ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אני קלאודיוס 

אני קלאודיוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תזכורת: האוכל נראה מצויין. קייל מקלכלן בטווין פיקס
 תזכורת: האוכל נראה מצויין. קייל מקלכלן בטווין פיקס   


קייל מקלכלן רוכן קרוב מעל הטייפ הזעיר שלי. אנחנו במסעדה לונדונית, המנות הראשונות הגיעו, ואין ספק שזהו רגע הראוי לתיעוד: "תזכורת: האוכל נראה מצויין", הוא אומר לטייפ בקול סמכותי ושקט, "מרק העדשים מוגש עם רק מעט בזיליקום מפוזר מלמעלה - לא, ארוגולה, אני חושב שזו ארוגולה".

אוהדי טווין פיקס יבינו את המחווה. בתור סוכן האף.בי.איי דייל קופר, מקלכלן נהג להכתיב למזכירתו הבלתי נראית "דיאן" אינספור הערות לתוך הטייפ הזעיר שלו, בדבר מצויינתו של הקפה ופריכותה של עוגת הדובדבנים בדיינר של העיירה.

הוא יודע שזה התפקיד המפורסם ביותר שלו, והוא אוהב לשחק איתו. הוא יגיד לך שלא, עוגת דובדבנים היא לא המאכל האהוב ביותר עליו, אבל הוא יזכור להגיד את זה בהטעמה הנכונה ישר לתוך הטייפ הקטן.

הוא לא עבד עם דייויד לינץ` במשך יותר מעשור. בשנים האחרונות, נדמה, התקשורת התעניינה יותר בחיי האהבה שלו מאשר בדרכו האמנותית. היו לו רומנים ארוכים עם לורה דרן (איתה התחיל את השותפות עם לינץ`, בסרט "קטיפה כחולה"), ועם לארה פלין בויל ("טווין פיקס"). אבל רק ב1992-, כשפרח הרומן שלו עם דוגמנית העל לינדה אוונגליסטה, הוא מצא את עצמה במרכזם של טורי רכילות בעולם כולו.

בשש השנים בהן השניים היו ביחד, הופיעו תמונותיהם באלפי מגזינים. "זה היה נהדר", הוא אומר, "הייתי נוסע איתה לאתר צילומים בקהיר, ונח שם, יושב וקורא תסריטים, אתה יודע", הוא מחייך, "מזניח את הקריירה".

אבל החופש נגמר. השנה הוא עבד קשה, ואת הפירות אפשר לראות על המסך בעיבוד מחודש ומדובר ל"המלט", בו הוא משחק את קלאודיוס, המלך השפל. מייקל אלמריידה, במאי הסרט, אמר שבהתחלה חשש ממקלכלן כי הוא "צעיר מדי, אצילי מדי לשחק את המלך המרעיל". אבל הוא נתן לו את התפקיד בדיוק מאותה סיבה שלינץ` נתן לו תפקידים ראשיים במשך יותר מעשור: הוא נראה ילד טוב, אבל כזה שענן אפל שט מעל ראשו כל הזמן.

הוא נולד בעיר ושמה יאקימה, במדינת וושינגטון, עיר דומה מאוד לטווין פיקס, או ללאמברטון - עירו של הגיבור מ"קטיפה כחולה". כשלינץ` נתן לו את התפקיד הראשי ב"חולית", הוא אמר אז: "יש בקייל איכות רוחנית אמיתית, מעין תמימות". אחרי שנתיים הוא לקח אותו לתפקיד הנער שמגלה את הצד האפל של החיים ב"קטיפה", ואמר אז: "קייל יכול לשחק נאיבי ותמים, אבל גם אובססיבי. רוב השחקנים, אתה מביט בעיניהם, אתה פשוט לא רואה אותם חושבים. קייל חושב על המסך".

 

היום, במרחק עשרים שנה כמעט, הוא נראה עדיין חושב: "כן, קראתי את התסריט, ואמרתי, אני מבין כל מה שקורה פה. אני מבין איך נער כזה יכול להימשך בצורה כל כך טוטאלית על ידי אשה כזאת".

