ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
windows.co.il יועבר למיקרוסופט 
 
 מתוך אתר windows.co.il   
 
מערכת חיים ברשת

כך נקבע עם סיום הליך הבוררות בין מיקרוסופט ואורן לוי - הבעלים הנוכחיים של הדומיין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדומיין windows.co.il יועבר למיקרוסופט - כך קבעה הוועדה המייעצת של איגוד האינטרנט הישראלי. עם זאת, החלטת הוועדה אינה מחייבת את הצדדים, והם רשאים להמשיך ולפנות לבית המשפט.

הליך הבוררות החל בספטמבר, לאחר שחודשיים קודם לכן מיקרוסופט פנתה לאורן לוי, הבעלים של האתר מאז 1998, בדרישה להעביר לה את הכתובת לאלתר. לוי סירב, ולכן אילצה אותו מיקרוסופט לבחור באחת משתי האופציות הבאות: תביעה בבית משפט או הליך בוררות תחת חסותו של איגוד האינטרנט הישראלי. לוי הסכים להליך הבוררות מכיוון שקיווה שסיכוייו יהיו טובים מעט יותר במסלול זה שבו ההחלטה תקבע על ידי מומחים לתחום, למרות ש"אי אפשר לדעת, כי במקרה הזה מדובר במיקרוסופט הגדולה", אמר לוי בזמנו.

עו"ד חיים רביה מדווח כי שלושה נימוקים עיקריים עמדו בבסיס החלטת הוועדה: העדר תום לב - השם זהה לסימני מסחר רשומים של מיקרוסופט בישראל, למשפחת לוי אין זכות או אינטרס לגיטימי בשם. כמו כן, כוונת מפעיליו עד לפני כמה חודשים היתה שגולשים המקלידים את כתובת האתר בעת חיפוש אחרי מוצרי מיקרוספט יופנו לאתר keshset.co.il המציע שירותי אחסון לאתרי אינטרנט, גם הוא בבעלות משפחת לוי; גניבת עין - הוועדה מצאה כי כוונת בעלי האתר היתה ליצור מה שכינתה "גניבת עין", הווה אומר ליצור את הרושם שהאתר הינו שירות של מיקרוסופט, או לפחות בעל קשר למיקרוסופט; הפרת סימן מסחר - אמנם אין כאן הפרה כפשוטה, אך מנגד, "חלונות" הוא סימן מסחר מוכר היטב, ולכן הוא נהנה מהגנה יתרה בחוק.

"לאור כל האמור לעיל", קבעה הוועדה, "תבוטל זכותו של הנתבע על שם הדומיין windows.co.il תוך 45 יום ממסירת ההחלטה לצדדים". עם זאת, הוועדה קבעה כי מיקרוסופט תהיה זו שתישא בהוצאות הליך הבוררות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by