ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כל מה שאנחנו רוצים זה לשלוח אי-מייל 

כל מה שאנחנו רוצים זה לשלוח אי-מייל

 
 
סקוט רוזנברג, סלון.ק

לכבוד עונת החגים (האמריקאית) ובפרוס השנה החדשה, מביא סקוט רוזנברג, סלון.קום, את רשימת המתנות האולטימטיבית של כל מי שבאמת עובד עם מחשב: תוכנת אי-מייל שעובדת, פונטים נורמליים למסך, מערכות הפעלה יציבות, וחוויית גלישה יותר טובה. לידיעת הסטארט-אפיסטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם גם תיבת הדואר שלכם נראית ככה? אם כן, אתם בטח רוצים תוכנה חזקה יותר
 האם גם תיבת הדואר שלכם נראית ככה? אם כן, אתם בטח רוצים תוכנה חזקה יותר   
בעונת החגים הנוכחית, תעשיית הטכנולוגיה עוברת תקופה לא קלה, מתמודדת עם השפל המשמעותי הראשון שפקד אותה מזה עשור, ומנסה לגלות היכן ניתן לעשות את ההון הבא. האם האינטרנט האלחוטי הוא העתיד? האם הפס הרחב סוף כל סוף יביא לפריצה הגדולה של הטלוויזיה האינטראקטיבית? האם תוכנות P2Pכמו נאפסטר יוכיחו את עצמן כשיגעון חולף או כחלק אינטגרלי מחיינו?

כל מי שטוען שיש בידיו תשובות בטוחות לשאלות האלו, הוא שרלטן; הניסיון מציע ספקנות, שלא לומר ציניות. בזמן שהכסף הגדול מחכה לראות איזה עתיד מתבשל לו, יש לי כמה הצעות צנועות למוצרים וטכנולוגיות שהתעשייה יכולה לספק כיום - חידושים שאמנם לא ישנו את העולם, אך לבטח יהפכו את החיים לקלים יותר עבור אלה מאתנו שתלויים במחשבים בעבודתם הנוכחית:


תוכנת אי-מייל שאף פעם אינה מאכזבת

מזה זמן רב, העולם נוכח לדעת כי אי-מייל הוא האפליקציה בה` הידיעה ברשת, לא רק בגלל האינטרנט עצמו, אלא בגלל ה"כלכלה החדשה" כולה. האי-מייל המהיר, הזול והבלתי ניתן לשליטה, שולט כעת בתעשיית ההיי-טק, מתפקד ככלי המהותי החשוב ביותר שלה, מתעלה אפילו על הווב בסולם ה"אי אפשר לחיות בלי זה".

תעבורת האי-מייל היומית האישית שלי - כמו זאת של רבים מכם, אין לי ספק - עברה מזמן את סף ארבע הספרות.

כשאתה נדרש להתמודד עם סוג כזה של כמות אי-מייל, אתה צריך להיות מסוגל לסמוך על תוכנת האי-מייל שלך. אתה צריך שהיא תהיה מסוגלת לסנן מאות הודעות שנכנסות במהירות. אתה מעוניין ביכולות אינדוקס וחיפוש מעולות. ומעל לכל, אתה רוצה שהיא תוכל לאחסן דואר כבד בעל ערך, מבלי להיחנק. ואתה חייב לסמוך על כך שהתוכנה לא תמוטט ותמחק את הקבצים שעבודת חייך תלויה בהם.

נכון להיום, מה הן האפשרויות שעומדות בפניך? עבור המשתמש הכבד, אי-מייל מבוסס רשת הוא בדיחה. כלים ישנים של יוניקס לדואר אלקטרוני הם מהימנים אך מגושמים, ולא ממש עוזרים, אלא אם כן משתמשים ביוניקס או באחת מגרסאותיה השונות. מיקורוסופט אאוטלוק היא ברירת המחדל עבור מיליונים, אך היא מאחסנת את כל האי מיילים שלך בתוך קובץ אחד גדול (בזמן שהיא מאחסנת בארכיון דואר ישן) ומתחילה לגמגם ולמות כשהקובץ נהייה גדול מדי. תוכנת הדואר "יודורה", ידידתי מזה שנים במקינטוש וגם בפי.סי, היא די טובה, אך עדיין מתרסקת לעתים קרובות מדי, כאשר נפח ההודעות גדל.

אני ערב לכך שכל חברה שתוציא לשוק תוכנת אי-מייל מהימנה באמת שתעלה את סף תפוסת האי-מייל הנוכחי, תמצא קהל לקוחות נכבד שיהיה מוכן לשלם הרבה כסף עבור הפרודוקטיביות והשקט הנפשי שתביא להם כזאת תוכנה. אני אעמוד ראשון בתור.
 

מחשבים ומערכות הפעלה שלוקח להם פחות מחמש דקות לעלות

אם כבר אתם מדליקים מחדש את המחשב כל הזמן, לפחות שזה יילך מהר
 אם כבר אתם מדליקים מחדש את המחשב כל הזמן, לפחות שזה יילך מהר   
בכל פעם שאתה מפעיל את המחשב מחדש, אתה מחכה דקות יקרות בזמן שהוא מעלה ברוב עמל את מערכת ההפעלה שלו יחד עם כל הזבל שהתגנב לו לתור סדר ההפעלה במשך השנים. אם אובדן של כמה דקות פה ושם לא נראה כמו עניין גדול, הכפילו את זה במיליוני משתתפים ובמאות פעמים בשנה, ותקבלו אובדן מדהים בשיעור היצרנות. משתמשים של מחשבים נישאים נפגעים במיוחד מהעיכובים שהם נתקלים בהם בתהליך ההפעלה.

