ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת משחק: מהיר כמו בשורות רעות 
 
 
אנדריי אפרמוב , גיימר

החלק השני של משחק המירוצים Need for Speed הוא תענוג גדול לכל חובבי הרכב. אנדריי אפרמוב פרגן בנסיעת מבחן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כן, כן. אני יודע מה אתם חושבים - חברת 'אלקטרוניק ארטס' היא מכונת כסף, שמייצרת משחקים גרועים. ולא רק שהם מכרים כמו לחמניות טריות, החברה אף מוציאה להם משחקי המשך וחבילות הרחבה לרוב, רק כדי לחלוב עוד ועוד כסף מהצרכן המסכן.

עכשיו בואו נעשה ניסוי: בידקו בבקשה את מדף משחקי המחשב שלכם, או את המחשב עצמו. כמה משחקים של 'אלקטרוניק ארטס' יש לכם? אני יכול להבטיח לכם שתמצאו שם לפחות משחק אחד של אותה חברה מרושעת.

אז נכון, לחברה יש משחקים לא טובים, ובהחלט ניתן לקטול אותם. אבל צריך להכיר בעובדות: 'אלקטרוניק ארטס' גם מוציאה המון משחקים מוצלחים. מוצלחים מאד, אפילו. אחד כזה הוא משחק המרוצים Need for Speed Underground 2, המיועד למחשב האישי, ולכל קונסולות המשחק.
 

מרוצי רחוב סוערים בעיר הגדולה

 
Need for Speed Underground 2 הוא משחק המשך למשחק המרוצים המצליח משנה שעברה. הסדרה כולה החלה עם Need for Speed, ובכותרים השביעי והשמיני (Need for Speed Underground וכותר ההמשך, עליו אנו מדברים היום), היא מתמקדת במרוצי רחוב. הכוונה היא למרוצים דומים לאלה שראינו בסרטי 'מהיר ועצבני'. השחקן בעצם מתחיל עם מכונית פשוטה כמו הונדה סיוויק, או פג'ו 206, ועל ידי התקנת שיפורים רבים באוטו ונהיגה מעולה, הוא מגיע למכונית-על, איתה יכבוש את צמרת מרוצי המכוניות.

עלילת המשחק ממשיכה מאותה נקודה בה נגמר המשחק הקודם. את הכותר הקודם סיימנו כנהג מצליח בתחום מרוצי הרחוב. עתה אנו אורזים חפצינו ועוברים להתגורר בעיר Bayview, המזכירה את הוליווד. אך החיים בעיר הגדולה אינם כה קלים. הנהג שלכם נחשב שם לנהג מתחיל, ועליו להתחיל מחדש את דרכו לצמרת, כדי לזכות בכבוד. ברוק בורק, מגישת ערוץ E, מגלמת במשחק נהגת בשם רייצ'ל. היא אחת ממתחרות מרוצי הרחוב המכובדות ביותר, ולמזלנו, היא שמעה את שמנו. רייצ'ל, אם כן, לוקחת אותנו תחת חסותה.

Need for Speed Underground 2 מציע לכם חופש בחירה גדול הרבה יותר, בהשוואה לקודמו. כזכור, במשחק הקודם, בחירת התחרויות והקנייה של השיפור לכלי הרכב, התבצעה דרך מספר תפריטים. פה, לעומת זאת, יכול השחקן לנסוע בחופשיות ברחבי העיר. ניתן לנסוע ברחבי העיר להנאתכם, או להצטרך לתחרויות השונות, בדיוק במקום התרחשותן.
 

אפשרויות מרוץ חדשות

 
מרבית התחרויות במשחק הן כאלה שכבר למדנו להכיר בכותר הקודם. כזה, למשל, הוא מרוץ הדראג, בו המטרה היא להעביר הילוך בשניה המתאימה, ולהגיע למהירות הגבוהה ביותר (זו שתביא את הניצחון).

מרוץ אחר הוא הדריפט, בו המטרה היא לזכות בנקודות, על ידי הטיית המכונית בזוויות שונות בזמן נסיעה. ב-Need for Speed Underground התרחשו מרוצי הדריפט ללא מתחרים באותו מסלול, וסיכום התוצאות התבצע רק לאחר סיום המרוץ. פה, לעומת זאת, מתקיימים מרוצי הדריפט ביחד עם שלושה מתחרים נוספים, מה שמגביר את התחרותיות. כמובן, חובבי המרוצים הרגילים, ימצאו פה גם מרוצים כאלה, בהם עליכם לסיים מספר הקפות, או להגיע מנקודה אחת לאחרת.

למשחק נוספו שני סוגי מרוצים חדשים. מרוצי ה-Street X דומים במהותם למרוצי הדריפט - גם בהם תתחרו מול שלושה נהגים נוספים, במסלול קטן וצר. המטרה היא לנצח בכל דרך, כשהטריק הוא לקחת את הפניות החדות בהצלחה. לפעמים הניצחון תלוי בריסוק המתמודדים והעפתם מהמסלול, אך היזהרו! המתמודדים במרוצי ה-Street X יהיו גם הם אגרסיביים, ולא יעשו חשבון.

מרוץ חדש אחר הם מרוצי ה-URL. אין הכוונה לכתובת אינטרנט, אלא ל-Underground Racing League. הכוונה היא לצד החוקי של מרוצי הרחוב - מרוצים בהם מקיפים מסלול מרוצים אמיתי. מרוצים אלה נחשבים למרוצי העילית של Bayview, והם קשים בהרבה ממרוצי הרחוב הרגילים.
 
