ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא רוצים את הכסף של מיקרוסופט 
 
 
מערכת חיים ברשת

נותרו עוד שישה ימים בלבד לדרוש את כספי הפיצויים ממיקרוסופט, אך הלקוחות מסתבר, לא ממהרים לשום מקום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כפי שזה נראה עכשיו, מיקרוסופט עומדת לזכות חזרה בחלק ניכר מה-1.1 מיליארד דולר שהתחייבה לשלם ללקוחותיה במסגרת הסדר משפטי שנערך בקליפורניה. הסיבה: המועד האחרון לדרוש חזרה את הכספים הוא ה-8 לינואר (יום שבת), ומתוך כ-14 מליון צרכנים וחברות אשר זכאים להחזר, מימשו עד זכותם עד כה רק כ-700 אלף. על פי ההסכם, מיקרוסופט תקבל חזרה שליש מהסכום שיישאר בקופה, והיתרה תעבור לבתי ספר נזקקים במדינה.

ה-L.A. Daily News מדווח כי הסכם הפשרה נועד לפצות את הלקוחות על כך שלכאורה שילמו מחיר מופקע על מוצרי החברה כמו חלונות, וורד ואקסל התקופה שבין פברואר 1995 ודצמבר 2001, עת החברה נחשבה למונופול. הפיצוי הינו תווי קנייה למוצרי חומרה ותוכנה של ממגוון רחב של חברות, כולל אפל.

בניגוד למה שניתן לחשוב, מי שהיו עשויות להיות המרוויחות העיקריות מן ההסכם הן דווקא חברות, ולא אנשים פרטיים, מכיוון שמרביתן רכשו במהלך שנים אלו תוכנות רבות של הענק מרדמונד, ומחשבים רבים שכבר הותקנו בהם התוכנות של החברה. כל מוצר שרכשו אז יזכה אותם בתו קניה בשווי שבין 5 ל-29 דולר. עם זאת, משתמשים ביתיים יכולים לקבל עד 100 דולר, אם רק ימלאו טופס פשוט בו הם מצהירים על 5 תוכנות מתוצרת החברה שקנו או קיבלו מותקנות, ללא צורך בשום תיעוד לכך(!). מי שידרוש פיצוי מעבר לסכום ראשוני זה, כבר יהיה מחוייב לספק תיעוד לביצוע הרכישה.

ההערכות כרגע מדברות על כך ש-10 אחוז בלבד מן הכסף יידרש. נציג של חברת Settlement Recovery Center המסייעת ללקוחות לדרוש את הפיצוי, טוען כי הסיבות לחוסר העניין שמפגינים הלקוחות בפיצויים נובע משתי סיבות אפשריות: אי מודעות לקיומו של הסכם הפשרה בשל חוסר פרסום משווע, או רתיעה מתהליך תביעת הכספים, בשל רושם מוטעה כי מדובר בהליך מורכב ומתיש, ולא כך הוא.

במיקרוסופט הודפים את הטענות על הצנעת הסכם הפשרה, וטוענים כי דבר ההסדר פורסם בהרחבה באמצעות מכתבים, אימיילים וידיעות לעיתונות. לדידם, מאחורי מספר התביעות הנמוך עומדים מניעים פילנתרופיים: לפי ההסכם, מיקרוסופט תקבל שליש מהכסף שיוותר בקופה, ושני השליש האחרים יועברו לבתי ספר נזקקים במדינה לצורך רכישת ציוד מחשבים.

"לאור זאת", אומרים בחברה, "הסבר אפשרי להימנעותם של האנשים להגיש תביעה היא שהם פשוט לא הרגישו שגבו מהם מחיר מופקע. אנו רואים את חוסר ההיענות לכסף שהצענו כאישור מוחץ לכך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by