ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: סוליד סנייק נייד 
 
 
אילן גלר, גיימר

סוליד סנייק יחזור אלינו בקרוב עם Metal Gear Acid, המיועד לקונסולת ה-PSP הניידת. הרעיון: משחק קלפים אסטרטגי ומחושב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקיות המבוססת גם על מזל, לצד אסטרטגיה וטקטיקה
 משחקיות המבוססת גם על מזל, לצד אסטרטגיה וטקטיקה   
לאחר שתי השקות סופר-מוצלחות לקונסולות המשחק הביתיות שלהם, מתכוננים אנשי 'סוני' לדבר הגדול הבא. מדובר, כמובן, בקונסולה הניידת הראשונה מבית 'סוני' ואחד ממכשירי הבידור המהפכניים ביותר שראינו בשנים האחרונות - ה-PSP, 'הפלייסטיישן הניידת'.

'סוני' אינה חברה שאוהבת לקחת סיכונים. ההשקה הנוכחית עברה באופן מוצלח למדי ביפן. לקראת הגעתה בהמשך השנה לארה'ב ואירופה, מגבה 'סוני' לצד הקונסולה - באמצעות קשריה המצוינים עם חברות הפיתוח הגדולות - מבחר מרשים של משחקים, המוכרים לכל חובב פלייסטיישן.

אי לכך, לא היה זה דבר מפתיע לראות את השם Metal Gear בין כותרי ההשקה המתוכננים ל-PSP. סדרתSolid Metal Gear, שחלקה השלישי עתיד לצאת בקרוב לפלייסטיישן 2 באירופה (ואז, גם אצלנו), נחשבת לאחת המצליחות והידועות בעולם משחקי הוידאו. כותר חדש בסדרה ל-PSP, נראה כהימור בטוח למדי ללהיט מהיום הראשון.
 

משחק קלפים(!) עם סוליד סנייק

כל קלף משמש גם לתזוזה, וניתן לבחור אם לנצלו כדי לזוז, או כדי לעשות שימוש בתכונותיו
 כל קלף משמש גם לתזוזה, וניתן לבחור אם לנצלו כדי לזוז, או כדי לעשות שימוש בתכונותיו   
ואולם, מעריצי הסדרה מצאו עצמם המומים ברגע בו פרטי המשחק עצמו נחשפו בתערוכת E3 האחרונה. במקום משחק פעולה והתחמקות 'רגיל', יהיה Metal Gear Acid, הרפתקת ה-PSP הראשונה של סוליד סנייק, דווקא משחק... קלפים?

'למה הם עושים את זה? אין סיכוי שזה יעבוד!' נשמעו הקריאות בקרב הקהילה הרוגשת. משחקי 'מטאל גיר' תמיד היו משחקי פעולה. אפילו גרסת הגיימבוי העתיקה היתה משחק פעולה והתחמקות בסגנון הרגיל. חברת 'קונאמי', מסתבר, דווקא חשבה בכיוון אחר. משחקים ניידים חייבים להיות שונים, מותאמים במיוחד עבור רגעים פנויים קצרים ולא מחייבים. גם אם בתחילה נשמע רעיון ה'קלפים' מרתיע, מסתבר כי למעשה מדובר בהמצאה נהדרת, שעשויה להפוך את Metal Gear Acid עם השקתו לאחד המשחקים הניידים הטובים ביותר אי פעם.

עלילתו של Metal Gear Acid, המבטיחה להיות מתוחכמת ומסועפת לפחות כמשחקי הסדרה הקודמים, נפתחת ערב אחד בשלהי שנת 2016. סוליד סנייק, לוחם חשאי בדימוס, מוקפץ מביתו לאי 'לוביטו', שם פיתחה מעבדה סודית פרוייקט בשם 'פיתגורס'. אופי הפרוייקט ומטרותיו לא ידועים לנו בתחילה, אולם מחבל אשר השתלט על מטוס ג'מבו ענקי מוכן לשחרר את 517 חטופיו רק בתנאי שיועבר אליו הפיתוגרס. חוליית קומנדו שנשלחה לאי כשלה במשימתה וחוסלה כמעט כולה על ידי צבא קטן ועלום שם המגן על המעבדה. סוליד סנייק נשלח על מנת להשלים את המבצע, להעביר את פרוייקט פיתגורס לידי הממשלה, ולהציל את חיי החטופים, אחד מהם הוא המועמד הבטוח לבחירות הבאות לנשיאות ארה'ב.
 