זה לא שלא קיים כיום מגוון של פתרונות לבעיה הזו, כמו להשאיר את הזיכרון של המחשב פועל ואת מערכת ההפעלה שלו טעונה גם כשהוא כבוי. האמת העגומה היא שהמערכות הפועלות והעדכניות של שולחן העבודה חייבות להיות מופעלות מחדש לפחות פעם אחת כל יום, כיוון שהן מתחילות להתנהג שלא כראוי עקב שימוש מסיבי. בשלב מוקדם או מאוחר, תקלות בזיכרון, בעיות בהקצאת משאבי מערכת או התמוטטויות מערכות יישום, מאלצות אותך להפעיל את המחשב מחדש (כמובן שלינוקס עדיפה על המתחרות מהבחינה הזו). אם כן, קיומו של מחשב שמופעל באופן מיידי, תלוי, כפי הנראה, בכמה שיפורים רציניים במערכות ההפעלה של מיקרוסופט ואפל. אין מה להתחיל לקוות, זה לא יקרה בקרוב.
 

פונטים שנראים טוב יותר על המסך

האינטרנט אולי הולך להיות מהיר, אבל הפונטים יישארו מכוערים ולא נוחים
 האינטרנט אולי הולך להיות מהיר, אבל הפונטים יישארו מכוערים ולא נוחים   
למרות כל ההמולה סביב הפס הרחב וכל התמונות המלהיבות שהרשת יכולה לשלוח אלינו, רובנו משתמשים במחשבים שלנו כדי לקרוא טקסטים, כפי שאתם עושים ברגע זה. אבל טקסטים שייראו טוב יתקבלו רק אם יש לכם מוניטור גדול במיוחד, ותכוונו בו את רזולוציית המסך לערך גבוה, ואז תקפיצו את גודל הגופן שלכם מעלה מעלה. גם אז, הטקסט שתקראו על גבי המסך יגרום לכם לכאב ראש במוקדם או במאוחר. פשוט אין מספיק נקודות כדי להפוך את הקצוות של האותיות למספיק עגולים.

לא כולם יכולים להרשות לעצמם מסך של 21 אינץ`, אבל בטח יש גופנים שיכולים לעבוד טוב יותר מ-Times ו-Courier ברזולוציה רגילה. (כמה פיתוח לשיפור המצב, כמו Clear Type של מיקרוסופט, כוונו עד כה באופן בלעדי לקוראי ספרים אלקטרוניים, ולא למטרות כלליות יותר של עיבוד תמלילים או קריאה ברשת).

אין לי ספק שישנם מעצבים חכמים בעולם שכבר ניסו לפתור את הבעיה הזו. אך עדיין תמצאו את אותה מערכת גופנים עלובה, דחוסה בתוך מערכת ההפעלה ורוב התוכנות שלכם. ברור שזה יעלה למיקרוסופט כסף להכניס פונטים טובים יותר למערכת החלונות. אבל בשביל מה יש למיקרוסופוט כל כך הרבה כסף? נכון ששיפור הפונטים לא נשמע סקסי כמו אסטרטגיית ה-.Net של מיקרוסופט, אך יתכן שזה מה שיציל את עיניהם של מיליוני אנשים.
 
 

שיפורים אמיתיית בפדפדנים שבאמת ישפרו את חוויית הגלישה

הרבה פיצ`רים חדשים נותנים לנו, מעט מהם באמת שימושיים. נטסקייפ 6
 הרבה פיצ`רים חדשים נותנים לנו, מעט מהם באמת שימושיים. נטסקייפ 6   
למקרה שלא שמתם לב, קרה משהו מצחיק כשמיקרוסופט גברה על יריביה במלחמות על תוכנות הגלישה: כפי שצפו המתנגדים למונופולים, ההתפתחות בתוכנות הגלישה למעשה שבקה חיים. בימים אלה, כשאנחנועדים לשחרורן של תוכנות גלישה חדשות, הן כמעט תמיד מיועדות לקדם יוזמת שיווק של חברת האם של תוכנת הגלישה, ולא כדי להגביר את חווית המשתמש.

איזה מין חידושים אני מעלה בדמיוני? ובכן, הנה כמה רעיונות בשליפה מהמותן: כלים שיעניקו למשתמשים יותר שליטה על הדרך שבה נמסרים עמודי אינטרנט, ניהול הרבה יותר טוב של הסימניות - הוספה נבונה של סימניות, שמבחינה בתבניות השימוש ומציעה תוספות או בונה באופו אוטומטי קטגוריות חדשות של סימניות.

ניהול קוקיס חכם יותר למשתמשים, שמאפשר לך למעוך את הקוקיס הלא רצויים, מבלי להרוס קוקיס מאתרים ידידותיים, שיהפוך את השימוש באתרים האלה לנוחים יותר לשימוש. וכן הלאה.

אין ספק שהחידושים שבאמת מעניינים הם אלה שהם מחוץ לטווח הדמיון שלי. אבל צוות פיתוח טוב, תחת ההנהגה הנכונה, יכול בקלות להעלות רעיונות מצויינים תוך כדי סיעור מוחות פורה.
 

יתכן שהרעיונות האלה לא יניבו רווח של מאות מיליוני דולרים עבור הסטארט-אפ שלכם. אבל אני מוכן להיות ערב לכך שהם ימצאו שווקים ולקוחות אמיתיים. מוצרים שאנשים צריכים ויכולים להשתמש בהם היום - איזה קונספט! ובסביבה הכלכלית הנוכחית, יתכן שזו ההשקעה הטובה מכולן.


תרגום: הילה בקמן
הכתבה פורסמה במקור במגזין סלון.קום
זכויות התרגום העברי שמורות לנטוויז`ן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by