ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מחפשים את משתף מספר אפס 
 
 תמצא את מספר אחד ותבלום את מגפת השיתוף   
 
אילנה תמיר וטלי לכיש

חברת תוכנה טוענת שהיא יכולה למצוא את הגולש הראשון שהעלה קובץ גנוב לרשתות שיתוף קבצים. המשמעות – סיכולים ממוקדים של הוליווד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כלי נשק חדש הצטרף לרשימת התותחים הטכנולוגים שעומדים לרשות ה-RIAA וה-MPAA במלחמתן נגד משתפי הקבצים. חברת תוכנה בשם BayTSP טוענת שהיא הצליחה לבנות מערכת ניטור, שמגלה מי הוא הגולש הראשון שהעלה לרשת שיתוף קבצים קובץ פיראטי.

החברה לא הסגירה את מלוא הפרטים הטכניים כיצד היא עושה זאת. אבל ממה שאפשר לדעת מההודעה לעיתונות, המערכת, המכונה " FirstSource" יודעת לנטר את שתי רשתות הקבצים הפופולריות eDonkey וביטורנט. ברגע שהיא מאתרת קובץ עם שם המרמז על כך שמדובר בחומר פיראטי, היא מתחילה להוריד אותו ולוודא שאכן התוכן שלו תואם את השם המחשיד.
 
אחרי שלב הוידוא, נשמרת כתובת ה-IP של אותו גולש ששיתף את הקובץ ושל יתר הגולשים שמורידים ממנו. המערכת אפילו שומרת פרטים על אילו בדיוק חלקים מהקובץ הוריד ושיתף כל אחד מהגולשים. כל המידע הזה נשמר במסד נתונים, מוכן לשליפה ברגע שבעלי הזכויות ירצו לגרור את משתפי הקבצים לבית המשפט.

"העותקים הפיראטיים של סרטים ושל תוכנות מופיעים ברשתות החלפת הקבצים בתוך שעות מרגע פרסומן הראשון" אומר מארק אישיקאווה, מנכ"ל חברת BayTSP. "איתור הגולש הראשון שהעלה את הקובץ לרשת ונקיטת צעדים מידיים נגדו, עשוים להאט את ההפצה הבלתי חוקית של הקניין הרוחני המוגן ולגרום למשתמשים לחשוב פעמים לפני שהם עושים זאת", הוא מוסיף ומאיים.
 
לפיכך, התוכנה מיועדת לא רק בשביל לתעד את תהליך השיתוף ולשמור את הלוגים לשימוש מאוחר בבית המשפט. היא נשק שמיועד לתת מענה מידי, לתפוס את משתפי הקבצים על חם ולהפריע לפעולות השיתוף שלהם בזמן אמת בדרך כלשהי. אתר P2PNet גם מדווח שארגון אולפני הסרטים האמריקאים, ה-MPAA, כבר נרשם כלקוח.

עם זאת, החברה מסייגת את יכולותיה ואומרת שהתוצאות לא יכולות להיות מדויקות לחלוטין. "אנחנו נהיה הראשונים להודות שאי אפשר לראות את כל רשת eDonkey או לעקוב אחר כל קובץ וקובץ שעולה בביטורנט", אמר דובר החברה. "באופן עקרוני אנחנו מצהירים שאנחנו יכולים לזהות את קומץ המשתפים הראשונים. כשמדובר בקבצים גדולים, אפשר לאתר את המשתף הראשון בדיוק של 100%".

אם כל מה שהחברה אומרת הוא נכון, המשחק בחתול ועכבר שכבר עכשיו קיים בין מחליפי הקבצים לבין ארגוני זכויות היוצרים, צפוי לעבור שלב ולהפוך למשוכלל ותזזיתי הרבה יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by