ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פוליטקלי קונקט: כנסת נכבדה 

פוליטקלי קונקט: כנסת נכבדה

 
 
אורי רודריגז-גרסיא

על חברי הכנסת שמסרבים להרפות מכסאותיהם, הכוח המוגבל של נתניהו, הדיל האפשרי בין פרס לברק, והמהלכים האסטרטגיים של שרון. הטור הפוליטי השבועי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כנסת נכבדה

ברק. העם בישראל לא יקבל את מה שהוא זקוק לו (כנסת חדשה), אלא המשך המצב הבלתי אפשרי הקיים כעת
 ברק. העם בישראל לא יקבל את מה שהוא זקוק לו (כנסת חדשה), אלא המשך המצב הבלתי אפשרי הקיים כעת   
את כסאות כנסת ישראל מחממים בימים טרופים אלו לפחות 80 ישבנים שעלולים להינזק בצורה זו או אחרת אם יתקיימו בחירות כלליות. בין המועדים הבולטים להינזק: ש"ס, העבודה, מרצ, המפד"ל, ישראל בעליה וישבנים נוספים. מסיבה זו, נראה כי העם בישראל לא יקבל את מה שהוא זקוק לו (כנסת חדשה), אלא המשך המצב הבלתי אפשרי הקיים כעת, שעה שהחלטות מדיניות וחברתיות קריטיות נקבעות לפי קריקטריונים חשובים שונים ובהם: רווח פוליטי אישי, יתרת חשבון הבנק במוסדות "אל המעיין", והטבות שונות שחברי הכנסת מקבלים (רמז: יש לה 4 גלגלים, הגה, וכל ח"כ מקבל אותה על חשבוננו).

חזרתו או אי חזרתו של נתניהו לתמונת החיים הפוליטיים במידה ולא תהיינה בחירות כלליות, אינה משנה כהוא זה לחברי הכנסת השונים. בין אם יבחר ביבי, שרון או ברק לראשות הממשלה, הוא יצטרך לרתום אליו את כל עגלת הכנסת המקרטעת: ליכוד, עבודה, חרדים ומפלגות סקטוריאליות מכל גווני הקשת הפוליטית. החכ"ים אישרו השבוע בחדווה (וברוב גדול) בקריאה ראשונה את "חוק נתניהו": המלך מת, יחי המלך החדש שיבחר (יהיה מי שיהיה), ובלבד שאני אישית (או מפלגתי) אוכל להוסיף ולשמור על מקומי במזנון.
 

הבולדוזר

. ההיסטוריה תשפוט אם כל ההתנהלות הפוליטית הנוכחית לא היתה תרגיל פוליטי מבריק של שרון
 . ההיסטוריה תשפוט אם כל ההתנהלות הפוליטית הנוכחית לא היתה תרגיל פוליטי מבריק של שרון   
בימים עברו כונה אריק שרון "הבולדוזר", שעה שנציגי השמאל טענו שהוא מיישר בגופו הכבד את הקרקע להתנחלויות חדשות. השנים שעברו רק הוסיפו לאריק כוחות-סוס, והוא מיישר כרגע את הקרקע במפלגתו בעצמה של מכבש. הוא אינו נבהל מהתגובות החמות בליכוד לביבי, או מהתגובות הקרות לרעיון של ברק כשר הביטחון. ההיסטוריה תשפוט אם כל ההתנהלות הפוליטית הנוכחית לא היתה תרגיל פוליטי מבריק של שרון, שהחל בהצתת התבערה בהר הבית, ללא תמיכתם של חבריו מבית. שרון של היום הוא שרון מפוכח יותר, שקול יותר, מתון הרבה יותר משרון של 82 ונכון הרבה יותר לפשרות (כואבות) בתחום המדיני.

