ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מה מצפה לנו ב-2005? 
 
 
מערכת חיים ברשת

שבעה טרנדים טכנולוגיים שאנו עשויים לפגוש בשנה הקרובה, חלקם נמצאים ממש מעבר לפינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמנם אומרים שהנבואה ניתנה לשוטים, אך במגזין Computer User החליטו בכל זאת לנסות את כוחם, ולהמר על שבעת הטרנדים הטכנולוגיים הלוהטים שנפגוש במהלך 2005:
 

הסדרת נושא הספאם

במקביל לעלייה הבלתי נסבלת במימדי דואר הזבל, שוקדים במרץ גורמים שונים בתעשייה, בין אם ציבוריים או פרטיים, על ויסות הכמויות הנשלחות ותקינתם של חוקי אנטי ספאם. כמו כן, עסקים קטנים המסתמכים על פרסום באמצעות הדואר האלקטרוני כדרך לשיווק מוצריהם, יצטרכו למצוא את שביל הזהב בין רצונם להגיע לכמה שיותר לקוחות, ובין זכותם של אנשים פרטיים לתיבה נטולת זבל פרסומי.
 

טלמטיקס

טלמטיקס ידועה בעיקר כטכנולוגיה המאפשרת להתקנים האלקטרוניים בכלי רכב לתקשר באופן אלחוטי עם מכשירים חיצוניים, לרוב לוויני GPS - לצרכי ניווט. אך בעתיד הקרוב, טכנולוגיה זו תשמש את נוסעי הרכב לסיפוק צורך שונה לחלוטין: בידור. באמצעות הטלמטיקס אנשים יוכלו להוריד מוזיקה ישירות לסטריאו של הרכב. בהמשך יצטרפו גם סרטים, תוכניות טלוויזיה ומשחקים שיגיעו באופן אלחוטי ומהיר היישר לתוך התקני הבידור שברכב.
 
 

טכנולוגיות תקשורת עתירות מדיה

טכנולוגיות המשלבות מספר צורות תקשורת בינאישית, כמו ה- Live Communication Server של מיקרוסופט, או WebSphere של IBM, נועדו להביא את השילוב האולטימטיבי בין מסרים מידיים, דואר אלקטרוני, דואר קולי ושיחות וועידה, ישירות אל שולחן העבודה. בעתיד הקרוב נראה כי שיחות וועידה באמצעות וידאו תצטרפנה כחלק אינטגרלי לסל שירותים אלו, ותהפוכנה גם הן לדבר שבשגרה.
 

ציוד היקפי רב תכליתי

המגמה השולטת כיום בשוק המדפסות היא קניית מוצר רב שימושי - מדפסת שהיא גם מכונת צילום, סורק ופקס במכשיר אחד. צירוף ציוד משרדי ישן למכשיר אחד המחובר לרשת המשרדית מפחית עלויות, מאפשר לבצע מספר משימות במקביל ומגדיל את תפוקת העובדים.
 

יצירת ארכיון דיגיטלי מאובטח

יותר ויותר גופים וארגונים בתחום הציבורי והפרטי כאחד, מבינים שלא קל לנהל ולתעד באופן מאובטח את כמויות המסמכים העצומות בהם מטפל המשרד מידי יום. נקודה זו קריטית ביותר כאשר מדובר בגופים המצויים תחת פיקוח קפדני כמו בתי חולים, משרדים ממשלתיים ומשרדי עורכי דין, וכן בארגונים העובדים עימם. לכן, בעתיד הקרוב, אותם גופים ידאגו לכך שכל המכשירים בהם ניתן להפיק מסמכים במשרד, בין מדובר במחשבים, או בציוד ההיקפי המצוי בו, כגון: מדפסות, מכשירי פקס וכדומה, יהיו בעלי יכולת תיעוד דיגיטלי מאובטח.
 

קוד פתוח במשרד ובבית

כיום, יותר מאי פעם, מופצים ברשת קטעי קוד מקור שלמים לטובת קהילת משתמשי המחשבים בעולם. במקביל, יותר ויותר משתמשי מחשב ביצעו לאחרונה את המעבר מתוכנות מדף לתוכנות הקוד הפתוח. ייתכן והצעד הבא יהיה הזמנת תוכנה שתותאם באופן אישי לצרכיו של המשתמש, ואפילו יותר טוב - אולי כבר לא נזדקק לשירותיו של אדם אחר, ונתאים אותה במו ידינו לצרכינו האישיים.
 

מרכז מדיה דיגיטלי ביתי

עד שנת 2008 יותר ממחצית בתי האב בארה"ב יעשו שימוש בשרתי מדיה ביתיים לצורך אחסון של סרטים, מוזיקה ותמונות. עד אז גם יימצאו פתרונות לבעיות כגון תאימות החיבור בין הפלטפורמות השונות, רוחב הפס וניהול זכויות יוצרים, אשר יאפשרו ליהנות מבידור באיכות דיגיטלית בכל פינות הבית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by