ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פלייסטיישן 2: מוזלים ומעולים 

פלייסטיישן 2: מוזלים ומעולים

 
 
אילן גלר, גיימר

קבלו את עשרת משחקי הפלייסטיישן 2 הטובים ביותר שתוכלו למצוא במחירי מציאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא נעים, אבל חייבים להודות: מאז השקתה של קונסולת הפלייסטיישן 2 בישראל לפני מספר שנים, הגיעו מחירי משחקיה לרף חדש ולא נעים כלל וכלל. שחקנים שיכלו להרשות לעצמם בתחילת הדרך מספר משחקים בכל חודש, חייבים היום לבחור בקפדנות. ספריית המשחקים של רבים מבין בעלי הפליסטיישן 2 בישראל האטה את הקצב.

אז מה אפשר לעשות? בוודאי שלא לגנוב. זהו פתרון שפל שאינו תורם לדבר, ורק הולך ומחריף את מצבה של ישראל בשוק המשחקים הבינלאומי. עד שיגיעו ימים טובים יותר, רק שתי ברירות עומדות לרשותנו - לקנות פחות, או לחכות. כן, סבלנות היא הפתרון. משחק חדש, שבעת צאתו לחנויות עלה מאות שקלים, מאבד עם הזמן מערכו הכספי, אך לא מערכו כמשחק מוצלח ומהנה. 'סוני' עצמה, ברוב אדיבותה, אף דואגת להוזיל את מחירי המשחקים המצליחים ביותר שלה מיוזמתה. בין כל הכותרים הללו נוכל למצוא פנינים אמיתיות, כותרים שבהחלט שווים את מחירם המוזל.

סיירנו בחנויות ואספנו עבורכם עשרה משחקים כאלו, משחקים שתוכלו למצוא ברוב החנויות במחירים נוחים יותר ממשחקים חדשים (מדובר בחצי ממחירו המקורי של המשחק, ולפעמים אף פחות), ותוכלו לקנות מבלי שתרגישו מיושנים. הזמן לא פגע בהם בצורה משמעותית, ואנו מאמינים כי במחירם החדש, הם בהחלט שווים את תשומת לבכם. כל אחד יוכל למצוא כאן עוד כותר חדש שיוכל לצרף לאוסף בלי יותר מדי נקיפות מצפון, או במקרה של הצעירים יותר - בלי נדנודים להורים.
 

10. Red Faction 1 ו-2

9. SOCOM: US Navy Seals - שליטה בחיילים באמצעות ערכת הדיבור
 9. SOCOM: US Navy Seals - שליטה בחיילים באמצעות ערכת הדיבור   
משחקי הפעולה מגוף ראשון של חברת Volition, יצאו במהלך השנים 2002-2003. המשחקים הבטיחו לגרום למהפכה, עם מנוע גראפי שאפשר לשחקנים להשמיד חלקים נרחבים מעולם המשחק בזמן אמת: קירות, דלתות, חלונות וגדרות, הכל נתון לשינוי ולפיצוץ. בסופו של דבר הותיר המשחק חותם קטן מהמצופה, שכן מנועים גראפיים חדשים ומרשימים יותר, הגיעו למחשב האישי והרסו את ההישג. למרות זאת מדובר בכותרים מומלצים ומהנים, במיוחד במחירם המוזל.

Red Faction הראשון הציע עלילה מעל לממוצע, משחק יחיד ארוך יחסית ומהנה, ומצב מרובה משתתפים מוצלח לשני שחקנים על מסך מפוצל. משחק ההמשך הביא עמו שיפורים בגרפיקה, משחק יחיד מעט קצר יותר אך מושקע, ומשחק מרובה משתתפים מורחב בעל שמונה מצבי משחק. שניהם נמצאים בין משחקי הפעולה הטובים ביותר שאי פעם יצאו לפלייסטיישן 2. מצב משחק און-ליין היה עוזר, אבל לצערנו חברת Volition ויתרה על הרעיון. אלו מכם שמחפשים חווית און-ליין איכותית בוודאי ימצאו את מבוקשם בכותר הבא.
 

