ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר הישראלי הכי טוב שאתם לא מבקרים בו 

האתר הישראלי הכי טוב שאתם לא מבקרים בו

 
 
יוני  שדמי

זמיר עשור, וובמאסטר עם ידי זהב ולוחם חופש בזמנו הפנוי, הוא המתפעל של "קריית שמונה אונליין", אתר ישראלי כמו שאתר ישראלי צריך להיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"תושבי קריית שמונה הם זבלים כפויי טובה למדינה, ששלחה צבא שלם למות על שלומם. לא כואב לי כשיורים קטיושות על קריית שמונה, זה לא מזיז לי בכלל, הלכתי עם אשתי והילדים לבריכה, לא חשבתי שאתם ראויים שאקדיש לכם מחשבה. כל עוד החיילים מתים בלבנון, לא מגיע לכם שקט."

(מתוך ספר האורחים של `קריית-שמונה אונליין`)
 
מביא במושחתים. זמיר עשור
 מביא במושחתים. זמיר עשור   
איש מעניין, זמיר עשור. "דון-קיחוטה של המרוקאים", אומר עליו אחד הקוראים הקבועים של טורו, "מהמותן", שמופיע כל שבוע ב"מידע 8", המקומון החביב, והיחיד בעצם, של תושבי העיירה הצפונית.

עשור, שחזותו הסטנדרטית - פקיד מתקרח במקצת עם עיניים טובות ממחלקת המחקר החקלאי של קרן קיימת לישראל - לא מונעת ממנו להלחם בעוז בתחנות הרוח הציבוריות של האזור מוכה-הקטיושות, הוא המנהל, המתפעל, המשווק והמזכירה האדמינסטרטיבית של האתר הישראלי הכי טוב שאתם לא מבקרים בו: "קריית שמונה אונליין".
 
הפסקה בלי עיר. קריית שמונה
 הפסקה בלי עיר. קריית שמונה   
בחציו מקומון על ספידים ובחציו משנה אידיאולוגית סדורה, קריית שמונה אונליין הוא בהחלט לא עוד מגזין רשת סתמי. האתר מחולק למדורים, ברובם בעלי שמות עדינים כמו "צו קריעה", שמכיל הגיגים כמו תל-אביבים רק עם זווית מפולפלת א-לה-עיירת- פיתוח, ו"תת-רמה", מדור כבד-ראש שעוסק באקטואליה ("תמיד רציתי שישבו עלי שבעה", אומר זלמן שושי").

השימוש העיקר של עשור באינטרנט הוא פוליטי: עוד כלי במסע הצלב הבלתי-נגמר שלו לטוהר השלטון. וכשאתה גר במקום כמו קריית שמונה, מסעות כאלו יכולים להיות מסוכנים מאוד - "לא פעם הופעלו עלי לחצים כבדים מצד גורמים שלטוניים שחשפתי עליהם את האמת", הוא מספר - "הטרדות בבית, איומים, ניסיונות חוזרים ונשנים לגרום לפיטורי, ועוד ועוד".

הטור של עשור, הדבר הכי קרוב ללוחם חירות שהעיירה דחוסת הכאב והצרות נתברכה בו, לא מתחסד ולא מתחנף - למרות העובדה שהוא מופיע במקומון קטן, מימינו מודעת עמוד ל"פלאפל של שוקי" ומשמאלו מודעות אבל, מדבר הטור בשפה גבוהה, מלווה במובאות ספרותיות, ועוקץ בעקשנות את כל הגנגסטרים-דה-לה-שמטה בשלטון המקומי.

אחד האובייקטים החביבים על הטור הנ"ל, ודוגמא טובה לעקשנות ואורך הרוח שמאפיינים כל וובמסטר טוב, היה פרוספר עזרן, ראש העיר הכמעט-נצחי של העיירה המופגזת. שמונה שנים, מאז החל את הקריירה שלו כפוביליציסט במקומון "מבט לקרייה", חובט עשור ללא רחם בפרוספר ואומרי ההן שלו בעירייה.

גם עכשיו, לאחר שעזרן הוחלף בחיים ברביבאי, שהבטיח להזרים חיים חדשים לעיירה שנעה בין לילות משועממים וארוכים וכיבוי אורות כללי בשש בערב לבין ימי חרדה גדושי אירועים, טילים ודם, עשור לא קיבל את המנחות והמשרות השלטוניות הנוחות שהוצעו לו, וממשיך, בעקשנות סיזיפית כמעט, לנסות לבער את נגע השחיתות וניצול כספי הציבור, שפושה בנדיבות בשלטונות המקומיים.
 
 
כואב, כואב. סטיקר שאפשר להוריד באתר.
 כואב, כואב. סטיקר שאפשר להוריד באתר.   
הוא הגיע לאינטרנט לאחר שחיפש דרך להעביר את מסריו העיקשים לציבור רחב ככל האפשר - "אני יודע שקריית שמונה היא לא המקום המושלם לפתוח עבורו אתר אינטרנט", הוא אומר בלהט, "אבל לא אכפת לי. אין לי בעיה לטרוח בלילה על האתר במקום לישון, זו מטרה חשובה מספיק. אני מאמין שחייבים להעביר מסר גם לציבור שלא גר בקריית שמונה - חשוב מאוד שאנשים מכל הארץ יקבלו מסרים אחרים על העיר מאלו שמתקבלים בתקשורת. צריך להבין שלמרות הכל יש בקריית שמונה סוג מסוים של חיים שגרתיים ואינטלקטואלים. באתר לא תמצאו מיסכנות ותלונות, ולא דרישות לשום דבר".

עשור, שמגדיר עצמו כ"סוציאליסט שפוי", תוקף את כל צדדי המפה הפוליטית: באתר מתנוססים סטיקרים נוסח "ישראל אחת! שתיים, שלוש, ניסיון", לצד "ממשלה עם מרצ" (מלווה בתמונה של עשרות חרדים), לצד "נ נח נחמ נחמן מזומן (אפשר גם באשראי)" לצד "דור שלם דורש מכות".

"קשה להגדיר אותי מבחינה פוליטית.", הוא מסביר, "אני פשוט מתנגד לשחיתות וערלות לב באשר היא".
 
האתר שלו זוכה לתגובות מעורבות - "בימי קטיושות אני מוצף במכתבים אוהדים", הוא מפרט בהתרגשות, "אבל לא חסרים אנשים שכותבים מכתבים קשים מאוד על כך שצריך לעשות לכל תושבי הקרייה טרנספר, ושחיילים מתים בלבנון בגללנו. אני עונה לכולם. אני חושב שזו הבעיה הכי קשה, נכון להיום, של מדינת ישראל: הפכנו למדינה של קנטונים נוסח שוויץ - רק בגרסה מזרח תיכונית עקובה מדם. יש מאבק בלתי פוסק ואלים לעיתים בין הקנטונים: הקנטון של עיירות הפיתוח, של הקיבוצים, של הנגב, של הגולן. הקנטון הכי חזק, כמובן שגם כלכלית, הוא זה של גוש דן, והוא זה שמכתיב מה שיקרה פה, כשכל הקנטונים האחרים מתקוטטים ביניהם על השאריות באלימות הולכת וגוברת.
אני מודאג. מודאג מאוד."

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by