באותן שנים היה נדמה שללינץ` ומקלכלן יש קשר כמעט טלפאתי. מן המפורסמות הוא, שלינץ` מביים על ידי אינסטינקט, בלי להסביר כלום לכוכביו. "הוא היה אומר על סצינה", נזכר מקלכלן, "תעשה את זה יותר כמו אלביס. ואני הייתי אומר: או קיי... זה התסרוקת? זה איך שהוא מדבר? זה הקול? אבל זה לא היה קשור לאלביס עצמו בכלל. זה היה משהו ב"אלביסיות" של הגיבור. והיו פעמים שעשינו סצינה, ואז פרשנו הצידה אני והוא לפינה שקטה, ולא אמרנו כלום, היינו רק מהנהנים בראש זה לזה, ואז הייתי חוזר ועושה את הסצינה שוב וזה היה בדיוק נכון. זה היה מאוד מוזר. ממש מוזר".

אמו של מקלכלן התנגדה לתפקידו ב"קטיפה כחולה", כי חשבה שזה פשוט נורא מדי. הוא חשב שהיא צודקת, אבל אחרי כמה חודשים של סירוב התרצה, "כי הייתי בלי עבודה ולא ראיתי מוצא וכי דייויד פשוט חיכה לי, ידע שבסוף אני אבוא". הסרט נחשב היום ליצירת מופת, אבל אמו לא זכתה לראות אותו. היא מתה לפני שהושלם.

"בזמן שעשיתי את "חולית" איבחנו אצלה סרטן בשחלות, והיא לא רצתה לספר לי, לא רצתה לספר לי, לא רצתה לספר לי - עד שבסוף היא סיפרה לי. היא לא רצתה שאני אדאג. היא היתה אשה כזאת. לא רצתה להטריד אותי, כי הייתי בראשית צעדי בהוליווד ועבדתי על הסרט הראשון שלי והכל".

אני שואלת אותו על מותה. "המממ...", הוא חושב, "תראי, היום יש לי הרבה רגשי אשמה. הייתי צריך להיות שם יותר. הייתי צעיר ומאוד אנוכי. המחלה שלה נמשכה מאז שהייתי בן 23 עד 28. חייתי בלוס אנג`לס, באמצע הקריירה, והייתי מדבר איתה בטלפון והכל היה בסדר, ורק אחר כך למדתי שבלילות היא היתה מתמוטטת. בלילות הפחד היה מכריע אותה".

בנקודה הזו מקלכלן מכסה את פניו, ומחניק בכי עצור, בלתי צפוי. כשהוא מוריד את ידיו מהעיניים הן מלאות דמעות. "רק בלילה... מהפחד. אבל היא אף פעם לא סיפרה לילדים. בכל מקרה" - הוא חזר לשלוט בעצמו עכשיו - "היא מתה ב11- בינואר 86`. זה היה לפני 15 שנה. יש לי כל כך הרבה מה לשאול אותה, עכשיו. היום אני הרבה יותר פתוח לדבר על הרגשות שלי. אז לא הייתי".

מקלכלן ולינץ` נפרדו אחרי טווין פיקס. מקלכלן, ביקורתי כלפי עצמו כתמיד, אומר שזו היתה לחלוטין אשמתו: "אני באמת דפקתי את הידידות שלנו. אני לא יודע איך דייויד מרגיש בקשר לזה שאני מדבר על זה עכשיו... אבל לעזאזל, את יודעת... בלי להיכנס יותר מדי לפרטים, דייויד ומארק [פרוסט - מפיק "טווין פיקס"] היו איתנו בעונה הראשונה, ואני נלחמתי ונלחמתי שיהיו איתנו גם בשניה - אבל... אני חושב שכולנו חשנו קצת שזנחו אותנו. אז הייתי די ממורמר כשבאתי לעשות את הסרט `טווין פיקס - אש הולכת איתי`. רציתי לשבת ולדבר ברצינות על כמה מהסצינות בסרט, ודייויד לא הסכים, אז אני פשוט לא הייתי בסצינות האלה - כריס אייזק היה בהם, במקומי. כשאני מסתכל לאחור, אני מאשים את עצמי בכל התהליך הזה... אתה לומד לקח. וזה היה פחות או יותר הקרע בינינו. אני לא יודע אם דייויד ואני עוד נעבוד ביחד. אני מקווה שכן".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by