ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המבוקש מספר 1 

המבוקש מספר 1

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אריק רודולף. מבוקש על שישה פיגועים (רויטרס)
 אריק רודולף. מבוקש על שישה פיגועים (רויטרס)   
תחת סכך העצים העבות של נאטאהאלה, בצפון קרוליינה, אי אפשר לראות למרחק 3 מטר. בשפת הצ`ירוקי, השבט האינדיאני שנסוג לשם במאה ה19- אחרי שנושל מאדמתו, "נאטאהאלה" פירושו "ארץ השמש בצהריים". ובצדק: הטמפרטורות כמעט לא יורדות מתחת ל30- מעלות בקיץ. קקפוניה של צלילים מקיפה אותך מכל עבר: צווחות של נמרי בר ורחשם הבלתי נפסק של החרקים, שמתחילים את מתקפתם עם שקיעת השמש, וממשיכים עד אור ראשון. הרגליים נוטות להסתבך שוב ושוב בשרכי העצים, ונחשים ארסיים אורבים, בין סלעים חדים דיים לקרוע לך את המכנסיים.

וזה השטח בו, כך מאמינים, מתחבא אריק רודולף, שאחראי להטמנת מטעני חבלה במשחקי אטלנטה 1996, ובשתי מרפאות להפלות, שנה מאוחר יותר. ואלה לא הסכנות היחידות ביער, שגודלו כ-2000 קילומטר מרובע. יש במקום אלפי מכרות זהב קטנים, פתוחים, נטושים, זכר לבהלה לזהב שלפני 200 שנה. המכרות ננטשו מזמן, והסיכוי ליפול לתוך חור באדמה גדול מאוד.

רודולף מוגדר באופן רשמי כ"מבוקש מס` 1" בארה"ב, והוא מקדים ברשימה את עוסאמה בין לאדן, הטרוריסט שמאחורי פיצוץ השגרירויות בטנזניה וקניה, שהרגו יותר ממאתיים אנשים. האיש שלנו הרג עד היום אדם אחד, ופצע כמה מאות. במה זכה, אם כן, לכבוד הגדול?

רודולף, שמבוקש בעוון שישה פיגועים, מהווה סכנה מזן אחר לגמרי. הפשע שלו השפיל את ארה"ב בשעה שכל העולם צפה בה. שנה אחרי הפיגוע באולימפיאדה הוא הטמין מטען חבלה במרפאה להפלות. כמה חודשים אחר כך הוא העביר את תחום הפעילות שלו לקבוצה אחרת השנואה על הימין הקיצוני בארה"ב, והטמין פצצה בבר של לסביות, שוב באטלנטה. שנה אחר כך הוא חזר והטמין פצצה במרפאה להפלות, בבירמינגהם אלבאמה. בהתקפה הזו נהרג שוטר, ופניה של אחת האחיות הושחתו ללא הכר.
 
החיפושים אחרי רודולף. חלק גדול ממאמצי החיפוש מתרכז במערות ובמכרות הנטושים (רויטרס)
 החיפושים אחרי רודולף. חלק גדול ממאמצי החיפוש מתרכז במערות ובמכרות הנטושים (רויטרס)   

וכמו טימותי מקווי, שהפציץ את בנין הממשל הפדרלי באוקלהומה וגרם למותם של 158 איש, ובדומה ל"יונאבומר" ששלח מעטפות נפץ במשך 17 שנה לאנשי ממשל, גם הוא נתפס בידי האף.בי.איי כחלק מ"האיום הגדול ביותר לבטחון הלאומי, כיום". צופי הטלוויזיה למדו לתעב אותו בגלל צילום אחד, קלטת וידאו באיכות גרועה, בשחור לבן, שצילמה מצלמת ביטחון מחוץ למרפאת ההפלות ב98-`. הוא צולם כאשר הוא יושב במשאית שלו, אדיש לחלוטין, ומביט בשוטר שנהרג בשעה שהוא מתכופף לבדוק את הפצצה.

רודולף גדל באנדרוז, עיירה קטנה בעלת כביש אחד בפאתי יער נאטאהאלה. 1699 אנשים גרים בה, ויש בה 16 כנסיות ואף לא בר אחד. כשאחד מבתי המלון הקטנים בעיירה הודיע, בשנה שעברה, על כוונתו להגיש בירה בארוחת הערב, כמה כמרים בפטיסטיים כתבו מכתב זועם לעיתון המקומי ואמרו שהצעד הבא יהיה לפתוח שם בית זונות.

