ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

מחביאים תיקיות ושומרים על הפרטיות, שולחים דואר אלקטרוני מדבר ומחייך, מציגים תמונות בקלות ובכיף וחוזרים אל ימי הילדות עם גרסת המילניום של דיגר. ספיישל מחמם לב לכבוד חנוכה בתוכנות השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Magic Folders - היתה תיקיה?

מג`יק פולדרס. כל אחד רואה את המידע שלו
 מג`יק פולדרס. כל אחד רואה את המידע שלו   
בעיית הפרטיות, או, ליתר דיוק, בעיית חוסר הפרטיות, הינה אחת הבעיות הכאובות ביותר במחשב מרובה משתמשים. גם אם כל משתמש מגדיר לעצמו תיקיית קבצים, הרי שכל אחד יכול בקלות לנווט אל התיקייה הזו, לבדוק את המסמכים שמאוחסנים בה, ואפילו למחוק או לשנות אותם כרצונו. מרבית המשתמשים חולקים אמנם את המחשב עם אנשים מוכרים, אולם גם הם, קרוב לוודאי, לא היו מתנגדים למעט יותר פרטיות.

"מג`יק פולדרס" מציעה פתרון פשוט וקלאסי: לא עוד הגנה על התיקיות באמצעות סיסמה (שסופה, כמו כל סיסמה אחרת, להיפרץ), אלא העלמה מוחלטת של התיקיות. כל אחד יכול לבחור את התיקיות שהוא מעוניין לסלק מהשטח בזמן שהוא אינו משתמש במחשב, ועבור כל משתמש אחר, התיקיות שנבחרו פשוט לא תהיינה קיימות על גבי המחשב, ולא ניתן יהיה לראות אותן, ובוודאי שלא את תוכנן, בשום דרך ובשום אמצעי.

"מג`יק פולדרס" מציעה גם ממשק ידידותי ונוח: מגדירים אילו תיקיות רוצים להעלים ובוחרים באפשרות ההסתרה. עוד לפני שמספיקים לומר "לינוס טורבלדס", התיקיות שהוסתרו נעלמות כאילו בלעה אותן האדמה. כאשר רוצים לשוב ולגשת אל אותן תיקיות בוחרים באפשרות הפיכת התיקיות לזמינות, והתיקיות שבות ומופיעות. חשוב להדגיש: התיקיות המוסתרות אינן נמחקות, ואין כל חשש מאובדן המידע המאוחסן בהן. התוכנה רק מונעת את האפשרות לראות את התיקיות, וממילא גם את האפשרות לגשת אליהן.

להורדה לחצו כאן
 

Facemail - הפנים החדשות של הדואר

FaceMail. היי, האי-מייל שלי נורא חתיך
 FaceMail. היי, האי-מייל שלי נורא חתיך   

אחד השימושים הנפוצים ביותר של הרשת הוא משלוח דואר אלקטרוני. כמעט כל אחד מאתנו עושה שימוש בכלי הנוח, הפשוט והמהיר הזה, מבלי להשקיע בכך יותר מדי מחשבה: פותחים את תוכנת הדואר, משרבטים כמה משפטים ומשגרים. אבל מה עושים כאשר רוצים לשלוח דואר אלקטרוני קצת יותר אישי? קצת יותר מושקע? משהו שמעבר לטקסט משמים?

LifeFX Facemail מספקת אפשרות מעניינת לגיוון, בכל מה שקשור לדואר אלקטרוני. התוכנה מספקת מספר פרצופים אנושיים, שישמחו להקריא בקול רם וצלול את המכתבים שנשלחים באמצעות התוכנה. שלוש נשים ושני גברים עומדים לבחירתכם, ומציעים את שירותי הקריינות שלהם. אולם החלק המשעשע יותר הנו האפשרות לצרף למכתב מחוות והבעות פנים שונות, מהסוג המקובל בצ`אטים, והקריין הוירטואלי יביע את המחוות במו פניו בעת הקראת המכתב.

השימוש בתוכנה חופשי לחלוטין. לאחר ההורדה נרשמים באתר התוכנה, ואחר כך ניתן לשלוח הודעות דואר מהאתר או בעזרת התוכנה. את ההודעות ניתן לקבל בכל אחת מתוכנות הדואר הפופולאריות, אך כדי לקבל אותן כפי שנשלחו, עם הבעות הקריינים, גם הנמען צריך להתקין את התוכנה. Facemail היא תוכנת דואר משעשעת ומומלצת, המוסיפה מעט פלפל לבנאליות הכרוכה במשלוח דואר אלקטרוני.

