ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חממו את האגודלים: Tekken 5  
 
 
אילן גלר, גיימר

המשחק האגדי יגיע בקרוב לחנויות. הבשורות הטובות: הפעם הוא נשמע שווה לגמרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשנות היא עניין שלאנשים מסוימים קצת קשה להתרגל אליו. Tekken 4, הכותר האחרון בסדרת משחקי המכות הפופולארית, הציע למעריצי הסדרה שלל שיפורים והמצאות ששינו באופן מהותי את אופי המשחק הקלאסי של סדרת Tekken.

בדיעבד, מסתבר שאת רוב השינויים הללו חובבי הסגנון מעולם לא ביקשו, והרושם הכללי אותו יצר Tekken 4 בסיום הקדנציה הוא של אכזבה ונסיגה באיכות הסדרה. חכו קצת עם תגובות בנוסח 'Tekken 4 היה משחק מעולה ואתה לא מבין שום דבר!!'... את המסקנות המאכזבות באשר ל- Tekken 4 קיבלנו מ-Namco עצמה. גם שם, אתם מבינים, לא היו מרוצים.
 

טורניר המכות המסורתי חוזר

 
אך לא מתאים ליפנים חרוצים שיוותרו כל כך מהר, וכבר בתחילת השנה הבאה יזכו שחקני הפלייסטיישן 2 (ורק הם - מצטער, בעלי אקס בוקס) במשחק מכות חדש – ישן, חזרה למסורת העבר של סדרת Tekken. בפעם הראשונה מזה זמן רב, מתהדר משחק המשך בכך שהמשחקיות שלו פחות מתוחכמת מזו של הקודם לו! מה לא מוכנים ב-Namco לעשות בשביל המעריצים...

הפעם חוזרים לוחמי העל של Tekken לזירה לאחר שרשרת של אירועים מרעישים בעולם הפנטזיה המוזר. הקרב האחרון בין ג'ין להיאצ'י מישימה, בעליו של תאגיד ה'מישימה זאביטסו' האדיר, נסתיים בתבוסתו של מישימה, אשר התחייב להעניק את חברת הענק שברשותו למנצח הטורניר. אלא שבסיום הקרב מותקף בניין התאגיד על ידי עשרות רובוטי 'ג'ק' קטלניים, הכל נהרס, וכולם בטוחים שהיאצ'י מת ותאגיד מישימה חוסל... עד שחודש לאחר מכן, מוכרז טורניר חדש, על ידי דמות מסתורית ולא מוכרת שהצליחה להשתלט על התאגיד. הבנתם? זה בסדר, גם אני לא. אני לא חושב שזה ממש משנה...

אחרי שסיימנו עם עניין העלילה המיותר, ניגש מייד לרשימת החיסולים: הדברים שנוספו ב-Tekken 4, ויורדים בTekken 5. קודם כל, קירות. אלו היוו מכשול גדול וקריטי בTekken 4, עניין שיכול להפוך את תוצאותיו של קרב בכל רגע בעזרת התזמון הנכון. מסתבר שהמעריצים לא ממש אהבו את העניין, וב-Tekken 5 מכשולים פיזיים שכאלו יתפסו מקום הרבה פחות מוחשי בזירות הקרב. את זה כנראה מעדיפים ב-Namco להשאיר לסדרת Dead Or Alive.
 

קרבות מהירים ותזזיתיים יותר

שינוי נוסף עומדות לעבור התנועות הצדדיות, 'פנימה' ו-'החוצה' מהמסך. אלו אומנם עובדות מצוין בסדרת משחקי המכות השנייה של Namco, 'Soul Calibur', אך לא הוכיחו את עצמן ב-Tekken 4, וכעת תנועות תלת-מימדיות אלו יהפכו איטיות וקשות יותר לביצוע, כך שחלקם בקרב יהפוך פחות משמעותי. תגידו שלום גם לתזוזות לפני תחילת הקרב – התוספת הזו ל-Tekken 4 נמחקה לחלוטין. המאבק עצמו נהפך מהיר ותזזיתי יותר, ובפעם הראשונה במשחק בסדרת Tekken דמויותיכם ישמחו לקבל הוראות גם במהלך ביצוע מכה קודמת.

Tekken 5 יחזיר אל הזירה את רוב הדמויות האהובות מהכותרים הקודמים. קריסטי, מרדוק, לי, קאזויה, לו, ג'וליה, ג'אק, פול, הוראנג ויושימטסו – אלו רק חלק מהלוחמים הותיקים שהחליטו לחזור גם הפעם לתחרות. אליהם יצטרפו שלוש דמויות חדשות: רייבן, מתאגרף קשוח ואגרסיבי, פאנג, לוחם המתמחה ברצפי מכות הרסניים, ואסוקה, נינג'ה זריזה המצטיינת בתפיסות קטלניות.

