ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב בצה"ל: אתר לכל חייל 

בקרוב בצה"ל: אתר לכל חייל

 
 
מערכת חיים ברשת

כל חייל יוכל ליצור לעצמו דף בית אישי ברשת הפנימית של צה"ל. הדפים יעלו לרשת כבר בתחילת 2005

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצה"ל שוברים לאחרונה את הראש בנסיונות למצוא פתרון לתופעה רחבת הממדים של חיילים הפותחים אתרים אישיים באינטרנט, וחושפים, בין אם במתכוון או לאו, מידע רגיש וסודות צבאיים לעיני כל המבקרים.

כעת, ייתכן ונמצאה תשובה, גם אם חלקית ביותר, לבעיה: כל חייל בצה"ל יוכל ליצור לעצמו דף בית אישי בצה"לנט, ואף יעצב אותו כרצונו, כך מדווח יונתן לוי בעיתון "במחנה". החיילים יוכלו להעלות את הדף האישי לרשת הצבאית כבר בתחילת שנת 2005.

הדף יורכב משני חלקים: ציבורי ופרטי. בחלק הציבורי, שיהיה פתוח לצפייה לכל משתמש, יציג החייל את תחומי העניין שלו, רקע אישי, תמונות, הודעות שפירסם באחרונה ברשת ופרטים ליצירת קשר. למעשה, חלק זה של הדף יהווה מעין בלוג של החייל, פרט לעובדה המשמעותית שניתן יהיה לצפות בו רק מתוך הרשת הצבאית, והוא יתנהל תחת עינה הפקוחה והמפקחת של מחלקת בטחון המידע בצה"ל. בחלק הפרטי של הדף יוכל לחזות החייל ביומן האישי שלו, לקרוא את הדואר שהגיע אליו ולקבל חדשות מעודכנות בנושאים מקצועיים. פתיחת הדף האישי תתבצע בצורה ממוחשבת תוך שניות ספורות, לפי בקשת החייל, מהדף הראשי של הצה"לנט וללא כל צורך בידע מקצועי במחשוב.

בנוסף לדפים האישיים, כל יחידה תוכל לפתוח דף בית יחידתי ולהקים בו קבוצות דיון, אלבום תמונות, רשימת ימי הולדת ועוד. כל חייל יוכל להקים בלחיצת עכבר קבוצות דיון ואתרים בנושאים שונים. ייתכן כי באמצעות העמדת פלטפורמה זו לרשות החיילים, פחות מהם ישתמשו בפורומים ובצ'טים באינטרנט כמקומות מפגש ושיחה, אשר במהלכם נזרקים לחלל הסייברי סודות צבאיים ללא הבחנה.

"המטרה היא שכל חייל יפתח לפניו, דבר ראשון כל בוקר, את הדף האישי שלו. הצה"לנט ישתנה לחלוטין ויהפוך למרכז מידע דינמי, שבו תתבצע כל העבודה השוטפת - סיכומי דיונים, התכתבויות, התייעצויות, הצגה והעברה של מידע", אומר קצין הצה"לנט במרכז המחשוב ומערכות המידע (ממר"ם) של אגף התקשוב, סרן מאור.

מערכת הדפים האישיים והפורומים מהווה חלק מפרויקט הדור השלישי של הצה"לנט, עליו שוקדים בימים אלו בממר"ם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by