ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הגיליון הראשון 

הגיליון הראשון

 
 
ריקי  כהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דברי פתיחה

הודעת השבוע בפורום סקס של נענע
 הודעת השבוע בפורום סקס של נענע   
הפורומים הישראליים, ולא משנה מאיזה אתר, יוצקים תוכן דיגיטלי תוסס, מזיע, משעשע ואף מרהיב למונח הישראלי - ההמוני "יש עם מי לדבר". כבר היה מי שקרא להן שיחות הסלון של שנות האלפיים, למרות שלעתים, חייבים לומר, הן נראות כמו "שיחות על הברזלים" של מיטב הערסים בשנות השבעים.

נושאי הדיונים, בלא מעט פעמים, הם רק תירוץ במועדוני החברה העליזים והאלימים האלה, ומבט לתוך הגיגית החמימה הזו יאשש כי קיימים קווי דמיון רבים מספור באופי האינטראקציות, בין אם הן נערכות בפורום "קפה בוץ עם שניים סוכר" או בפורום אקטואליה.

בישראל כמו בישראל, הפתיל קצר, ומספיק מעט מאוד כדי שגם המתדיינים האקדמיים ביותר, נגררים לקרבות מילוליים גדושי עלבונות ואגו נעלב ומתריס. לרוב, הכל מתחיל מזה שמישהו המסתתר תחת כינוי (Nick Name) מופרך כמו tembel העליב אותם.

ואם כבר יש לנו ביצה חמימה, טובענית ומקוונת, למה שלא נספר את הסיפור של מלחמות האגו והאינטריגות המנוסחות האלו? למה, ההעלבויות של הפוליטיקאים יותר מעניינות? הצטרפו אלינו לחדשות שבהם הגיבורים אמיתיים הם הדמויות וירטואליות, הן אתם.
 

נעם רוטר נסגר - אין קראק יותר

נעם רוטר. אם אתה צדיק, תקנה את התוכנות
 נעם רוטר. אם אתה צדיק, תקנה את התוכנות   
האתר של נעם רוטר, שהפיץ ללא מעט אנשים באינטרנט הישראלי תוכנות פרוצות, נסגר בצו של בית משפט. אביו, הרב ישעיהו רוטר, מספר בתגובה כי ברשימת הדיוור של האתר מופיעים לא מעט שוטרים, שבמקרה של חקירה יאלצו להיחשף

נעם רוטר, נער דתי בן 15, הוא דמות מוכרת ומבוקשת באינטרנט הישראלי. המחפשים אחריו הם, בדרך כלל, אלו שזקוקים לתוכנות חדשות וטובות בלי לחייב את כרטיס האשראי. רוטר, מצידו, שמח לספק להם אותן באמצעות אתר הבית שהקים, הכולל מגזין ומגה סייט אישי לתוכנות פרוצות. רוטר גם נהנה מחסותה של IOL, ששמחה למנות אותו למנהל פורום מחשבים ואינטרנט (הערה: כותבת שורות אלו מינתה את רוטר לתפקיד לפני כשנה וחצי. המע`). אך לא לעולם שוקן - ביום שני בערב הודיעה החברה שאחסנה את רוטר בשרתיה, אלקיים נטוורקס, כי היא הורידה את האתר על פי צו של בית משפט, ואף הגישה את תכולתו למשטרת ניו יורק.
לרוטר עצמו יש גירסה קצת שונה למהלך העניינים, והויכוח בין הצדדים מפורט בפורום אותו הוא מנהל.

אביו של נעם רוטר הוא הרב החיפני ישעיהו רוטר, שדווקא לא חושב שנעם עשה עבירה חמורה כל כך בהפעלת האתר, ומוצא טיעונים להגנת בנו: "בעיקרון אני לא בעד זה. אבל מה? ברמה המעשית הפרקטית, אנחנו רואים שכל אתרי הילדים עוסקים בנושאים האלה".

ומוסיף הרב רוטר: "אני חושב שיש הבדל בין רווחים מתוכנות שלא שלך, או זיוף תוכנות ומכירתן, לבין מצב שאתה בעצם מודיע בלינקים למשתמשים, יש לכם אפשרות לראות את התוכנות במקומות האלה. אני גם ראיתי שהוא כתב במפורש, שחלק מהתוכנות יש להן זכויות יוצרים. ברגע שהתוכנות עצמן שולחות לרשת גרסאות sharwere, בעצם אין בעיה עם לעשות את זה. הוא כמו אומר להם, לך תתרשם, אם אתה צדיק, תקנה אותן".

