ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"איך אתר כמו ynet ידע ושתק?" 
 
 
טלי לכיש

ארגון "שופר" יגיש היום תלונה למשטרה כנגד ynet. הסיבה: ידעו על הפריצה העתידית לאתר ולא עשו דבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (ב') תוגש למשטרת ישראל תלונה כנגד אתר ynet וכנגד עורך ערוץ המחשבים שלו, גל מור. הסיבה: "עבירה של אי מניעת פשע", כפי שמגדיר זאת היועץ המשפטי של אתר שופר, עו"ד חיים כפיר.

תלונה זו מצטרפת לתלונה שהגיש הארגון ב-6 לדצמבר כנגד קבוצת האקרים, חלקם קטינים, שפרצו בתחילת החודש לאתר שופר - "ארגון להפצת היהדות" של הרב אמנון יצחק. במהלך הפריצה נמחקו כל תכני האתר. בהודעה שהשאירו הפורצים, הציבו דרישה לאנשי האתר להפסיק לאלתר לנקוט במדיניות של תמיכה במתנחלים, שאם לא כן, איימו ההאקרים, הם ימשיכו לבצע פריצות לאתר עד שתיענה דרישתם.

ואיך ynet קשורים לכל העניין? יומיים לאחר הפריצה פורסמה באתר ידיעה בנושא, במהלכה ציין הכותב כי "הפורצים הודיעו מראש על כוונתם לפרוץ לאתר בהודעה ששלחו בשבוע שעבר ל-ynet, בה נטלו אחריות גם על פריצה לאתר החב"דניקי harabbi".

אנשי האתר, שהיו עסוקים בניסיונות לשקמו לאחר "הוואנדליזם האלקטרוני" כהגדרתם, קראו את הידיעה ב-ynet, ולדבריהם "לא האמינו למראה עיניהם". "החברהל'ך הללו הודיעו לכתב על כוונתם לפרוץ לאתר 5 ימים לפני שעשו זאת, ואף נקבו ספציפית בשמו! איך אתר רציני כמו ynet לא חשב להודיע לנו או למשטרה?!". בשבוע שעבר החליטו כי בנוסף לתביעה כנגד הפורצים, תוגש גם התביעה כנגד ynet. "לכאורה ynet אחראים בצורה פלילית לעבירה של אי מניעת פשע לפי סעיף 262 לחוק העונשין, עבירה שדינה מאסר", טוען עו"ד כפיר.

יש לציין כי זו אינה הפעם הראשונה בה ישנה מחלוקת משפטית בין שני האתרים. בפעם הקודמת, עם זאת, היה זה "שופר" שניצב מצידו הנאשם של המתרס, כשהואשם בהעתקת העיצוב של ynet, לאחר ששופר-ניוז, אתר החדשות מבית הארגון, עלה לאוויר בעיצוב דומה באופן חשוד לזה של ynet.

"אנחנו מתכוונים לפנות בסיוע משטרת ישראל ל-ynet בכדי לקבל את התכתובות שהתבצעו בין הכתב לבין אותם פורצים, לצורך הגשתן כראיות", מצהיר עו"ד כפיר. "אני מזהיר את ynet: אם הם יבחרו למחוק דברים, או להעלים ראיות כמו אימיילים, אני אאשים אותם בשיבוש הליכים. אנחנו לא מתכוונים לשתוק על זה בשום אופן, ובמידת הצורך נגיע עד לרמות הגבוהות ביותר שקיימות במדינת ישראל."

"הרי מדובר כאן באי מניעת פשע באופן מובהק", מוסיף כפיר, "רק שתביני, אפילו אני, בתור עו"ד, חייב לדווח לרשויות במידה ואני יודע על פשע שעומד לבצע אחד מלקוחותיי. חיסיון עו"ד-לקוח קיים רק כלפי פשע שכבר בוצע, ובשום פנים ואופן לא חל על פשע שעומד להתבצע. במקרה הזה, זה בדיוק כמו עיתונאי שיקבל מראש אינפורמציה על שוד שמתוכנן במרכז העיר, ובמקום להעביר בדחיפות את המידע לרשויות המתאימות, הוא מגיע מבעוד מועד לזירת הפשע כדי לעמוד שם ולצלם את ה"סקופ". הרי זוהי שותפות מלאה לפשע לכל דבר."

תגובת ynet לדברים: "אין תגובה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by