להורדה לחצו כאן
 

Fine-View - לראות את התמונה המלאה

Fine-View. כל תמונה מונה-ליסה
 Fine-View. כל תמונה מונה-ליסה   
צפייה בתמונות במחשב האישי היא פעולה יום יומית פשוטה, בערך כמו אכילת ארוחת צהרים. לכן, גם תוכנה להצגת קבצי תמונות לא צריכה להיות מסובכת יותר מדי: הצגה של קבצי תמונות בפורמטים הנפוצים, אפשרות לבצע המרות בין הפורמטים השונים, שינוי גודל התמונה ואולי עוד כמה צ`ופרים קטנים. בנוסף, כמו תמיד, התוכנה צריכה להיות חופשית לשימוש, קלת משקל ובעלת ממשק אטרקטיבי ונוח לשימוש.

fine-View היא תוכנה להצגת תמונות, שבהחלט עונה על כל הדרישות. התוכנה מציעה מגוון רחב של אפשרויות, כגון יצירת מצגת תמונות, העתקת תמונות אל לוח העריכה (הידוע יותר בכינוי Clipboard), הדפסת תמונות, הפיכת תמונה לרקע עבור שולחן העבודה ויצירה אוטומטית של תג HTML עבור תמונות, לשילוב מהיר בקוד. האפשרויות השונות אינן באות אל חשבון נוחות השימוש בתוכנה: אין יותר מדי כפתורים ותפריטים והכל גלוי וברור מאד, החל מהשימוש הראשון בתוכנה.

Fine-View מאפשרת לדפדף בקלות בתיקיות המכילות תמונות, ולהציג באופן אוטומטי את כל התמונות, אחת אחרי השנייה, כשניתן אפילו לבחור את מהירות המעבר בין התמונות. עבור מי שמחפש לרענן את מצבת התוכנות שלו, ומעוניין להכיר תוכנה חדשה להצגת תמונות, Fine-View היא בהחלט תוכנה שכדאי להעיף בה מבט.

להורדה לחצו כאן
 
 

Millenium Digger - שובו של הדחפור

מילניום דיגר. נוסטלגיה מתקתקה
 מילניום דיגר. נוסטלגיה מתקתקה   
פעם, לפני הרבה זמן, כשכולנו היינו צעירים ויפים, היה לנו מחשב ישן ומקרטע, עם מסך ירוק. המחשב הזה (שאולי קצת מביך לקרוא לו באותו שם שבו אנחנו קוראים למחשבים של היום) היה מסוגל להריץ בערך שניים וחצי משחקים, עם גרפיקה ירודה וצפצופים מרגיזים, אבל בתקופה ההיא זה נראה היה שיא הטכנולוגיה, ומי חלם אז על פיפ"א, או אפילו על Doom. אחד מאותם שניים וחצי משחקים קלאסיים היה דיגר - אותו משחק מלהיב שבו נוהג השחקן במכונית קטנה, טורף יהלומים ומפיל שקי כסף על המפלצות שרודפות אחריו.

Millenium Digger מיועד לדור שלא ידע את דיגר. מדובר בגרסה צבעונית ויפה של המשחק, המיועדת למשוך את הדור החדש, שרגיל למשחקים גרפיים מלאי פעלולים, ומצד שני, שומרת על העקרונות של המשחק המקורי, למען הזקנים שבינינו. הדיגר החדש הוא זחל, אשר חופר לעצמו מחילות, במטרה לזלול את כל היהלומים שבמסך, מבלי להיתפס ע"י המפלצות המרושעות. בגרסה שנייה של המשחק, הזחל מצויד גם ברובה, והוא יכול להשמיד מפלצות גם ע"י יריות, אך גם הן מצדן מצוידות בנשק חם, ומשיבות מלחמה.

אבל ההפתעה הגדולה היא שילובה של הגרסה המקורית של המשחק, המלווה במוסיקה המפורסמת, אשר באמת מזכירה נשכחות ומאפשרת לשוב אל הילדות, ולו רק לכמה דקות. המשחק מציע גם מגוון אפשרויות להתאמה אישית, ומי שירכוש את הגרסה המלאה יוכל גם ליהנות מהאפשרות לשמור סיסמאות עבור השלבים השונים. Digger Millenium הוא משחק ממכר ומשעשע, לפחות כמו הגרסה המקורית ואולי אף יותר.

להורדה לחצו כאן
 

PC Accelerator
גרסה 7.3 של התוכנה, המשפרת ומאיצה את ביצועי המחשב. גרסה זו מכילה מספר שיפורים לעומת הקודמת, שהבולט שבהם הנו הוספת קובץ עזרה מפורט ונוח.

Win RAR
גרסה 2.80 של תוכנת הדחיסה המצוינת. גרסה זו משפרת מספר באגים מהגרסה הקודמת ומוסיפה אפשרויות חדשות בכל הקשור לכיווץ ולדחיסה של קבצים.

Download Mage
גרסה 1.81 של מנהל ההורדות. גרסה זו מאפשרת לקבוע מהירות מינימלית להורדת קבצים ומציעה מספר אפשרויות חדשות נוספות.

WinAmp
גרסה 2.71 של הנגן הידוע. בגרסה הוכנסו שיפורים בכל הקשור למאגר הנתונים אודות השירים (CDDB) ותוקנו מספר באגים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by