ולעיירה הזו עקרה משפחתו של רודולף, כאשר היה בן 12. כל הסימנים מורים שלשם הוא חזר, והוא מתחבא ביער הענק שלידה. הכוח שרדף אחריו מנה בתחילה 600 אנשים: אף.בי.איי, היחידה לאלכוהול סמים ונשק, משרד המשפטים, ולא מעט "ציידי ראשים" שחמדו את הפרס בן מיליון הדולר על ראשו. כעת נשארו מהם קצת יותר מעשרים.

בינתיים, למרות שרודולף היה ונותר האויב העיקרי שלהם, הפך היער עצמו לאויב לא פחות מאיים. הוא כל כך עצום, שנדמה כי הוא משתף פעולה עם האסיר הנמלט. אחד מהסוכנים כבר לקה בהתקף לב, ונדרשו מחבריו 20 דקות של חטיבת עצים וביעור שיחים, כדי לפנות שטח למסוק ההצלה.

חלק גדול ממאמצי החיפוש מתרכז במערות ובמכרות הנטושים. המערות מציעות מחסה מושלם, שומרות על טמפרטורה קבועה בקיץ ובחורף, ונסתרות מעין רואה. בהרבה מהן יש מים זורמים כל השנה.
 

אנשי היחידה משוכנעים כי רודולף עדיין בחיים, עדיין מסתתר במערות. הם בטוחים כי כמה מאנשי העיירה משתפים איתו פעולה, ומגניבים לו לבוש וציוד הישרדות. יותר מכך, הם משוכנעים כי נתקלו בעקבותיו, וכי בכמה מהפעמים היו קרובים למצוא אותו. פעם שמעו מישהו מדבר לעצמו בין השיחים, ואז ראו אדם עם תסרוקת זנב-פוני כשל רודולף נמלט מהמקום. בפעם אחרת נתקלו הסוכנים בזוג מגפיים, בפתח אחת מהמערות, מונחים על סלע. הם נכנסו למערה, וכשיצאו - המגפיים נעלמו.

למעשה, הפעם האחרונה שמישהו ראה אותו היתה לפני יותר משנה. אולם הם יותר ויותר משוכנעים שמישהו עוזר לרודולף לשרוד. בשנת 98 היתה סדרה של פריצות בעיירה, בהן נגנבו בין השאר אוכל, מגפיים, וכמה חולצות. אולם הפריצות נפסקו ב99-, וזה אומר שרודולף עזב את המקום, או שמצא את מותו ביער, או שמישהו עוזר לו.

האדם האחרון שראה אותו הוא ג`ורג` נורדמן, אדם זקן וקשוח המנהל חנות למוצרי טבע בעיירה. הוא חבר ב"איגוד בעלי הנשק", ועל הג`יפ שלו מתנוססת מדבקה: "צ`רלטון הסטון הוא הנשיא שלי" (השחקן הוותיק משמש כדוברו הידוע ביותר של האיגוד, מזה שנים). ביולי 98 רודולף גנב ממנו ארגז עם מוצרי מזון, ואת הג`יפ שלו. הוא נטש את הג`יפ בפאתי היער, ומתחת למושב הנהג השאיר 500 דולר ומכתב התנצלות.

נורדמן, עייף מלענות על שאלות עיתונאים, אומר: "כל כך הרבה פשע בעולם, ואתם מתעסקים בזה. הייתי יכול לחנוק אותו בשתי הידיים שלי, כל השטויות האלה. אבל זה שהוא השאיר 500 דולר - זה מראה שהוא בחור הגון. הוא לא התכוון לשדוד אותי".

הסימפטיה של נורדמן היא יותר מאישית, היא גם פוליטית. על הקיר שלו תלוי פוסטר ובו רואים שתי נערות צעירות בתצוגת אמנויות לחימה, עם הכיתוב: "ילדינו יצטרכו יותר מאשר שירי ילדים כדי לשרוד במילניום הבא", מעל רשימה של קורסים בקרב מגע; ועל מדף לידו עומדות למכירה קלטות אודיו הנושאות את ההרצאה: "האו"ם האמיתי". מסתבר שהאו"ם - כך מאמינים לא מעט אנשים כאן - מתכנן בחשאי להשתלט על העולם.

אם רודולף עדיין שורד ביער הסמוך, הוא לא עושה את זה בלי חברים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by