איך נעם מגיב לירידת האתר?

"אני חושב שהוא יותר מצוברח מכל אלו שנהנו מהפירות של האתר. מה שאני יודע, וזה סקופ קטן, שרבים במיילינג ליסט של נעם הם אנשים מוכרים וידועים, חלקם אנשי חוק ושוטרים בכירים, שנהנו מהתוכנות. אם באמת תוגש תלונה במשטרה, תהיה להם בעיה, כי ירצו לגשת לרשימה והשמות האלו יצטרכו להיחשף".
 
 

המאיים ברצח רוה"מ נעצר

המשטרה איתרה ועצרה לחקירה כותב הודעה באחד הפורומים באתר מרצ, ובה איום ברצח על אהוד ברק. הכותב, צעיר מצפון הארץ, שיגר לפורום הודעה ובה כתב בין היתר: ""אהוד ברק... אנחנו ניתן לו להגיע לשותף החולני שלו שיושב עכשיו בשמיים... תמיד יש לנו 3 כדורים ברובה, וגם לברק יש גב".
הידיעה המלאה באתר מרצ
 

סלבריטיז - לא בפורומים

בפורום טלוויזיה ב-IOL עושים הרבה כבוד למבקרי ומבקרות טלוויזיה, במיוחד אלו שמשתמשים בפורום כיריעת הציור לדימויים השנונים שלהם. למשל, "טיווית", הגננת השנונה שמנהיגה את הפורום, ומפרסמת בו טור קבוע בשם "מרק היום". כשלפני מספר חודשים נכנסה ליאת אלקיים, מבקרת הטלוויזיה של עיתון תל אביב, והחלה להשתתף בפורום, הגיבו מעריציה של טיוית להודעותיה של אלקיים (שהיו מנומסות, ענייניות וכיבדו את הפורום ומשתתפיו) באלימות אופיינית: הודעות כסחניות אנונימיות שלא פסקו, עד שאלקיים פסקה מלכתוב.

רועי ארד, תופעה מקומונית הפועלת בשולי התרבות התל אביבית, מנסה לאחרונה להסיט את פורום הטלוויזיה ב-IOL לדיון על אישיותו והגיגיו המגוונים, כשהוא כותב תחת הכינוי הידוע שלו, "צ`יקי" (דמות וירטואלית שלעתים מופיעה בטלוויזיה, לעתים מדגמנת בעיתונות - ועכשיו, מתברר, גם בפורום). איך נגדיר את זה בעדינות? לא ממש התרשמו ממנו שם. אחרי כמה הודעות סלידה, עברו שוכני הפורום להתעלמות בוטה ומאורגנת. אין דבר כואב יותר מהודעה בודדה, שאף אחד לא ממשיך אותה. במחיקת האני בנוסח המילניום החדש.
 

חמשת הציטוטים של השבוע

אבי מחפש מישהי לאהבה, ויש לו רשימת דרישות מדויקת. שירה ממש. פורום סקס חם, מאוד חם, בנענע


"טמבל טמבל, ניסיתי את התרגיל הטרמי שלך ולא כל כך הלך" - גלית מיישמת את ניסוי הקירור של טמבל, עוד אחת מפורום סקס בנענע

"ללא קשר עם הצנזורה, האפטר שייב פשוט נהדר" - Sadeye בפורום IOL נגד צנזורה, על הפרסומת הפסולה של דולצ`ה וגבאנה

"בפרקי אבות כבר הוזכר מה שהולך להתרחש בעניין בג אלפיים" תומר פרייז, נוסטרדמוס של פורום אקטואליה, בוואלה

E-BAY כבר כאן: "ויאגרה המקורית במחיר הוגן" הצעת מכירה בפורום היכרויות בוואלה
 

פורומים החדשים שהתווספו השבוע

ליקוי חמה - וואלה

יחסים ואינטרנט - IOL

IOL נגד צנזורה

קחתן לספרים משומשים - IOL
 

ההצעות שנשקלות לפורומים חדשים

לאנשים שכועסים אחד על השני
מחאה נגד מזגנים עצלנים
בנות נגד מזגנים מקפיאים ומחירי הסריגים בקסטרו
בריטני ספירס נגד ג`רי האליוול (ולהפך)
נשים נגד צפריר
פורום לאנשים שלא עשו סקס מעל שלושה חודשים
פורום לאנשים שסביר שלא יעשו סקס בשנה הקרובה, או שלא מגיע להם
 

הבחירה שלכם

הבחירה שלכם: רכילות חמה? הודעות שוות? פורום חדש? ספרו לנו!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by