ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פורסמה ברשת רשימת חשבונות קורבנות השואה 
 
 
טלי לכיש

לאחר הליך בוררות ארוך, הסכימו לפרסם בנקים שוויצרים את "רשימת 2005", הכוללת אלפי חשבונות בנקים של קורבנות השואה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום חמישי ה-13 בינואר 2005, עלתה "רשימת 2005" לאתר בית הדין לבוררות, הגוף המפקח על השבת הנכסים המוקפאים לבעליהם. רשימה זו כוללת את שמותיהם של כ-2,700 בעלי חשבונות ו-400 שמות בעלי ייפוי כוח לחשבונות בנק שוויצרים שכפי הנראה היו שייכים לקורבנות הנאצים.

רשאים להגיש תביעה לבית הדין לבוררות, פרטים המאמינים כי הינם הבעלים, או היורשים של מי שהיו הבעלים של חשבונות אלו, אשר התנהלו בבנקים השוויצרים UBS AG ו-Credit Swiss. המועד האחרון להגשת התביעות הוא בעוד חצי שנה בדיוק - ה-13 ביולי 2005.

כפי שמוסבר באתר בית הדין, רשימה זו משלימה את הליך התביעות שהחל ב-2001, שמטרתו לאפשר לקורבנות השואה ויורשיהם להגיש תביעות לנכסים שהופקדו בבנקים שוויצרים בין השנים 1933-1945. הליך התביעות הוא חלק מהסדר התביעה הייצוגית של נכסי קורבנות השואה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי של ארצות הברית בדצמבר 2000, לאחר חקירה מקיפה שערכה הוועדה העצמאית של אישי ציבור (Independent Committee of Eminent Persons או ICEP) של רשומות הבנקים השוויצרים. כ-36,000 חשבונות זוהו על ידי ICEP כחשבונות אשר ייתכן והיו שייכים לקורבנות הנאצים או מי שהיוו מטרה לרדיפותיהם.
 
כאמור, בפברואר 2001, פורסמה בהסכמת הוועדה הפדראלית של הבנקים השוויצרים (ה-SFBC), רשימה המכילה את שמותיהם של בעלי כ-21,000 חשבונות, אשר זוהו בחקירת ICEP. "רשימת 2005" כוללת שמות אשר מסיבות שונות לא נכללו ברשימת השמות אשר אושרה לפרסום על ידי ה-SFBC בשנת 2001. פרסומם מתאפשר כעת הודות להסדר שאושר ביוני 2004 על ידי בית המשפט בין נציגי הניצולים ונציגי הבנקים.

"זוהי הזדמנות אחרונה להשיב חוב בן יותר מחצי מאה", אמר סגן נשיא בית הדין לבוררות - גדעון טיילור. לאורך כל הליך הבוררות האשימו הניצולים ועורכי דינם את הבנקים בטיוח מתמשך של עוולותיהם במהלך השואה.

טפסי תביעה, נהלים הקשורים לתביעות ומידע רלבנטי נוסף מצויים באתר בית הדין לבוררות ובאתר ההתדיינות המשפטית בעניין נכסי קורבנות השואה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by