ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יהיה טוב, אם בוש לא יהרוג אתכם 

יהיה טוב, אם בוש לא יהרוג אתכם

 
 
מערכת סלון.קום

יוציאו אתכם להורג כשתשירו במקלחת, אבל המחשבים שלכם לא ישתכפלו. ביל גייטס יתקדם בחיים, אתרי הנשים יסמנו את המהפיכה, ושוק הבשר המקוון יכניע לבסוף את AOL. סלון.קום מציג את התחזית שלו לכלכלה החדשה של 2001

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מיתון? איזה מיתון?

יהיה טוב. הנאסד``ק מדשדש
 יהיה טוב. הנאסד``ק מדשדש   
באפריל 2001, בדיוק כשמדד הנאסד"ק מדשדש סביב ערך מזעזע של 1632.46 נקודות, דבר מוזר קורה: אתר הנשים iVillage.com עובר להרוויח. מדובר ברווח קטן, אבל ברווח.

שבוע לאחר מכן, האתר Ask.com מודיע כי גם הוא הצליח לאזן את עצמו ולהתחיל להרוויח ברבעון הראשון של 2001, ומיד אחריו יוצאות הודעות דומות גם מ-theglobe.com ו-drkoop.com. אחריהם, גם אמאזון סוף סוף מוסרת כי התחילה להרוויח. עושה רושם שהידוק החגורה והתחרות האכזרית הצליחו להפוך את שוק הדוט.קום על פיו.

מעודדת מההודעות הללו, כלכלת האינטרנט מזנקת שוב, אולי יותר מדי גבוה. מדד הנאסד"ק חוזר לרמות המטורפות של סוף 1999, אחרי שהמשקיעים מתנפלים על מניות דוט.קום בתקווה לקנות אותן בזול לפני שהחברות מודיעות על רווחים. קרנות הון-סיכון משקיעות שוב, ויזמים שנמלטו מעמק הסיליקון חוזרים לשם בהמוניהם, מעלים שוב את מחירי הנדל"ן באזור. מכירות מטוסי המנהלים מרקיעות שחקים, כשבכירים גאים מרגישים שוב צורך לבזבז את הרווחים הזורמים. האם הם אי פעם ילמדו?
 

ביל גייטס זוכה בקידום

דווקא נראים לי נחמדים, מיקרוסופט האלה. ביל גייטס (רויטרס)
 דווקא נראים לי נחמדים, מיקרוסופט האלה. ביל גייטס (רויטרס)   
ג`ורג` בוש משתוקק להוכיח את כישוריו העסקיים לעולם. הוא לא סתם איל נפט כושל! הוא באמת מבין בכל ענייני "הכלכלה החדשה" האלה. וכך, מעט לאחר שביל גייטס מזמין את בוש לנסות את תוכנת ה-e-book החדשה של מיקרוסופט, ממנה אותו בוש להיות יו"ר ועדת המסחר הפדראלית.

פעולתו הראשונה של גייטס בתפקידו, היא להפסיק את משפט המונופול נגד מיקרוסופט. אז מפנה אויב המונופולים החדש את תשומת ליבו ל-AOL טיים וורנר. בעיני לוחם הצדק מרדמונד, אין לכם מונופול אימתני מזה.
 

לא עוד שירה במקלחת

ידפקו, כנראה. FuckedCompany.com
 ידפקו, כנראה. FuckedCompany.com   
הקונגרס, מדורבן בידי הוליווד וחברות התקליטים הגדולות, מעביר תיקון לחוק זכויות היוצרים הדיגיטלי. התיקון הופך פיזום שירים מוגנים וציטוט מתוך סרטים בשיחות סלון, לבלתי חוקי. מי שנתפס עובר החוק, צפוי לעונש מאסר. מי שנמצא אשם בשלישית, עלול למצוא עצמו נידון למוות. בוש - חסיד גדול של ענישה חמורה, ולא ממש מוצלח בשינון מילות שירים בכל מקרה - מאשר את החוק ברגע שהוא נוחת על שולחנו.


FuckedCompany.com נדפקת

אתר ההשמצות החביב על כולם נסגר, עם התרבות התביעות נגדו על הוצאת דיבה ולשון הרע. הרכילות העגומה באתר הופכת חומר קריאה ממכר לא רק עבור אנשי היי-טק שבודקים מתי יאבדו את משרתם, אלא גם עבור עורכי דין. הקש ששובר את גב הגמל הוא תביעה שמגישים בעלי המניות ב-EBay נגד אתר האתר שעוסק בסגירות של חברות אינטרנט, לאחר ששמועה כוזבת על עזיבתה של מג וויטמן את אתר המכירות הפומביות, מביא למפולת של 75 אחוז בתוך שלוש שעות במניות האתר.

פיליפ "פאד" קפלן, האדם שמאחורי FuckedCompany.com , מכריז על פשיטת רגל. הוא עצמו פונה לקריירת הרצאות רווחית, ונותן שני נאומים בשבוע תמורת 50 אלף דולר לאחד, בפני מנהלים בכירים ברשימת ה-500 של פורבס, על יצירת אתר "ויראלי".
 
 

העולם לא נחרב. עדיין

סוף העולם לא הגיע. בניגוד לתחזיות השחורות של אחד ממייסדי "סאן מיקרוסיסטמס", ביל ג`וי, מחשבים לא משכפלים עצמם, פולטים חומר אפור, או עושים כל דבר אחר שמוביל ליום הדין. אכן, נשים וגברים ברחבי העולם ממשיכים להתקיים לצד מחשבי השולחן, הלאפ-טופ, הטלפונים הסלולריים ומחשבי כף היד שלהם - צורחים עליהם, בועטים בהם, ובאופן כללי, מביעים את אותה "אהבה" שהיתה בהם תמיד כלפי כל דבר דיגיטלי.


AOL טיים-וורנר זה לא כזה להיט

יום אחד באמצע 2001, עובדי AOL טיים-וורנר נקראים ממשרדיהם כדי לשמוע הודעה מהממת: החברה נפלה קורבן להשתלטות עויינת מצד האתר "am I hot or not". בתוך דקות, גודש קהל של מנהלים את חדרי השירותים בעזוז שלא נראה מאז ימי הדיסקו. ג`ראלד לוין (טיים-וורנר) ממהר לחדר הכושר וסטיב קייס (AOL) פוצח בדיאטה מיידית.

המצויים בפרטי ההשתלטות אומרים, כי היה זה רק עניין של זמן עד שתאגיד הביליונים העצום ייכנע לפשטות הבלתי מנוצחת של שוק הבשר המקוון. "צריך להודות", אומר אחד המקורבים. "מי לא יעדיף להעביר כמה שעות בהטחת עלבונות במראה של זרים, כשהאלטרנטיבה היא לצפות בסי.אן.אן?". בינתיים, בעלי המניות חוגגים את ההודעה שמבשרת כי כל ההחלטות העסקיות יוכרעו מעתה בידי הציבור - ב-"am I hot or not".הכתבה פורסמה במקור במגזין סלון.קום.
זכויות התרגום העברי שמורות לנטויז`ן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by