ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בהחלטת בית המשפט: אתר "עבודה עברית" נסגר 
 
 מתוך אתרו של מרכז מוסאוא   
 
מערכת חיים ברשת

בית משפט השלום בירושלים הורה להוריד מהרשת את האתר, שעודד העסקת יהודים בלבד; מפעילי האתר פרסמו התנצלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר האינטרנט "עבודה עברית", שעודד העסקת יהודים בלבד, הורד השבוע מהרשת בהחלטת בית משפט השלום בירושלים, כך מדווח ynet.

האתר הוקם לפני כשנתיים, כדי לעודד עסקים להעסיק עובדים יהודים בלבד ולסייע ליהודים למצוא עבודה. בין השאר, הפעיל האתר לוח מודעות שאפשר רק למעסיקים שהתחייבו להעסיק יהודים בלבד, לפרסם מודעות דרושים.

בתגובה, הגישו המרכז לפלורליזם יהודי ומרכז מוסאוא לזכויות הערבים בישראל לבית משפט השלום בירושלים תביעה בה דרשו להוריד את האתר מהאוויר בטענה כי מדובר באפליה ובגזענות וכן בפגיעה קשה בכבוד האדם.

עו"ד עינת הורביץ, שייצגה את המרכז לפלורליזם יהודי ביקשה להחיל את חוק איסור אפלייה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ומקומות ציבוריים, על תחום התקשורת האלקטרונית.
 
בסופו של דבר הגיעו הצדדים לפשרה שקיבלה תוקף של פסק דין לפיה יורד האתר מן האוויר, ותפורסם ההתנצלות. ואכן, כרגע באתר מופיעה תחת הכותרת "התנצלות" ההודעה הבאה: "מנהלי ומפעילי אתר "עבודה עברית" מתנצלים על הפגיעה ברגשות או בכבוד האדם או נזק שנגרם אם נגרמו לאדם או לציבור כלשהו מפרסומים באתר".

בעקבות הפשרה שהושגה אמרה עו"ד הורביץ: "אנחנו מרוצים מאוד מכך שאתר האינטרנט המפלה והגזעני הוסר. זהו צעד חשוב במאבק נגד גזענות בכלל ובאינטרנט בפרט. אנחנו נמשיך לעקוב אחר הנעשה באינטרנט ולפעול נגד אתרים מסיתים וגזעניים והתקדים על זה צריך להוות תמרור אזהרה לכל מי שמתכוון בעתיד להפיץ דעות כאלה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by