 

המון חידושים בתחום שיפור הרכב

 
מרוצי הרחוב החדשים והאפשרות להסתובב בעיר בחופשיות אמנם נחמדים, אבל כולם יודעים שמה שהכי מגניב בסדרת Need for Speed, הן אפשרויות שדרוג הרכב. זה מתחיל בשיפורי מנוע, עובר בהתקנה של הזרקת חנקן, ומסתיים בשיפורי יופי כמו ספוילרים, וצבע לאוטו.

גם בתחום זה, Need for Speed Underground 2 כולל המוני חידושים. נתחיל מכך, שהשיפורים השונים נחלקים לארבע חנויות: Body Shop, ה-Car Preformance Shop, ה-Graphics Shop, וה-Car Specialities Shop.

ב-Body Shop תמצאו את כל התוספות לגוף האוטו, כמו פגושים קדמיים, אחוריים וצדדיים, ספוילרים, מגנזיום לגלגלים ועוד. בין השיפורים תמצאו דלתות הנפתחות כלפי מעלה, ומכסה מנוע שיכול להיפתח לצדדים. ה-Car Preformance Shop, כשמה כן היא, חנות בה השחקן יכול לקנות את כל חלקי המנוע החדשים, לשפר את מערכת ההילוכים, להתקין את הזרקת הניטרו, ועוד. לאחר קניית השיפורים ניתן אף להכניס את המכונית למוסך, ולכוון בה בעצמכם את כל החלקים, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. זה אומנם נשמע פשוט, אך רוב הכוונונים מסובכים ביותר, וכמעט בלתי אפשרי לדעת מה השינויים שהשחקן מבצע לרכב, ללא ידע מוקדם בנושא.

ה-Graphics Shop מטפלת בכל השינויים הויזואליים ברכב, החל מצביעה של גוף הרכב, ועד להדבקת קישוטים שונים על גבי האוטו. כמו במשחק הקודם, ניתן להתקין ארבע שכבות של קישוטים על גבי האוטו. המבחר גדול, וכולל קישוטים פשוטים, כמו גם ערכות שלמות, המכסות את כל המכונית. החנות האחרונה היא ה-Car Specialities Shop. לדעתי זו החנות המעניינת ביותר. היא מספקת עזרים ויזואליים, כמו ניאון צבעוני מתחת לאוטו (או בתוך מכסה המנוע), ואף מערכת קול בתוך הבגאז'. בחנות זו גם יאפשרו לכם להתקין מערכת הידראולית על גלגלי המכונית, כדי שתוכלו להקפיץ אותה באוויר בזמן הנסיעה.
 

להצטלם עם האוטו למגזינים

 
כל השיפורים האלה לרכב, יאפשרו לכם להצטלם לשערים של מגזינים שונים ברחבי העולם, וכך גם לאריזות של סרטי דיוידי שונים. הצילום עצמו מתבצע ברובו על ידכם - תוכלו לקבוע את זווית הצילום, איזה חלקים באוטו יראו, ואיזה לא.

זה המקום לציין כי החנויות האלה אינן זמינות לעין כל. יינתנו לכם מספר רמזים דקים, אל יהיה עליכם לחפש אחר החנויות בכוחות עצמכם. זה אמנם מתסכל, אך שווה את המאמץ.

יותר מ-30 מכוניות מוכרות מופיעות ב-Need for Speed Underground 2. החל מפורד פוקוס ועד לניסן סקייליין האימתנית. עוד תוכלו לקנות ג'יפים. יש רק שלושה דגמים - ביניהם ההאמר - וקניה של אחד מהם תיפתח לכם סגנון מרוצים חדש, לרכבי 4x4 בלבד.

המנוע הגרפי של המשחק מאכזב. למעשה, זה אותו מנוע שהיה כבר ב-Need for Speed Underground, והוא עבר שיפורים קלים. זה לא מנוע גרפי רע, אבל הוא לא עומד במה שמקובל כיום. מה גם שכדי להפיק את המיטב מן הגראפיקה של המשחק, צריך מחשב מהשורה הראשונה - המשחק אומנם יעבוד על מחשבים כבני שנה-שנתיים, אך הגראפיקה מחרידה למראה.

הסאונד, לעומת זאת, משובח בהחלט. במהלך כל המשחק ניתן לשמוע מבחר שירי היפ-הופ ומטאל שונים, המוסיפים לאווירת המשחק. כדאי לציין עוד את רעש המנועים, שנשמע כאילו המכוניות עומדות ממש לידך. לא רק זה - במהירויות גבוהות, תוכלו ממש לשמוע את המכונית
 

משחק מהשורה הראשונה

 
ל-Need for Speed Underground 2 יש מצב משחק מרובה משתתפים, התומך בעד שישה שחקנים במרוצי URL, ועד ארבעה שחקנים בשאר המרוצים. במצב זה, יכולים השחקנים להתחרות עם מכוניות שיש לסיים את המשחק כדי לקבלן. כך גם לגבי המסלולים - תתחרו על מסלולים אליהם תגיעו רק בשלבי המשחק המאוחרים. מצב המשחק מרובה המשתתפים לא מחדש הרבה, אך הוא מעביר היטב את הזמן לאחר סיום המשחק.

נראה כי חברת 'אלקטרוניק ארטס' לקחה את כל הדברים הטובים מ-Need for Speed Underground, ושיפרה אותם במשחק ההמשך. כקינוח, הביאה לנו החברה אפשרויות רבות חדשות, שהופכות את Need for Speed Underground 2, למשחק מהשורה הראשונה. המשחק אומנם לא יקסום לאלה מכם שאינם מחבבים משחקי מרוצים, אך למעריצי המרוצים, זהו משחק חובה. אוצו לקנות!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by