ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רצה להתפרסם 

רצה להתפרסם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אמרו שלארכיאולוג היפני שיניג`י פוג`ימורה יש "מגע של קסם". בזמן שהקולגות שלו חלמו על היום בו יפול לידיהם ממצא ארכיאולוגי אחד, חשף פוג`ימורה מאות ממצאים פרה-היסטוריים במהלך שנות השמונים והתשעים. במו ידיו הוא "דחף לאחור" במאות אלפי שנים את ההיסטוריה של יפן.

המדען בן החמישים היה אדם חרוץ, ולא פעם היה מגיע לאתרי חפירות שעות לפני שהצוות שלו התעורר. שקדנותו, השראתו, והאינטואיציה האגדית שלו הקנו לו את הכינוי "ידו של אלוהים". אולם עם הזמן התרבו קולות המפקפקים במציאותיו בקרב האקדמיה, עד ששני עיתונאים מ"מאינצ`י שימבון" החליטו לרחרח בכיוונו.

ביום ראשון שעבר הביטו מליוני יפנים בחוסר אמונה במכשירי הטלווזיה שלהם, בעוד פוג`ימורה מרכין את ראשו בבושה ומודה כי בכמה מהחפירות האחרונות בפיקוחו, הוא הגיע מוקדם לאתר כדי לשתול שם ממצאים ארכיאולוגים. הטענות האלו נשמעו בעבר, אולם הפעם הוא לא היה מסוגל להתכחש להן; הפעם, הכל היה מונצח בוידאו.

במהלך ספטמבר ואוקטובר, כתבי העיתון החביאו מצלמות באתרי חפירה באי הוקאידו. המצלמות קלטו אותו בשני מקרים, מגיע לאתר ב6- בבוקר, מסתכל מסביבו בחשד, ואז מוציא שקית פלסטיק מכיסו. אחר כך הוא חפר כמה חורים באדמה, שתל שם חפצי אבן, כיסה את האדמה ודרך עליה, כדי שיוכל "לגלות" את הממצאים יותר מאוחר, כשחבריו לחפירה יהיו נוכחים. בשני המקרים, הממצאים שזייף היו אמורים להיות בני 600 אלף שנה.

הגילוי הזה זיעזע את יפן, שארכיאולוגיה היא מעין אובססיה לאומית עבורה. ההיסטוריה הארוכה והמבודדת של יפן, אמונתה כי התפתחותה התרבותית היא מיוחדת במינה, ודת השינטו המדגישה את כוחם הרוחני של חפצים טבעיים - כל אלה תרמו לקסם שמהלכת האדמה, ומה שקבור בה, על תושבי יפן.

ממצאים פרה היסטוריים מגיעים לעמודים הראשונים בעיתונים, בהם גם אפשר למצוא מודעות ל"נודלס של האדם הקדמון", "סאקה ארכיאולוגי", ו"עוגיות הומינואידיות".

המוזיאון של טוקיו נאלץ להוריד 20 ממצאים הקשורים לפוג`ימורה מהאוסף הקבוע שלו. מוזיאונים אחרים ברחבי הארץ עושים כמוהו, ורבים מספרי ההיסטוריה העוסקים במוצאם הקדום של היפנים צריכים להיכתב מחדש.

פוג`ימורה אומר שזייף ממצאים רק בשני המקרים בהן קלטה אותו המצלמה; אבל שלא במפתיע, פוג`ימורה אינו נחשב היום אדם אמין במיוחד. משרד התרבות היפני הודיע כי יבחן מחדש יותר מ150- אתרים שבהם עבד האיש בשני העשורים האחרונים, במטרה להבין עד כמה נרחבת התרמית.

המשחק של פוג`ימורה הגיע אל קיצו בתחילת החודש, כאשר העיתונאים הציגו את עדויות הוידאו בפני יו"ר המכון למחקר פליאוליטי, ובפני פוג`ימורה עצמו, שהיה מנהל בכיר במכון. אחרי שצפה בעדויות, פוג`ימורה ישב בשתיקה מוחלטת, ללא הבעה, במשך כעשר דקות. אחר כך מילמל התנצלות המומה. כששאלו אותו למה עשה את זה, יכול היה רק לחזור על השאלה, יותר לעצמו מאשר כתשובה: "למה? למה? למה?"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by