9. SOCOM: US Navy Seals

בזמנו הגיע המשחק הזה אל חנויות ישראל בחבילה שכללה את ערכת הדיבור המפורסמת. אלא שהיא נמכרה במחיר שערורייתי, יחסית לחוסר התמיכה המוחלט של סוני במתאם הרשת הרשמי של הפלייסטיישן 2 בישראל. מאז כבר יצא כותר ההמשך, ומחיר הכותר הראשון ירד פלאים, בעוד שהחבילה נותרה, ברוב המקרים, זהה. Socom הראשון אומנם אינו מוצלח כהמשכו, בעיקר לא במשחק היחיד הבינוני שלו, אך במחירו הנוכחי נראה כי העסקה משתלמת.

Socom הוא ההזדמנות שלכם להשיג את ערכת הדיבור של סוני, ביחד עם כותר און-ליין ייחודי, שאולי ישכנע אתכם להוסיף גם את מתאם הרשת (אביזר שדווקא מעולם לא היה יקר במיוחד בישראל) לחשבון. ערכת הדיבור שימושית לכמעט כל משחק רשת שיוצא עבור הפלייסטיישן 2, ומאפשרת לכם לדבר בזמן אמת, ממש כשיחת טלפון, עם כל השחקנים האחרים בשלב. משחקים מסוימים, בעיקר משחקי טקטיקה למיניהם, אף מאפשרים לכם לשלוט בחיילים הממוחשבים שלכם בפקודות קוליות. תתפלאו, זה דווקא עובד נהדר, גם אם לא תמיד שימושי
 
 

8. Sega Soccer Slam

7. Jak and Daxter: The Precursor Legacy - משחק פלטפורמה קלאסי ומשובח
 7. Jak and Daxter: The Precursor Legacy - משחק פלטפורמה קלאסי ומשובח   
הרי לכם דוגמה למשחק שבמחירו המקורי לא נראה שווה, אך הפך לכותר מומלץ ביותר לאחר הנחה לה זכה (זו באה בעקבות כישלונו במכירות העולמיות). Sega Soccer Slam הוא מעין NBA Street של כדורגל, גרסה מחודשת של משחק הכדור הקלאסי, עם טוויסט מצחיק ומטורף. מדובר בגרסה חייזרית, אלימה ומהירה במיוחד. קבוצות של ארבעה שחקנים עולות על המגרש הקטן ויוצאות לדרוס ולשרוף את המתחרים בספורט חסר חוקים ומלא אקשן. Sega Soccer Slam מציע מהלכים מיוחדים בהילוך איטי בסגנון 'המטריקס', חמישה מצבי משחק שונים לשחקן יחיד וארבעה למשחק מרובה משתתפים של עד ארבעה שחקנים באמצעות ה'Multi-Tap' של סוני.

Sega Soccer Slam הוא משחק ספורט שונה מאוד ומוצלח, המיועד בעיקר לאלו שמשחקי כדורגל לא תופסים אותם בדרך כלל. אלו מכם שלא מעונינים בצד הקליל והפרוע יותר של הכדורגל, יימצאו על מדפי החנויות גם את הגרסאות הקודמות של משחקי פיפא ו-Pro Evolution Soccer בהנחות מרשימות, כמו גם את סדרת This Is Football הפופולארית פחות של 'סוני' עצמה.
 

7. Jak and Daxter: The Precursor Legacy

המשחק השלישי כבר הגיע לחנויות, המשחק השני זכה מאיתנו לביקורת לא מחמיאה במיוחד, ואנו ממליצים לכם דווקא על הכותר הראשון, שהתחיל את סדרת הפלטפורמה הייחודית של חברת Naughty Dog בפלייסטיישן 2. משחקי הסדרה נסחפו לכיוונים שונים ומשונים, אך לעומתם, הכותר הראשון היה משחק פלטפורמה קלאסי ומשובח, עם נתונים טכניים שהחזיקו מעמד היטב במבחן הזמן. כבר מהכותר הראשון הציעה סדרת 'ג'ק ודקסטר' עולם משחק עשיר, שנטען ברקע המשחק ואינו עוצר אף לא לרגע אחד, גם לא למעבר בין שלבים שונים.

