ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מציצים 

מציצים

 
 
אודליה ברקין

הרגשת מישהו נצמד קרוב מדי לחצאית שלך? יכול להיות שתמונה מאוד אינטימית שלך מתפרסמת ממש עכשיו באינטרנט. מדובר באפסקרטינג, או צילום עירום מציצני של נשים ללא ידיעתן - ופרסום התמונות ברשת. בארצות-הברית זה אפילו חוקי, ואתרים שמתמחים בכך מזמינים את הגולשים לפרסם תמונות כאלה. מצולמת אחת, אגב, לא ויתרה ודאגה שהעבריין ייענש - והוא נשלח לכלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשהצלם נתפס התברר שבאותו יום הספיק לצלם את המתרחש מתחת לחצאיותיהן של 13 נשים
 כשהצלם נתפס התברר שבאותו יום הספיק לצלם את המתרחש מתחת לחצאיותיהן של 13 נשים    
ג`נה בל עמדה עם בעלה בתור לאחד המתקנים ביריד של הכנסייה המקומית כשלפתע הרגישה שהברנש שמאחוריה עומד קצת יותר מדי קרוב . לתדהמתה גילתה שהטיפוס דאג להיצמד אליה רק על מנת שיוכל לצלם, בעזרת המצלמה המוחבאת בתיקו, את מה שיש לגברת בל מתחת לחצאית.

האיש, דיויד ברטולוצ`י שמו, הבין שהיא עלתה עליו והחל לברוח. כשנתפס על ידי השוטרים המקומיים התברר שבאותו יום הספיק לצלם את המתרחש מתחת לחצאיותיהן של 13 נשים לא חושדות . הפעולה, אם תהיתם, זכתה לשם הממצה UpSkirting, כלומר צילום במעלה שמלתה או חצאיתה של משהי.

בחקירה הודה ברטולוצ`י שמה שגרם לו לצלם נשים תמימות הוא אתר האינטרנט upskirt.com שמתמחה במציצנות. האתר לא מסתפק בפורנו מבוים בהסכמה או בפורנו חובבים ששולחים כל מיני אנשים שגאים בכישוריהם, כמו כל שאר אתרי הערומות למיניהן. מה שמדליק את הגולשים באתר הספציפי הזה (שהוא ממש לא היחיד בסגנון) זה שהנשים שתמונותיהן פרושות לראווה בין דפי האתר בכלל לא יודעות שהן צולמו. רובן הלכו לתומן ברחוב כשהן לבושות חצאית, שמלה או חולצה קצת חשופה, נתפשו בעדשת הצלם, ותמונתן הועלתה לאינטרנט.

האתר גם מציע סרטונים שצולמו במצלמה נסתרת בחדרי הלבשה ציבוריים, מלתחות משותפות, מקלחות משותפות ואפילו שירותים פרטיים בבתים של בחורות. תמונה שלכן יכולה להתפרסם שם, בלי ידיעתכן.


"זה חילול אישי שמשפיע עליך בכל כך הרבה דרכים, שפשוט בלתי אפשרי לתאר אותן", אמרה ג`נה בראיון למגזין הרשת סייבר קריים.
 
``היציאה וחיפוש אחרי התמונות האלו זה כמו משחק ציד``
 ``היציאה וחיפוש אחרי התמונות האלו זה כמו משחק ציד``   
אנדרו דרייק הוא האיש שעומד מאחורי אפסקירט.קום. תמורת סכומים שנעים בין 20 ל-100 דולר, הוא מציע לחברים באתר תמונות וסרטים של נשים שצולמו במצלמה נסתרת, בחוף במלתחה ובשירותים. "אני לא מנסה לדחוף אנשים החוצה על מנת שיביאו תמונות", מתעקש דרייק. "יש מספיק תוכן באתר לאנשים שרוצים לראות את החומר הזה. הם לא צריכים ללכת החוצה ולהסתבך בצרות כלשהן. אנשים אחרים כבר הלכו ועשו את העבודה בשבילם".

