ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המשפט על הקאזאה: אז מי הבוס? 
 
 
מערכת חיים ברשת

האם הבעלים המסתוריים של תוכנת שיתוף הקבצים הוא איל משחקים אוסטרלי? כל זאת ועוד בפרק נוסף במשפט הגדול של התעשייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קווין ברמייסטר החל את קריירת ההיי-טק שלו אי שם בתחילת שנות השמונים. עד 1990 היתה החברה שלו, Ozisoft, מפיצת התוכנה הגדולה ביותר באוסטרליה. ב-1992 הוא הקים את חברת Sega Ozisoft, שהיתה למפיצת המשחקים הגדולה במדינה, ועשה עוד טונה כסף, עד שב-1999 אוסטרליה נעשתה קטנה עליו, והוא היגר ללוס אנג'לס, שם הקים את חברת Brilliant Digital Entertainment.

ברמייסטר, אם כך, הוא בסך הכול עוד איל היי-טק שהתנחל מחדש בעמק הסיליקון. אבל חברות התקליטים המובילות בעולם טוענות שהוא הרבה יותר מכך. למעשה, בבית המשפט הפדרלי בסידני נטען כי יש לו תפקיד מכריע בהקמת קאזאה.

חברת שרמן נטוורקס, מפעילת קאזאה, עלולה להטעות. היא חברה אוסטרלית, אבל היא הוקמה באי ונאטו, גן עדן פטור ממס לאילי הון, כך שלא ידוע מי הם בעליה. חברות התקליטים ערכו חקירות משלהם כדי לנסות ולהפריך חלק מהמסתורין, ולחשוף את האנשים האחראים ישירות – לדעתן – להפרת זכויות היוצרים המאסיבית שנעשית בתוכנה.

לטענת התובעים במשפט נגד קאזאה, ברמייסטר משחק תפקיד משמעותי בשרמן נטוורקס. AustralianitIT מדווח כי הראיות הקושרות את ברמייסטר לתאגיד החלפת הקבצים הן נסיבתיות בלבד – לפני הקמת קאזאה הוא העסיק את מנכ"ל שרמן, ניקי האמינג, ואת סמנכ"ל הטכנולוגיה, פיל מורלה.

אולם כאשר התובע במשפט, טוני בנון, שאל את מורלה "האם אתה מתייחס אליו [אל ברמייסטר] כאל מי ששולט בעסקים, הלוא כן?", השיב הלה "לא נכון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by