'ג'ק ודקסטר' הוא משחק זורם ומרתק, בעל עיצוב שלבים צבעוני ונהדר. הוא אינו מהפכני בשום דרך, אך מדובר בהרפתקה שלמה ומהנה, שמי שלא עבר אותה עד עכשיו, חייב להזדרז. העלילה המשעשעת של הכותר הראשון מסתבכת במהירות במשחקי ההמשך, והופכת לאחת ההרפתקאות הגדולות יותר בפלייסטיישן 2. התחילו בכותר הראשון - השני והשלישי עוד יצטרפו אליו בעתיד הלא רחוק במדף המוזלים.
 

6. Gran Turismo 3:A Spec

5. Maximo: Ghost to Glory - עולם מופלא, מקורי ומאתגר
 5. Maximo: Ghost to Glory - עולם מופלא, מקורי ומאתגר   
הרי לכם משחק שבו הזמן פשוט לא מצליח לגעת. Gran Turismo 3:A Spec נותר משחק מרוצים מושלם כמעט מכל בחינה. מדובר בכותר שאינו עומד בתחרות עם אף משחק אחר, פרט להמשכו שלו, Gran Turismo 4, שעדיין לא הגיע לחנויות. במחירו המוזל הופך Gran Turismo 3 לאחת הקניות המשתלמות ביותר בחנויות ישראל. תמורת מחיר סביר יחסית למשחק פלייסטיישן 2, תקבלו כותר שבו תוכלו לשחק במשך חודשים רבים, עם עשרות סוגי תחרויות, מאות מכוניות, גיוון וחופש קשה לתפיסה.

מודל נזקים אמיתי הוא הדבר היחיד שחסר למשחקיות המציאותית וחסרת הפשרות של Gran Turismo 3, ירושה ממשחקי הסדרה הקודמים ששאפו תמיד יותר לכיוון הסימולציה, ופחות לכיוון הארקיידיות של משחקי המרוצים החדשים. בעבר סיפרנו לכם על גרסת הפרולוג של המשחק הבא בסדרה (מעין גרסת הדגמה מורחבת) - היא נמכרת כיום בחנויות במחיר גבוה יותר מזה של Gran Turismo 3. זכרו: Gran Turismo 3 עשוי להיות המשחק הראשון-והאחרון מסוגו לפלייסטיישן 2, ובטח לא כותר שיש לכם תירוץ לפספס.
 

5. Maximo: Ghost to Glory

לפני שנים מספר הגיע לפלייסטיישן 2 משחק פלטפורמה בעל חזות אנמית ולא מושכת במיוחד, כזה שאם מתעמקים בו מגלים עולם מופלא ומקורי. Maximo: Ghost To Glory, למרות מראה תלת ממדי טיפוסי, מזכיר משחקים קלאסיים ונוסטאלגיים, ולא את משחקי הפלטפורמה החדשים והמודרניים. בניגוד לסגנון משחקי הפלטפורמה של היום, שהפך סלחני למדי לשחקנים, המשחקים של פעם היו מאתגרים עד בלתי אפשריים, ודרשו מהשחקן לחזור שוב ושוב על אותה הקפיצה עשרות פעמים. כזה הוא Maximo, וכצפוי, זכה הכותר לקבלת פנים קרירה למדי.