הישג מרשים לקונסולה ניידת

הישג מרשים לקונסולה ניידת
 הישג מרשים לקונסולה ניידת   
ממבט ראשון, Metal Gear Acid הוא הישג גראפי מרשים לקונסולה ניידת, והשלכותיו על אורך חיי הסוללה עדיין לא ברורות. בחינה מעמיקה יותר חושפת מיד את ששת קלפי המשחק, המונחים בתחתית המסך. בתחילת כל שלב בוחרים עם אילו קלפים תעדיפו לצאת לדרך, אולם לאחר מכן בחירת הקלפים נהפכת לאקראית, ומכניסה במשחקיות של 'מטאל גיר אסיד' גם הרבה מזל, לצד האסטרטגיה והטקטיקה.

כל אחד מהקלפים משמש לפעולה בסיסית אחרת אותה תוכלו לבחור. קלף אחד, לדוגמא, הוא קלף ה'אקדח', בו תשתמשו על מנת לפתוח באש על יריביכם. קלף 'ערכת עזרה ראשונה' יעזור לכם לחדש את מד הבריאות שלכם, וקלף 'המגן' יהפוך אתכם עמידים יותר בפני מתקפות האויב. כל אחד מהקלפים משמש גם לתזוזה, וכאשר תבחרו בו תוכלו לבחור האם לעשות שימוש בתכונתו המיוחדות, או לנצלו רק כדי לנוע מספר צעדים לכיוון מסוים. כך למעשה מתנהל כל האקשן ב-Metal Gear Acid: תורות איטיים, מחושבים ומוקפדים.
 
 

איזון בין פעולה להתחמקות

סוליד סנייק נשלח לאי על מנת לשחרר חטופים, שכוח צבאי סודי שומר עליהם
 סוליד סנייק נשלח לאי על מנת לשחרר חטופים, שכוח צבאי סודי שומר עליהם   
אלמנט נוסף המוכנס למשחק התורות הוא 'מחירו' של כל כרטיס, המחושב במעין יחידות זמן. כרטיסים פשוטים יאפשרו לכם לבצע פעולה נוספת אחריהם ללא הפרש זמן רב, וכך לא יספיקו יריביכם להגיב. קלפים המכילים פעולות מתוחכמות יותר, כגון כלי נשק מתקדמים או התחמקויות קשות במיוחד, יעלו לכם בזמן המתנה ממושך, במהלכו יוכלו יריביכם בשלב לעשות ככל העולה על רוחם ללא כל יכולת תגובה מצדכם.

איזון עדין בין פעולה להתחמקות, בחירה נכונה ברגעים בהם כדאי לנסות לברוח, או לחילופין לעמוד על שלכם ולפתוח באש - אלו הם הגורמים המכריעים ב-Metal Gear Acid. גם אם סגנון המשחק שונה לחלוטין, בליבו מושתת המשחק על אותם העקרונות שהפכו את משחקי 'מטאל גיר סוליד' ללהיטים על כל פלטפורמה בה ביקרו.

מבנה השלבים של Metal Gear Acid מזכיר את שלבי ה-VR במטאל גיר סוליד. המשחק לא מורכב מעולם אחד גדול, אלא מעשרות שלבים קטנים ומנותקים, כאשר ברובם המטרה היא פשוט להגיע לנקודה מסוימת בסיום השלב מבלי שידלקו אחריכם השומרים. אם תניחו לאחד החיילים הללו לראות אתכם, ולא תספיקו לחסלו לפני שיתקשר ויזעיק עזרה, כמעט בטוח שהשלב אבוד.
 

