ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האקינג, קרקינג, ושירותים כימיים 

האקינג, קרקינג, ושירותים כימיים

 
 
יוני  שדמי

בגרמניה הסתיים לאחרונה כנס האקרים, וכמו בכל כנס האקרים ראוי לשמו, גם הפעם האירוע היה מיקס של אידיאולוגיה, טכנולוגיה והרצת קטעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקבר של גייטס. זה היה באמסטרדם
 הקבר של גייטס. זה היה באמסטרדם   
על פניו, השילוב בין גיקים לקמפינג לא נשמע מוצלח במיוחד. הגיק הממוצע, ממש כמו המחשב שלו, לא מחבב רטיבות, ורוחות עזות, וכל טמפרטורה שאינה טמפרטורת החדר.

רק שגיקים מן הדור החדש, אלו שכבר לא מתחבאים בחדרם ומפוצצים חצ`קונים לאור המוניטור המהבהב, אלא יוצאים לעשות דאווינים על כוסיות עם הפאלם פיילוט החדש או האיי-מק הנייד, דווקא מסתדרים עם אמא טבע מצויין.

זו הייתה אחת הסיבות להצלחה הכבירה של "Chaos Communication Camp" (או "C3"), התכנסות המונית של כ1,500 האקרים, מומחי אבטחה וסתם גיקים גלובליים בעיירה גרמנית קטנה בשם פאולשוף, כ30 ק"מ מדרום לברלין. האירוע נמשך שלושה ימים, מהשישי עד לשמיני באוגוסט, וחולק ל"כפרים" טכנולוגיים עם התמחויות שונות, מקריפטוגרפיה (טכנולוגיות הצפנה) עד להנדסה-הפוכה (תהליך באמצעותו מנסים ליצור קוד תוכנה על פי מוצר תוכנה מוגמר), כשכל ההרצאות ושאר הפעילויות מתקיימות תחת כיפת השמיים.

כמשתמע משמה, את ההתכנסות אירגן ה"Chaos Computer Club", אגודת האקרים גרמנית אולטרה-יוקרתית שמתמקדת בחינוך העם באשר לכוח העולה של הרשת, ובצד התיאורטי והפילוסופי יותר של האקינג. ההשראה לכנס נשאבה מ"hacking in progress", אירוע וודסטוקי שנערך באמסטרדם לפני שנתיים, התפרסם בזכות הקבר שנכרה בו לביל גייטס וכלל קוקטייל מצויין של טכנולוגיה, האקינג, סמים ומוזיקה.
 
נוצץ, צבעוני, מודרני עד השמיים. האוהל המרכזי
 נוצץ, צבעוני, מודרני עד השמיים. האוהל המרכזי   
אבל בגרמניה, כמו בגרמניה. אחרי שנה רצופה של הכנות דקדקניות וקפדניות, הבילבול ההזוי שאיפיין את האירוע האמסטרדמי התחלף בארגון שקט וסופר-יעיל, והרייבים הבלתי נגמרים הוחלפו בהרצאות מנומסות על אבטחת מידע. אין זה אומר, כמובן, שלא רצו קטעים גיקיים ודאחקות דיגיטליות: ילד בן ,16 שהגיע עם גזייה, אוהל קטן ומחשב נייד, נתפס בניסיון לחדור לאתר האינטרנט של האירוע, ונענש על ידי עדת המארגנים המשועשעים בקירצוף אחד השירותים הכימיים ("המוצפים בקאקי", כפי שהגדירו זאת רשמית אנשי הוועדה המארגנת), "ופלים חלליים" - מין גרסה מצו`קמקת-אך-מתוגברת-במריחואנה של ערגליות - חולקו בעליזות למשתתפים, ואחד הביתנים הפופולאריים ביותר היה דווקא של האקינג פיסי: פריצת מנעולים.

אחת הפעילויות הרציניות בוועידה הייתה האקינג המוני תחת כיפת השמיים ("זו כמעט חוויה דתית", דיווח אחד המשתתפים). כל אחד מההאקרים המשתתפים בוועידה הביא את הציוד הממוחשב שלו, וחיבר אותו לרשת אד-הוק ענפה, שכבליה הציפו את המקום כולו, החל מנתיבי חשמל מזמזמים שביצבצו מן העצים ועד לקווי נתונים עבים שחצו את האוהלים עצמם.

כשלא הקדישו את עצמם להאקינג נטו ולוויכוחים מקצועיים, בילו המשתתפים בבאר שאולתר במקום, שחו באגם הקרוב, התחרו בפריצה איש למחשב רעהו (עם פרסים כספיים למנצחים), או צפו בפרמיירה של "23", סרט תיעודי מוזר ומפחיד במקצת על קרל קוך, האקר מסתורי שגנב מידע מארה"ב ומכר אותו לק.ג.ב בשלהי המלחמה הקרה.
 
האווירה הכללית ב"C3" הייתה, כפי שסיפר אחד המשתתפים ל"ווירד", "גלובלית, ידידותית, ו`האקרית` מאוד, במובן הטוב של המילה". גיקים נמנמו ליד נציגי ממשלות ברחבי העולם, אנשי קראקינג הקימו קומזיצים עם סוכני תאגידים שבאו לחפש כשרונות, וגר זאב עם כבש, והאקר עם מיקרוסופט ירבוץ.

למרות זאת, לא יכלו המארגנים להתאפק, ובפרץ מקוריות, החליטו לגבות בכניסה את הסכום הצנוע של 800 דולר מכל משתתף בכנס שהוא "עשיר, או עובד בעבור חברה או ממשלה עשירה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by