לאחר צאת משחק ההמשך המוצלח שלו, זוכה Maximo המקורי לעדנה מחודשת והוזלה ניכרת במחירו. נאמר כבר עכשיו - זהו אינו משחק לכל אחד. Maximo הוא כותר משעשע עד דמעות, אך מאתגר, מעצבן ומרתיח, כפי שרק פלטפורמר קלאסי יכול להיות. השחקנים הותיקים יותר מביניכם בוודאי ישמחו להתרפק על הנוסטלגיה ועל הסגנון שנולד מחדש בדמותו של משחק תלת ממדי עדכני. Maximo היה ונותר פנינה ייחודית בין משחקי הפעולה/פלטפורמה לפלייסטיישן 2, והוזלת המחיר עושה לו רק טוב.
 

4. Beyond Good and Evil

3. SSX Tricky - ספורט אקסטרים נפלא
 3. SSX Tricky - ספורט אקסטרים נפלא   
לא האמנו למראה עינינו. אחד ממשחקי ההרפתקאות המוצלחים ביותר לפלייסטיישן 2, משחק בן שנה בסך הכל, כבר הספיק להגיע למחלקת המוזלים. Beyond Good and Evil הוא חוויה ייחודית, הרפתקה צבעונית ומרתקת במרחבי עולם פנטזיה מטורף באמת, כמו שרק צרפתים יודעים לעשות. העלילה המשובחת עוקבת אחר קורותיה של ג'ייד, עיתונאית חוקרת מוכשרת, שיוצאת בעידודה של המחתרת המקומית לבדוק האם כוחות הביטחון של הכוכב אכן מגנים על חיי התושבים - או שמה מסבכים אותם בכוונה תחילה?

Beyond Good and Evil מציע מבנה דינאמי ומגוון הכולל סגנונות משחק שונים, כמו פעולה, משחק תפקידים ופלטפורמה. השילוב המוצלח הזה לא זכה להצלחה גדולה בחנויות, אך אין כל סיבה הגיונית לפספס אותו עכשיו. זהו אחד מהמשחקים הטובים ביותר של דור 128 הביט, שהוקדשו להרפתקה עבור שחקן יחיד, ולא דילגו על השקעה בדמויות בלתי נשכחות ועלילה שלא מרפה, כמו במשחקי ההרפתקה הישנים והטובים.
 

3. SSX Tricky

SSX 3, המשחק האחרון בסדרת משחקי הסנאו-בורדינג המצליחה של 'אלקטרוניק ארטס', הותיר אותנו מעט מאוכזבים. אך הכותר שקדם לו, SSX Tricky, היה ונותר אחד ממשחקי האקסטרים-ספורט החביבים עלינו. SSX Tricky החל את דרכו כמעין חבילת הרחבה למשחק המוצלח ביותר בהשקת הפלייסטיישן 2, ומגוון התוספות, החידושים והשיפורים הפכו אותו למעשה למשחק המשך לכל דבר. מאחר ולדעתנו SSX 3 לא הצליח לשפר את הנוסחה המדהימה ומלאת האדרנלין של SSX Tricky, המשחק הזה נשאר הטוב ביותר בסדרה, ועוד יותר נחמד למצוא אותו בהנחה.

כן, SSX Tricky כבר לא צעיר, אך עדיין נראה נהדר ומרגיש נפלא. הוא מחולק למעשה לשני סגנונות משחק שונים בתכלית. הראשון משחק ספורט אקסטרים מגוון, בו המטרה היא, כמובן, לבצע כמה שיותר פעלולים. השני, וזה שבו אנו התאהבנו, הוא משחק מרוצים מהיר ואגרסיבי, המזכה אותנו על טריקים ופעלולים במהירות גבוהה יותר, ואף מתחשב ביחסים השונים בין הדמויות: דמות אותה הכשלנו במרוץ האחרון, תזכור להתנקם בנו במרוץ הבא אחריו.

רמת ההפקה והגימור, כרגיל אצל 'אלקטרוניק ארטס', היא ברמה הוליוודית. ועל הדיבוב חתומה הנבחרת שהייתה ותישאר, ככל הנראה, המרשימה ביותר מבין כל משחקי הפלייסטיישן 2, אם זה מה שעושה לכם את זה.
 