האדון דרייק לא ממש מדייק. ההצהרה הפותחת באתר היא כזאת: "המשימה שלכם, אם תחליטו לקבל אותה, היא להסתנן בכל אמצעי אפשרי למקומות בהם הסובייקטים שלכם הכי פחות מצפים להיראות". בנוסף, באתר עצמו יש חלק מיוחד בשם "בית הספר לריגול" שמוקדש להסברים: הכל על סוגי מצלמות נסתרות, איך משיגים אותן איפה צריך לשים אותן, מה הטכניקה הטובה ביותר להשיג את התמונות האיכותיות ביותר ואפילו צ`אט מיוחד למציצנים, בו הם יכולים להחליף עצות וטריקים. אין ספק שהמסר הזה מעודד את הגולשים לפעולה.

גברים, בהיותם עוד מימי קדם, עם של ציידים תחרותיים ששים לאתגר, קופצים על המשימה בזרועות פתוחות. אפילו דרייק מסכים: "היציאה וחיפוש אחרי התמונות האלו זה כמו משחק ציד בשבילם", אומר דרייק," הם פשוט משתמשים במצלמת וידאו כנשק בזמן שהצייד היה משתמש ברובה. בעוד שהטרף של הצייד הוא חיה, הטרף של המציצן חובב הוידיאו הוא האישה הלא-חושדת".

 
בארצות הברית הפצת התמונות האלו היא חוקית - והכל במסגרת הדיבר הראשון לחוקה שמאפשר את חופש הביטוי
 בארצות הברית הפצת התמונות האלו היא חוקית - והכל במסגרת הדיבר הראשון לחוקה שמאפשר את חופש הביטוי   
ג`נה בל פשוט מזועזעת. "התמונות הללו צולמו מבלי ידיעתה של האישה, על ידי מישהו שהתחבא, ארב או עשה כל מה שהיה דרוש כדי להשיג את התמונה, תוך שהוא מפיק הנאה מכל התהליך, ואז הציב אותה לראווה לעיני כולם. איך זה יכול להיות חוקי?"

אז זהו, שבארצות הברית הפצת התמונות האלו היא חוקית - והכל במסגרת הדיבר הראשון לחוקה שמאפשר את חופש הביטוי. כלומר, אם ברצוני לבטא את חיבתי הרבה לצילומי מחופים באתר אינטרנט, זכותי לעשות זאת. מלבד זאת, הנשים הללו נמצאו בשטח ציבורי ולכן מותר לעשות עם תמונות התחתונים שלהם מה שרוצים.

ברטולוצ`י , המציצן של בל מהסיפור למעלה, הואשם בעבירות קלות בלבד ונגזר לעשרה ימי מאסר בפועל, 30 יום מאסר בית ו-200 שעות עזרה לקהילה. בעקבות פנייתה של בל הזועמת לרשויות, הוצא האפסקירטינג מחוץ לחוק באוהיו בלבד (מקום מגוריה של בל) וכעת העונש על פעולה כזאת הוא עד שישה חודשי מאסר.
 
 

בישראל נחשף לפני כמה חודשים מקרה דומה על ידי נענע, של אדם שנהג לצלם נשים דרך מצלמה חודרת-בגדים, ולפרסם את התמונות באתרו. עורך הדין חיים רביה, המתמחה בין השאר בדיני מחשבים ואינטרנט, אמר בהתייחס למקרה זה: "מדובר בפגיעה חמורה בפרטיות. פרסום כזה הוא לכאורה עבירה פלילית, כיוון שמדובר בפרסום תצלומו של אדם ברבים בנסיבות שבהן עשוי הפרסום להשפיל או לבזות את המצולם".

"מדובר בצנעת חייו האישיים של בן- אדם", הוסיף רביה. "החוק קובע שזו עוולה אזרחית ואפשר לתבוע על זה נזק. ואם מחמירים, זאת גם עבירה פלילית שדינה עד חמש שנות מאסר".

לאנדרו דרייק זה לא ממש מזיז, לדעתו האנשים היחידים שיכולים לעצור את התפשטות ההצצות במעלה החצאית הן הבחורות עצמן: "כל בחורה שלובשת חצאית מיני זעירה ונשבעת שהיא לא לובשת אותה כדי לקבל תשומת לב, רצוי שתוודא שהיא אכן לא מקבלת את תשומת הלב הזאת", הוא אומר. מעניין אם הוא היה מדבר כך לו היה מדובר באשתו, אחותו, או בתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by