מבחר הדמויות ניתנות לשינוי והתאמה אישית. על כל קרב מוצלח נרוויח כסף שאותו נוכל להוציא על אבזרי ביגוד ואופנה שונים עבור הדמות שלנו. זה אולי לא נשמע מרגש במיוחד, אך מדובר בתירוץ מוצלח להפליא לשחק עוד ועוד, כפי שכבר גילינו ב-Virtua Fighter 4 אשר כלל מנגנון משחק דומה מאוד. את הדמויות הבכירות שלכם תוכלו, כמובן, לטעון לכרטיס הזיכרון ולהביא עמכם לתחרויות השונות ברחבי הארץ. אני מכיר אישית כמה אנשים שיהיו מוכנים להקדיש שבועות כדי להגיע לכל התלבושות המגניבות ביותר, בזמן לאליפות הארץ הבאה...
 
 

קפיצת מדרגה טכנית

 
על הנסיגה הברורה בתחכום המשחקיות מנסים ב-Namco לפצות על ידי קפיצת מדרגה טכנית. בעוד שבסיבוב הקודם הפסיד Tekken 4 בנוק-אאוט מוחלט לגרפיקה המדהימה של Virtua Fighter 4 מבית סגה, הפעם השקיעו Namco במנוע גראפי חדש לחלוטין ומרשים במיוחד. גרסת הארקייד של Tekken 5 היא הראשונה אשר עושה שימוש ב-“System 256”, המערכת החדשה של נאמקו לאולמות משחק, עליה יתבססו משחקי הארקייד של החברה בשנים הקרובות.

System 256 אמורה להיות חזקה פי כמה מקונסולת הפלייסטיישן 2 המזדקנת, אך נראה כי מתכנתי Namco התגברו על מגבולותיה הטכניות של הקונסולה הביתית, וגרסת הפלייסטיישן 2 נראית כמעט זהה למקור. בעוד שרבות מזירות המשחק של Tekken 4 סבלו מעיצוב חסר פשוט וחסר דמיון, זירות הקרב של Tekken 5 נראות ממש נהדר, ומלאות בטריקים גראפיים שיהפכו אותן לדינאמיות יותר. הטיחו את ירביכם באדמה, וענן של אבק סמיך יעלה לו מהקרקע ויכסה את המסך. מדשא ירקרק המתנופף ברוח ועד גבעות מושלגות ומרשימות, נראה כי Tekken 5 בהחלט מתקדם בכיוון הנכון, הרחק מהאפרוריות של קודמו.

על מצבי המשחק השונים ממעטים ב-Namco לדבר, אולם ברור כי Tekken 5 יכלול, פרט למצבי הארקייד וה-Vs/Team המובנים מאליהם, גם מצב משחק חדש נוסף שלא נכלל בגרסת הארקייד, כרגיל במסורת של Namco. להזכירכם, Tekken 3 ו-4 כללו משחק מכות במסך נגלל, בסגנון הקלאסי של 'דאבל דראגון', בעוד שTekken Tag הגיע עם משחק באולינג חביב.
 

לא רק קרבות אחד על אחד

ידוע לנו גם כי Tekken 5 יכלול סוג כלשהו של משחק הרפתקה בעל היקף רחב יותר מקרבות אחד-על-אחד. Namco עשויים לאמץ את סגנון ה'קווסט' שכבר ראינו במשחקי Soul Calibur, ומתאים להרחבה זריזה של אורך החיים במשחק מכות. גרסת הארקייד כוללת גם מעין קזינו וירטואלי, עם רולטה שבה אפשר להמר על כספים אותם הרווחתם בקרבות, ואפילו לצאת ל'קרבות הימור' נגד שחקן אחר. האם יכלול Tekken 5 לפלייסטיישן 2 גם את החידוש המרענן הזה? כמעט בטוח שלא, אבל תמיד נשמח להיות מופתעים.

לא נוכל לסיים מבלי להתייחס לאכזבה הראשונה אותה הביאו הידיעות העדכניות על Tekken 5 מ-Namco. המשחק החמישי בסדרה, ככל הנראה האחרון שנראה בקונסולת הפלייסטיישן 2, היה יכול להיות הזמנות מצוינת להצטרף לחגיגת משחקי האון-ליין, אך נראה כי בינתיים Namco מעדיפה לוותר על התענוג, וחבל.

נושא משחקי המכות האינטרנטיים היה ונותר בעייתי, בשל הרגישות הרבה למהירות ומשחק חלק בז'אנר משחקי המכות, עניין שנעשה מעט מסובך דרך חיבורי האינטרנט הלא מושלמים שלנו. ובכל זאת, כבר ראינו פתרונות טכנולוגיים שונים שאפשרו משחק מוצלח למדי דרך מתאם הרשת של סוני, ולא נותר אלא להצטער ולהמשיך לחכות. טורניר Tekken און-ליין הוא רק עניין של זמן, וחבל שב-Namco דואגים כל כך שזה יהיה עניין של הרבה זמן.
 

חוזרים לימים הטובים?

האם יצליח Tekken 5 להחזיר את הסדרה לימיה הטובים? לכל הפחות, יזכו שחקני הפלייסטיישן 2 לגרסה סופר-משוכללת של Tekken 3 האגדי. נקווה שהדמויות החדשות, המשחקיות המלוטשת, הזירות המעניינות והגרפיקה המשובחת, יספיקו כדי לשכנע את מעריצי הסדרה לחטוף את המשחק מהמדפים גם בפעם החמישית. צפו לראות אותו על מדפי המשחקים בחודשים הראשונים של 2005.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by