שרון יודע כי גם בתסריט בלהות בו יתמכו כל חברי הכנסת של הליכוד בפיזור הכנסת, עוד רחוקה הדרך לבחירות כלליות. ההערכה שנכתבה כאן בשבוע שעבר, לפיה שרון חולם על סיום הקריירה הפוליטית שלו במהלך של הסכם מדיני, קורמת עור וגידים. שרון כבר לא מתבייש לדבר עליה, גם לא במרכז הליכוד. שרון יודע כי בקרב מול ביבי יילחמו עבורו מרבית חברי הכנסת, והוא מתרכז בהידוק הקרקע במפלגת הליכוד: סילבן שלום, נווה, ריבלין ונוספים. חדי העין הבחינו כי בכינוס מרכז הליכוד, טרח שרון עוד לפני התייחסותו לביבי או לחזונו המדיני שלו עצמו, ללטף את המוזכרים לעיל ואנשי מפתח נוספים בליכוד. זהו לא מהלך של יחסי-ציבור גרידא, שרון מטפח את מרכז הכוח שבנה בליכוד בשנה וחצי האחרונות, מכין אותו להסתערות הסופית על היעד.
 

הערה אישית לסיום

בבוקר למחרת ישיבת מרכז הליכוד, צלצל הסלולרי שלי, ועל הקו היה קול שהסביר לי: "אתה עובד עם הליכוד". לפני שהספקתי להגיב, המשיך הקול להרצות את תורתו (קונספירציה תקשורתית-בולשביקית), הזדהה (מכר רחוק), ואף אמר את "המילה האחרונה" (טרק את הטלפון). אחרי שהתאוששתי הגעתי לשתי מסקנות: אחת, שהחיים קשים, והשניה, שבבחירות 88 אכן חילקתי סנדביצ`ים לפעילי הליכוד בקלפיות (פסטרמה וחביתות, אם זכרוני אינו מטעני).

מיום שהתחלתי לכתוב טור זה בנענע, קיבלתי מאות תגובות שונות, בהן שטענו שאני: שמאלני, ימני, עוכר ישראל, אנטי-ליכוד, אנטי-עבודה, אנטי-דמוקרטי, או סתם מאותגר מנטלית. בעקבות הטור "הדיל" בשבוע שעבר, התחזק זרם התגובות, וכלל גם "הוכחות חותכות" לכך שבעצם אני מקבל את משכורתי מביבי, שרון וברק (בסדר הזה). למגינת ליבם של אנשי מחלקת השכר בנענע, זוגתי שתחיה, ומנהל הבנק שלי, לא קיבלתי מעודי ולו שקל אחד משלושת אישים אלו או שלוחיהם, וכן ממפלגותיהם הפוליטיות (זולת כמובן, אותו יום של חלוקת הסנדביצ`ים, בעודי בן 17). היום בו אקבל רמז ראשון לכך שאי מי מהפוליטיקאים "מרוצה" ברמה זו או אחרת מאופן כתיבתי, הוא היום בו אפסיק לכתוב פרשנות פוליטית. עת בחירות לנו כעת, וחשוב היה לי להדגיש נקודה זו.הערות לסדר:

1. העם בישראל והתקשורת להוטת הסקופים, עטו כמוצאי שלל רב על הידיעות החדשות לבקרים אודות ה"התפתחויות" בפרשת החיילים החטופים. למי ששכח: זוהי עת בחירות, ובחודשים הקרובים נזכה לשמוע רבות על "התפתחויות" חדשות בפרשה מפוליטיקאים שונים. ב-90 אחוז מהמקרים, לא שוות ה"הערכות" הללו את הנייר עליהן נכתבו.

2. שמועות עקשניות בבירה מדברות על הסכם חשאי שרוקם אולמרט עם ביבי ושרון גם יחד. אולמרט מצידו מיהר להצהיר השבוע שאין בכוונתו לרוץ לכנסת, יודעי דבר מספרים שהסקרים מלמדים שהציבור עדיין לא "בשל" למועמדותו של אולמרט. בינתיים הוא מכין עצמו לתפקיד בחדווה: לפי עיתון "כל העיר" צבר אולמרט עד כה 156 ימי חו"ל ב-25 חודשי כהונה.


3. פעיל פתח מבית לחם התקשר אלי השבוע, מטלפון ציבורי באזור הצפון. לדבריו הוא נמצא ב"רשימת החיסול" של צה"ל, על לא עוול בכפו. הוא מספר, שבבית לחם יודעים כיום כי עראפת איבד את השליטה לחלוטין על החוליות החמושות במרכז הארץ ובגדה. "זה כבר לא תאנזים" אמר לי, "זה ילדים עם רובים שאפילו ההורים שלהם לא יודעים מה הם עושים בלילה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by