ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המומחה: לגלוש בלי לחשוש 

המומחה: לגלוש בלי לחשוש

 
 
המומחה

כך תשמרו תמונות באקספלורר בלי בעיות, תגנו על פרטיות הגלישה שלכם ותחגגו על קבוצות דיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אהלן למומחה. יש לי בעיה, אני מוריד הרבה תמונות שלי ממסיבות ועד עכשיו הכל היה בסדר אבל משבוע שעבר כשאני לוחץ על "שמירת תמונה בשם" במקום לשמור לי בפורמט של jpg המחשב אוטומטית שומר לי את הקובץ כ-bmp.
קראתי את שאר התשובות שלך ואני בטוח שיש לך אחת גם בשבילי!
בתודה מראש,
תומר מראשון

שלום תומר.
כן, יש תשובה גם בשבילך. הוא אומנם נשמע מעט מוזר בהתחלה, אבל לא רק שזהו גם הפתרון הרשמי של מיקרוסופט, אלא גם מדובר בפתרון שיכול לפעמים לעזור בהרבה בעיות גלישה מוזרות יותר, ופחות.
בהנחה שמדובר בניסיון שמירה דרך דפדפן אינטרנט אקספלורר, נסה את הפתרון הבא:

היכנס לתפריט "Tools" (כלים) -> "Internet Options" (אפשרויות אינטרנט). עבור ללשונית "General" (כללי) ושם, תחת סעיף "Temporary Internet Files" (קבצי אינטרנט זמניים) לחץ על כפתור "Delete Files" (מחיקת קבצים).
בחלון שנפתח לחץ על כפתור "OK" (אישור).
 
בשלב זה, כדאי גם להקטין את כמות הקבצים שהדפדפן שומר במהלך הגלישה ל-40 מגהבייט ומטה. באותו חלון הגדרות שחזרת אליו, לחץ כפתור "Settings" (הגדרות). שוב יפתח חלון חדש, שבתחתיתו תוכל לקבוע את נפח דפי הרשת שנשמרים במחשב. תרשום שם כאמור 40, ולא יותר.
לחץ שוב על כפתור "OK" (אישור) וכך גם בחלון שחזרת אליו. ליתר בטחון סגור ופתח את הדפדפן מחדש.

אם זה עדיין לא עזר, נסה את האפשרות הבאה גם:
היכנס לתפריט "Tools" (כלים) -> "Internet Options" (אפשרויות אינטרנט). עבור ללשונית "Advanced" (מתקדם).
גלול את רשימת האפשרויות עד לסעיף "Security" (אבטחה) ושם בטל את הסימון של הגדרה בשם "Do not save encrypted pages to disk check box".
כעת לחץ על כפתור "Apply" (החל), כנס לאתר בו נמצאת התמונה שרצית לשמור ונסה פעם נוספת.
 
 
מה עושים ששם האתר לא יופיע ישירות שמתחילים לרשום כתובת אינטרנט, כדי שלא תהיה השלמה אוטומטית.
תודה
אוהד מת"א

כדי שאף אחד לא יקבל בטעות השלמה לאתר הפורנוגרפי האהוב עלייך, היכנס לתפריט "Tools" (כלים) -> "Internet Options" (אפשרויות אינטרנט). עבור ללשונית "Content" (תוכן). לחץ על כפתור "AutoComplete" (השלמה אוטומטית) המצוי למטה.
בחלון שנפתח בטל את הסימון של האפשרות העליונה ביותר – "Web Address" (כתובות רשת).
לחץ על "OK" (אישור), לאחר מכן על "Apply" (החל) ושוב על "Ok" (אישור).
 
 

הטיפ

 
הרבה לפני הפורומים, הצ'טים וה-ICQ, לפני יותר מ-25 שנה, שלטו ביד רמה קבוצות הדיון (Newsgrups) כדרך הפופולרית לשוחח עם אנשים מכל העולם דרך רשת האינטרנט.

הקידמה עשתה את שלה, והביאה שיטות חדשות לקיים דיונים, אבל קבוצות הדיון לא נעלמו, והן עדיין ממשיכות לספק מקום מפגש להרבה גולשים המדברים ומשוחחים על אלפים רבים של נושאים שונים ומשונים.