אליס? מי זו לעזאזל אליס?

בתחילת כל שלב בוחרים את הקלפים איתם נרצה לצלוח את השלב
 בתחילת כל שלב בוחרים את הקלפים איתם נרצה לצלוח את השלב   
למרבה המזל, בדומה למשחקי 'מטאל גיר' הקודמים, אתם אף פעם לא באמת לבד. בכל רגע בו תרגישו מבולבלים, תוכלו ליצור קשר מידי עם המפקדה, שם תשמח לעזור לכם אליס הייזל, דמות חדשה בעולם המשחק. אליס התברכה בכישורים טלפתיים, המאפשרים לה לצפות מראש מהיכן יגיעו יריביכם ולאן עדיף לכם לפנות.

פריט לאליס, תפגשו במהלך המשחק גם את טריקו, הלוחמת האחרונה ששרדה מצוות הלוחמה שנשלח לאי לפניכם. בחלק מהשלבים תשלטו בטריקו במקום בסנייק. בשלבים אחרים, יפעלו השניים יחדיו, וקלפים שהותאמו במיוחד ללחימה משותפת יאפשרו לכם תעלולים מרהיבים של שיתוף פעולה, כמוהו נדיר לראות במשחקי ההתחמקות. שימוש נכון בקלפים מיוחדים, התחמקות מוצלחת מגילוי ופעלולים מרהיבים יעניקו לכם נקודות אותן תקבלו בסיום כל שלב. הנקודות הללו יאפשרו לכם לרכוש קלפים חדשים בין השלבים.

לא השגתם קלף שנראה לכם חיוני? אין בעיה. בכל רגע במשחק תוכלו לבחור לחזור שוב לשלב שאותו כבר עברתם. הפעם משימתכם תהיה שונה במקצת, כגון 'התחמק מגילוי כלשהו' או 'חסל את כל היריבים בשלב'. כמשחק נייד, מבטיח Metal Gear Acid שעות רבות של משחק מהנה, הבטחה שתתגשם אם יצליח צוות הפיתוח של 'קונאמי' בעיצוב שלבים מהנים שאינם חוזרים על עצמם יותר מדי במשך המשחק.

כפי שרמזנו בתחילה, מקווים אנשי השיווק של 'סוני' ו'קונאמי' כי מראהו של Metal Gear Acid לבדו, ישכנע את מיליוני חובבי הסדרה בכל העולם כי מדובר בהמשך הטבעי של הסדרה אל עבר ה-PSP. האם מסוגלת קונסולת ה-PSP להריץ גם גרסה מלאה של 'מטאל גיר סוליד', שתזכיר יותר את המקור? מובן שכן, אך 'קונאמי' העדיפה הפעם לנסות משהו חדש, ו- Metal Gear Acid אכן נראה כרגע כאחד מכותרי ה-PSP המבטיחים ביותר.
 

בקרוב אצלנו? הלוואי...

כל שנותר לדבר עליו הוא התאריך. רוב הסימנים מראים כי קונסולת ה-PSP עתידה להגיע אל ארה'ב כבר במרץ השנה, ו-Metal Gear Acid יהיה שם ברגע ההשקה, או שבועות מעטים לאחר מכן. ההשקה האירופאית תתעכב עוד מספר חודשים, ובאשר להשקה הישראלית הפרטים אינם ברורים. עם זאת, סיכויי ה-PSP להפוך לקונסולה הניידת הראשונה שתושק בישראל באופן רשמי נראים מבטיחים בהחלט. כדאי להתחיל לחסוך, גם אם ההמתנה עשויה להימשך עוד זמן רב. ה-PSP צפויה להפוך ללהיט המכירות הגדול של השנה בעולם הבידור האלקטרוני, כך שלפחות בזמן הקרוב, ספק אם יוותרו יחידות רבות שיספיקו להגיע גם אלינו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by