ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הלו, זה אינטרנט? 

הלו, זה אינטרנט?

 
 

אינטרנט בסלולרי? נשמע פיצוץ. הבעיה: פרוטוקול ה-WAP שמשמש לכך, הוא איטי ופרימיטיבי (ניסיתם להוריד פעם פורנו בסלולרי?). ואם זה לא מספיק, אז גם את מה שכן אפשר לעשות איתו, דופקים מחירי זמן האוויר המופקעים. בעתיד, מבטיחים לנו כרגיל, הכל יסתדר (ובגיל 21 תגיעו לירח)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פורנו בסלולרי. מודמים איטיים ומסכים זעירים
 פורנו בסלולרי. מודמים איטיים ומסכים זעירים   
עוד לא הספיק העולם להירגע מהמהפכה הסלולרית, שהפכה את השאלה "אחי, איפה אתה?" לבוערת ביותר על סדר היום הציבור, ובום, מנחיתים עליו האריקסונים והנוקיות את המהלומה הבאה. אחרי שכיווצו את הנייד במשך כעשור, הם רוצים לחבר אותו לאינטרנט, להביא את הרשת אל קצות האצבעות שלכם בכל מקום שלא תהיו. זה יפה. כמעט אוטופי. יש רק בעיה אחת: הפרוטוקול שמאפשר את כל הסיפור נקרא .WAP וזה מתחרז טוב מדי עם CRAP.

במלים אחרות, לא עובד, הסיפור הזה של אינטרנט אלחוטי. לפני פחות משנה עוד שיבחו והיללו את ה-WAP בתור עידן חדש בתקשורת, אבל בשבועות האחרונים קוברים את הטכנולוגיה הצעירה הזאת בהתלהבות הולכת וגוברת. אפילו במיקרוסופט הצטרפו לחגיגת ההשמצות והשוו את הפרימיטיביות שלה לזו של דוס (ומי מכר לנו את דוס, אה?) "המשתמש", הם פסקו, "לא מקבל את החוויה לה הוא מצפה". ועם נתוני המכירות קשה להתווכח. להיט מטורף זה לא.

הבעיה הראשונה היא שמכשירים ה-GSM מצויידים, ברובם, במודמים זערוריים שהופכים את העסק לאיטי ומייגע במיוחד, כשיצרניות הטלפונים מתקשות להחליט על דפדפן אחיד ועוד שטויות בנוסח זה. אבל את הבעיות האלה אנחנו מכירים. הבעיה האמיתית עם ה-WAP היא היא בעיה של אמת בפירסום. מוכרים את זה לאנשים בתור "אינטרנט נייד", אבל כבר אחרי חצי דקת גלישה זה מריח כמו פעלול יחצני מסריח, התרמית האלחוטית הגדולה.
 
יש לא מעט דברים נחמדים שאפשר לעשות עם הוואפ, אם לא מתייחסים אליו כאל אינטרנט. משחקי טקסט, למשל
 יש לא מעט דברים נחמדים שאפשר לעשות עם הוואפ, אם לא מתייחסים אליו כאל אינטרנט. משחקי טקסט, למשל   
כשאומרים לאנשים "אינטרנט", יש להם משהו מאוד ספציפי בראש, בעיקר מה שקורה באיזור חיוג www. בוואפ הם מקבלים משהו אחר לגמרי, מוגבל בהרבה, על מסך אינץ` עם ממשק בלתי אפשרי. והתוכן, אוי התוכן. כל כך מעט מהכל. ממש פלאשבק ל-94`. אמנם, יש כבר תמונות של ערומות, מבחן חשוב לכל טכנולוגיה תקשורתית חדשה, אבל נדמה לי שרק סוטה מעוות ובעל דימיון חולני באמת יכול להתרגש מאוסף פיקסלים בגודל חצי סנטים.

הדבר היחיד שחשוד הוא שכל ההתנפלות הזאת מגיעה בעיקר מכיוון אמריקה. וואפ ו-GSM הן טכנולוגיות אירופאיות מובהקות, שמאיימות על ההגמוניה היאנקית בתחום ההי-טק. העובדה היא שהמדיה האמריקאית מציגה את מכשירי הוואפ הסלולרים ככישלון מוחץ, אבל בגרמניה ואנגליה הם דווקא פופולרים, במיוחד בקרב הצעירים המשוגעים, כשאלפי קלאברים בריטים דלוקים משתמשים בהם כדי לרחרח אחר מסיבות בשטח, סתם דוגמא חביבה.

יש לא מעט דברים נחמדים שאפשר לעשות עם הוואפ, אם לא מתייחסים אליו כאל "אינטרנט". אפשר להוריד היישר אל הפלאפון את הלהיטים החמים בתחום נעימות הצלצול, אפשר לשחק משחקי טקסט, להתברבר במנועי חיפוש. ואת זה שיש וואפורנו כבר הזכרנו? כן? יופי. הרבה אינפורמציה אפשר לאתר דרך הוואפ, בקיצור, וזה באמת היה יכול להיות מאוד נחמד, אם חברות הטלפונים לא היו דופקות את הסיפור באופן כה יסודי.
 
 
 
תמיד ידענו שיש בו משהו, בסטיבן הוקינג הזה. אולי הקול המסונתז, אולי תכלת עיניו הברות, אבל ברור היה שלפרופסור יש כישורים מגוונים, שאינם מתמצים בתחום תורת הקוואנטים. לפני זמן לא רב חשפו האחים טבריה אתר העוקב אחרי קריירת הראפ החשאית של סטיבן הקינג, והנה נופלת השבוע עוד ראייה מרשיעה לידי המערכת.
 
"לוק הו`ז הוקינג" הוא סרט קצר בנוסח עדות האינפומרשל (ערוץ הקניות, בשבילכם), שבא למכור לצופים ההמומים דיסק חדש, חדיש ומחודש, מלא בביצועים של הוקינג לשירים אהובים. הסרטון מוצג כ"פארודיה משעשעת", אבל אתם יודעים איך זה באינטרנט, אף פעם אי אפשר לדעת, וסטיבן הוא הרי שובב גדול.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by