היום נסביר כיצד ניתן להתחבר לקבוצות דיון דרך תוכנת Outlook Express 6, בצורה דומה מאוד, תוכלו להשתמש גם בתוכנות אחרות (המכונות גם News Readers).

א. הגדרת חשבון קבוצות דיון:
היכנסו לתפריט "Tools" (כלים) - "Accounts" (חשבונות) ובחלון שנפתח עברו ללשונית "News" (קבוצות דיון), שם יש ללחוץ על כפתור "Add" (הוספה) - "News" (קבוצות דיון).

בחלון שנפתח יש לרשום את השם שאתם מעוניינים שיופיע בהודעות שאתם מפרסמים בקבוצות הדיון. לאחר מכן לחצו על כפתור "Next" (הבא). כעת יש לרשום את כתובת הדואר האלקטרוני שאתם מעוניינים שתופיע בהודעות שאתם מפרסמים. לחצו על כפתור "Next" (הבא) להמשך.

בחלון זה יש לרשום (ללא מרכאות) את כתובת שרת קבוצות הדיון (נקרא גם News Server) של ספק האינטרנט שלכם. לדוגמא, כתובת השרת של נטוויז'ן היא "news.netvision.net.il".
לאחר מכן לחצו על "Next" (הבא). "Save Pasword" (שמור סיסמא) ולאחר מכן לחצו על כפתור "Next" (הבא). לסיום תהליך ההגדרה לחצו על כפתור "Finish" (סיום).
כעת התוכנה מוכנה לקבלת רשימת כל קבוצות הדיון הקיימות.
 
 
ב. רישום לקבוצות דיון:
לאחר הגדרת חשבון לקבוצות דיון יופיע ברשימת ה-"Folders" (תיקיות) שם החשבון (לפי שם שרת החדשות שלכם), לדוגמא "news.netvision.net.il". לחצו עליו כדי לעבור לחלון קבוצות הדיון.

כעת לחצו על לחצו על כפתור "Newsgroups" (קבוצות דיון). בחלון שיפתח תקבלו כעבור כמה שניות רשימה של כל קבוצות הדיון הקיימות.

כדי להירשם לקבוצה מסוימת, על מנת לקבל ולכתוב שם הודעות, סמנו קבוצת דיון אחת, או יותר, ולחצו על כפתור "Subscribe" (הירשם כמנוי). בסיום הבחירה לחצו על כפתור "OK" (אישור).
 
 
ג. קבלת הודעות חדשות בקבוצות הדיון:
בדומה לבדיקת תיבת הדואר כדי לראות אם הגיעו הודעות חדשות מחברים, כך יש לנהוג גם בקבוצות הדיון.

לשם כך בחרו שוב בחשבון קבוצות הדיון. כעת יופיע כפתור בשם "Synchronize Account". לחצו עליו כדי לקבל את ההודעות החדשות בכל הקבוצות אשר נרשמתם אליהן.
תוכלו ללחוץ גם על כפתור "Settings" (הגדרות) כדי לקבוע כיצד ומתי תבדוק התוכנה באופן אוטומטי אם התקבלו הודעות חדשות.
 
ד. קריאה של הודעות בקבוצות דיון:
בדומה לרשימת תיקיות הדואר, יופיעו בצד חלון התוכנה גם שמות קבוצות הדיון אליהן נרשמתם. לחצו על אחת מהן כדי לצפות בהודעות אשר נוספו בה בזמן האחרון.

לחיצה על כותרת אחת מההודעות תציג את תוכנה.
כעת תוכלו להשיב למחשב ההודעה, לקבוצת הדיון כולה ואף ליצור הודעה חדשה שתישלח למנויים האחרים, בדומה לדרך בה אתם כותבים, עונים ושולחים דואר אלקטרוני.
 

הכו את המומחה

המחשב עושה לכם צרות? מחפשים קיצורי דרך? שלחו מייל למומחה של חיים ברשת:
info@netsupport.co.il

בין השואלים נגריל גם תשובות.

לאתר התמיכה של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by