ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סוללות? כבר לא צריך אותן 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת חומרה פיתחה עכבר אלחוטי אופטי שלא צריך סוללות. את החשמל הוא מקבל באמצעות התנועה על גבי הפד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עכברים ללא חוטים נמצאים איתנו כבר מזה זמן, אבל עכברים ללא חוטים, שגם אין להם סוללות – זה כבר סיפור חדש.

חברת החומרה A4Tech פיתחה את BatteryFREE, עכבר אלחוטי אופטי, אשר לא משתמש כלל בסוללות, לא בכאלו ברגילות ולא במובנות.

במקום הסוללות, מה שמספק לעבר את האנרגיה חשמלית, זהו פד העכבר. הפד, שהוא למעשה חלק לא פחות חשוב במוצר, מקבל חשמל מהמחשב באמצעות חיבור USB.

מהפד לעכבר החשמל מגיע באמצעות "השראה אלקטרומגנטית". זוהי תופעה פיסיקלית ידועה, שבה נוצר מטען חשמלי במוליך באמצעות תנועה בשדה מגנטי, ללא מגע בניהם. ברגע שהמשתמש או המשתמשת מזיזים את העכבר על הפד, נוצרת השראה אלקטרומגנטית בין סליל נחושת מלופף הנמצא בתוך העכבר, לבין סליל טעון הנמצא בתוך הפד. באופן זה, מקבל העכבר את האנרגיה חשמלית לה הוא זקוק לעבודתו. המתח אינו גבוה, אך הוא מספיק לפעילות התקינה של העכבר.

את המידע על התנועה, מעביר העכבר לפד באמצעות טכנולוגית ה-RFID (זיהוי באמצעות תדרי רדיו), המעבירה את המידע באופן אלחוטי וללא מגע. החברה לא מסגירה את הפרטים הטכניים כיצד בדיוק היא מיישמת את טכנולוגית ה-RFID במוצר.
 
שום טכנולוגיה מאלו שנעשה בהן שימוש במוצר, זה אינה טכנולוגיה חדשה. החידוש המעניין הוא דווקא בשילובים המעניינים שנוצרים בין הטכנולוגיות השונות. אולם, מעבר לשעשוע הטכנולוגי, חברת A4Tech מצביעה גם על מספר יתרונות קונקרטיים שהיא מקווה שיפתו לקוחות לרכוש את המוצר.

ראשית, משקלו של עכבר נטול-סוללות קל בהרבה מעכברים אלחוטיים אחרים. באופן זה הניווט נעשה קל ונוח יותר למשתמש והעיצוב ארגונומי יותר. שנית, יש בכך חסכון לטווח ארוך בקניה של סוללות, הן מבחינת העלויות והן מבחינת הטרחה שיש בכך. שלישית, אספקת החשמל לעכבר נשארת רציפה כל הזמן, והעבודה לא נקטעת בכל פעם כשנגמרות הסוללות. והייתרון הרביעי והאחרון קשור לאיכות הסביבה. בחברה מאמינים שאמא-טבע וודאי תשמח שיהיו בעולם פחות סוללות אשר במשך דורות יתפרקו בתוך האדמה וירעילו אותה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by