2. Burnout 2: Point of Impact

1. Virtua Fighter 4 - משחק מכות שהוא מציאה של ממש
 1. Virtua Fighter 4 - משחק מכות שהוא מציאה של ממש   
לאלו מכם שקראו את ההמלצה שלנו על Grand Turismo 3: A Spec, ולא ממש התלהבו מההבטחה למשחקיות מציאותית, הרי לכם כותר בשבילכם. Burnout השלישי יצא לא מזמן לחנויות ונותר אחד ממשחקי המרוצים המוצלחים ביותר לפלייסטיישן 2, אך גם הכותר שקדם לו בסדרה מציע אקשן מרשים באחד מהכותרים המופרעים יותר שראינו. 2 Burnout מעודד נהיגה פרועה נגד הכיוון, ומפצה אתכם בנקודות על גרימת תאונת השרשרת הגדולה והמרשימה ביותר. המשחק הזה המציא סגנון משלו, אפילו ביחס למשחקי מרוצים אחרים. תחושת המהירות שלו הפכה כבר אגדית מאז הגיע הסדרה לראשונה לקונסולת הפלייסטיישן 2.

הכותר השני, שכבר צבר ותק על המדפים, זכה למחיר מוזל יחסית בעקבות צאת המשכו. מה אתם מפסידים בעקבות החיסכון? לא כל כך הרבה. Burnout 3 הוא משחק מצוין ללא ספק, אך כבר בכותר שני (והראשון, למען האמת) זכינו למרוצים מטורפים ומהירים, ומצבי משחק ייחודים בהם מטרתכם היא פשוט לגרום לנזק רב ככל האפשר במרחבי הרחובות הסואנים. הוציאו את כל הטירוף שלכם בפלייסטיישן במקום על הכביש בחוץ - וחיי כולנו יהפכו בטוחים וארוכים יותר.
 

1. Virtua Fighter 4

מציאה של ממש: אחד ממשחקי המכות הטובים ביותר אי פעם, במחיר של כותר מוזל. Virtua Fighter 4 הוא משחק מכות מתוחכם ומאתגר, שונה מאוד ממשחקי המכות של חברת Namco, השולטת באופן כמעט בלעדי בזירת משחקי המכות הישראלית. סדרת משחקי הלחימה של 'סגה', שראשיתה עם תחילת עידן התלת ממד, מציעה משחקיות עמוקה ומרתקת, אותה יש ללמוד ולתרגל. זהו אינו משחק פשוט של לחיצות זריזות בלא מחשבה. לכן, אולי, לא התקבל הכותר באהדה מרובה על ידי קהל השחקנים הרחב.

אבל אנחנו הרווחנו, וכעת מוצע Virtua Fighter 4 בהנחה ניכרת ממחירו המקורי. בחלק מהחנויות תמצאו אותו אפילו בגרסה מעט מורחבת ומשופרת, שיצאה לא מזמן וכבר צנחה אל סל המציאות. Virtua Fighter 4 שווה קנייה גם אם אינכם בטוחים שתמצאו עם מי לשחק בישראל: האינטליגנציה המלאכותית של שחקני המחשב במצב המשחק לשחקן יחיד, היא ללא ספק הטובה ביותר שראינו מאז ומעולם במשחק מכות תלת ממדי. גם לגרפיקה המשובחת שלו לא קמו מתחרים רבים מאז צאתו. בביטחון גמור נוכל לומר - הרי לכם משחק מכות שממנו פשוט לא תוכלו להתאכזב.

אם בכל זאת אתם מתעקשים להישאר נאמנים לסדרות שאליהן התרגלתם, תוכלו למצוא בחנויות גם את Mortal Kombat: Deadly Alliance המוצלח במדף המוזלים, או Tekken Tag Tournament, כותר עתיק במונחי משחקי וידאו (המשחק עוד הספיק ללוות את השקת קונסולת הפלייסטיישן 2 בעולם!), שעדיין נחשב בעיני רבים ממעריצי הסדרה לחלקה המוצלח ביותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by