ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אבנים ומקלות 

אבנים ומקלות

 
 
מיכל יפה

לא בטוח ששמתם לב, אבל ההיא, המ-ל-ח-מ-ה, הגיעה גם לפורומים שלנו. פה מתפוצץ אוטובוס ממש בתוך פורום בוני אתרים, שם זורקים אבנים על אמבולנסים שנוסעים לתומם בפורום שירותי חירום וכאן כמעט ומפוצצים שקיות כביסה שמתחפשות לחפץ חשוד. השבוע בפורום, באנג וגמרנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

וקצת על מלחמה

מציאות של מלחמה, חלומות על נורמליות (איורים: אלכס בנרר)
 מציאות של מלחמה, חלומות על נורמליות (איורים: אלכס בנרר)   
עברו כבר חודשיים מאז תחילת המהומות והסוף, בינתיים, לא נראה באופק. בשבועות הקודמים כבר נכתב פה לא אחת על הנעשה בפורום האקטואליה, שמטבע הדברים מדברים בו רק על המצב הבטחוני/ פוליטי, אבל גם שאר הפורומים לא נמצאים בתוך בועה והודעות על תחושות של אנשים בעקבות הארועים ניתן למצוא כמעט בכל הפורומים, גם בפורומים שהנושא שלהם נראה לכאורה מנותק מענייני היום.

וזה בסדר גמור. טבעי שמי שנמצא הרבה בפורום מסויים ושם נמצאים החברים שלו, יבחר לשתף אותם במה שעובר עליו, גם אם זה לא תואם את נושא הפורום. דוגמא מוחשית ולא נעימה לכך ארעה בשבוע שעבר בפורום בוני אתרים, בעקבות הפיגוע בחדרה. דקות ספורות לאחר הפיגוע כתב אחד המשתתפים הקבועים בפורום, שגר בחדרה, על פיצוץ עז שנשמע ליד ביתו ועל מסך עשן שמכסה את האזור.

גם בפורום נשים כתבה פרנסואז על תחושותיה הקשות בעקבות הארועים ועל מה שהיא מכנה `חלומות על נורמליות`. מה אפשר להגיד? נקווה שנחזור לחוות את הנורמליות בשעות היקיצה ולא נצטרך לחלום עליה.
 

הצילו את המצילים

פורום שירותי חרום. דואגים לאנשים, אבל גם לאמבולנסים
 פורום שירותי חרום. דואגים לאנשים, אבל גם לאמבולנסים   
אבל יש פורום אחד שהחברים בו מתעסקים במצב הבטחוני ובתוצאות העגומות שלו על בסיס יומיומי מתוקף עבודתם. מדובר בפורום שירותי חרום, שהוא אחד מהפורומים היותר פעילים שלנו, למרות שיש הרבה אנשים שלא מכירים אותו.

הפורום מיועד לכל עובדי שירותי החרום למיניהם: מד"א, כיבוי אש, משטרה, בתי חולים ועוד. הדבר הבולט ביותר שנתקלים בו בפורום הוא מידת המעורבות והאכפתיות הרבה שיש לעובדי שירותי החרום כלפי עבודתם. זר אולי לא יבין זאת, אבל עובדי מד"א מתייחסים לפעמים לאמבולנסים שלהם כאל יותר מסתם כלי רכב.

אחד המשתתפים בפורום סיפר על אמבולנס שנרגם ועל דאגתו לאמבולנס הספציפי הזה (שעל צחצוחו עמל מספר שעות לפני הפגיעה). עוד הוא מוסיף ומבקש מכולם להתפלל לשלומם של כל האמבולנסים, אבל כמובן גם לשלומם של כל הצוותים, כי בסופו של דבר זה באמת הכי חשוב.

רוב המשתתפים בפורום מגיעים מקרב עובדי ומתנדבי מד"א ולאחרונה, בנוסף למהומות, מעסיקים אותם שלושה נושאים נוספים שגורמים להרבה הודעות סוערות וויכוחים ערים בפורום: הצטרפות לצלב האדום, בחירות לוועד העובדים ובחירות לדירקטוריון של מד"א.

