיו בטוחים שאתם רק תרוויחו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by