אבל גם האירועים הבטחוניים נותנים את אותותיהם על המשתתפים וניתן למצוא בפורום דיווחים על נהג אמבולנס שנפצע מיידוי אבן, תהיה על הכיסוי הביטוחי במקרה של פגיעה בעובד מד"א, וגם רשמים בעקבות פיגוע מהצד השני של עובד בבית החולים.
 
גם תהיות מוסריות בשאלה האם יש לטפל במחבלים הופיעו בפורום ויותר מפעם אחת, אבל חשוב לציין שרוב המגיבים, גם אם הם מבינים את התהיה, לא מטילים ספק בעובדה שצריך לטפל בכל אדם באשר הוא אדם, גם אם מדובר ברוצח, ומרגשת במיוחד היתה הודעתו של מישהו שסיפר כי הוא טיפל במחבל, גם כשחשב שמגיע לו גזר דין מוות, ואחר כך הודתה לו בתו של המחבל שאמרה שבניגוד לכל מה שלימדו אותה, הטיפול באביה הוכיח לה שגם יהודים יכולים להיות אנשים טובים ושהיא מתביישת בשביל אבא שלה.

מנהל הפורום, יפתח, משמש רוב הזמן כאחראי על מערך מתנדבים כוננים במד"א והוא מספר כי לאחרונה חלה עליה משמעותית בהיקף ההתנדבות לכל ארגוני החרום, אך הוא מוסיף ואומר כי עדיין זקוקים לעוד מתנדבים. למתלבטים נציין פה שמלבד הזכות לסייע בהצלת חיים, האוירה בתחנות מד"א השונות היא משפחתית וחמה ולחלק מהאנשים הן ממש מהוות בית שני. נסיים, איך לא, בסיומת הקבועה של יפתח: תיזהרו שם בחוץ.
 
 

ההודעות הטובות של השבוע

ריצת אלפיים. הסיוט הגדול של בני הנוער
 ריצת אלפיים. הסיוט הגדול של בני הנוער   
המצב הבטחוני העדין בארצנו יכול להוביל לפעמים לסיטואציות משעשעות. קחו למשל את הודעתה של BMX שסיפרה איך שכחה תיק מלא כביסה מלוכלכת בתוך אוטובוס בירושלים ורק ברגע האחרון היא הצליחה להציל אותו מפיצוץ בלתי נמנע בידי חבלן משטרתי אמיץ לב.

מה הסיוט הגדול ביותר של בני הנוער? הבגרויות? הגיוס לצבא? או אולי בכלל זה שיעורי הנהיגה? אתם ממש לא בכיוון. אליבא דמנהל פורום נוער, הסיוט הגדול ביותר היא ריצת האלפיים, שמתכוננים אליה חודש לפני ומתנשפים בערך חודש אחרי שהיא עוברת.
 
אם דמיינתם את משתתפי הפורום המוטורי כחבורת אופנוענים מסוקסים מרובי קעקועים, טעות בידיכם. רק השבוע הופיעה שם הודעה הקובלת על המאבקים היומיומיים שהם נחלת חלקם של כל מי שרוצה להגיע ממקום למקום בעזרת שני גלגלים ודוושות ובלי שיתלווה לתהליך רעש מחריש אזניים – כלומר, באופניים.
 

פורומים חדשים

פורום הורים, ילדים ונוער. הפורום יעסוק בדיון ויעוץ בשאלות של יחסי הורים וילדים, התמודדות הורים עם בעיות משמעת בכל הגילים, בעיות חברתיות, לימודיות ורגשיות. דגש מיוחד ינתן לגיל ההתבגרות, שבו בולטים במיוחד קשיי התקשורת בין הורים וילדים. הפורום מנוהל בידי צוות פסיכולוגים ממכון טריאסט-שריג לפסיכותרפיה.

פורום לקראת בחירות. השבוע הוטלה הפצצה: הולכים לבחירות חדשות. לרגל המאורע וכל מה שהולך לקרות בארץ בעקבותיו, נפתח פורום מיוחד שבו תוכלו לדון בכל מה שקשור להקדמת הבחירות, המועמדים לראשות הממשלה, המפלגות, שידורי התעמולה ועוד.
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by