ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת משחק: בנו לכם לונה פארק 
 
 
דן ברומר

תמיד רציתם לונה פארק משלכם? 'רולר קוסטר טייקון 3', נותן לכם הזדמנות להגשים את החלום. דן ברומר עם הפרטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כפי שניתן להבין מהשם, סדרת 'רולרקוסטר טייקון' אפשרה לנו בשנים האחרונות לבנות ולנהל פארק שעשועים ועל ידי כך לשמח את ליבותיהם של אלפי ילדים ומבוגרים. מי ששיחק באחד משני המשחקים הקודמים בסדרה, ירגיש מיד על קרקע מוכרת גם במשחק השלישי: המשחקיות בבסיסה נשארה כמעט זהה למשחקים הקודמים, למעט אלמנטים חדשים שנוספו. אם, לעומת זאת, אתם שחקנים חדשים, תוכלו לבצע היכרות זריזה בעזרת משימות ההדרכה היעילות.
 

לבנות פארק, להרוויח כסף

 
אנשים מאושרים זה דבר טוב ויפה, אבל כמו ברוב משחקי הניהול, המטרה שלנו ב'רולר קוסטר טייקון 3' היא לעשות כסף - והרבה. כאן מתגלה העומק של המשחק במלוא הדרו, מכיוון שבשיטה הכלכלית שלו, יש רשימה אינסופית של דברים מהם אתם יכולים להרוויח כסף ורשימה אינסופית של דברים עליהם אתם יכולים להוציא כסף. המטרה שלכם היא לעקוב אחרי כל פרט ופרט ולדאוג לכך שבשורה התחתונה, ההכנסות שלכם יהיו גדולות יותר מההוצאות. כמו בחיים, אגב, זה ממש לא קל ויש המון החלטות שאתם צריכים לקבל על מנת להגיע לשקט כלכלי.

ההחלטה הראשונה מחכה לכם כבר בשער הכניסה של הפארק שלכם. האם אתם הולכים לגבות דמי כניסה אל הפארק בנוסף לדמי הכניסה אותם אתם גובים עבור כל מתקן? אם תגבו דמי כניסה תוכלו להוציא יותר כסף מכל אורח שנכנס אל הפארק, אך מצד שני יגיעו אליו פחות מבקרים. בוא נגיד למשל, שאתם רוצים לבנות רכבת הרים מסעירה במיוחד שתמשוך מבקרים שאוהבים מתקני אקסטרים. רכבת כזו אולי תוציא שם טוב לפארק שלכם, אבל קחו בחשבון שאתם הולכים להוציא יותר כסף על עובדי נקיון שיאלצו לנקות את הקיא שייצא מכל מי שנסע בה.

הצד הניהולי ישאב לכם את רוב זמן המשחק, משום שכמות הפרטים בהם תאלצו להתעסק היא מדהימה. החל מההחלטה שפועל הנקיון ינקה את הרצפות וגם ירוקן את הפחים, דרך ההחלטה שהמכוניות המתנגשות שלכם יפעלו במשך 55 שניות בכל סיבוב ועד להחלטה לשים חמוצים על ההמבורגר שאתם מוכרים.

כל החלטה כזו יכולה להרוויח או להפסיד לכם כמה גרושים על חשבון המבקרים. אבל שימו לב! המבקרים שלכם לא פריארים. הם לא אוהבים פארק מטונף, תורים ארוכים מדי או מחירים גבוהים מדי. כל נסיון לעגל פינות מצידכם, יגרור צניחה דרמטית במספר המבקרים, אז קחו את זה בחשבון בפעם הבאה שאתם חושבים שמתקן שירותים אחד יכול להספיק לכל המבקרים בפארק, או שסיבוב של 15 שניות על הצלחת המסתובבת המגניבה שבניתם, זהו פרק זמן ארוך מספיק לאורחים שלכם.
 

אלפי מבקרים מעצבנים

 
ואם אנחנו כבר מדברים על המבקרים בפארק שלכם, כדאי להזכיר שבמשחק החדש תזכו הפעם לראות אנשים מכל הסוגים ומכל המינים. אם במשחק הקודם זכינו לראות רק ילדים וילדות, הרי שהפעם נזכה לראות ילדים, בני עשרה, מבוגרים ואפילו משפחות. מגוון הפרצופים, הבגדים ואפילו סגנון השיער מאפשר מגוון רחב מאד של אנשים, כך שגם מתוך מאות מבקרים, נדיר למצוא שניים זהים. תוכלו אפילו ליצור מבקרים בעצמכם כך שאם אבא ואמא אף פעם לא לקחו אתכם לדיסניוורלד, תוכלו ליצור את המשפחה שלכם ולראות אותה מסתובבת בפארק שאתם בניתם. קצת עצוב- אנחנו יודעים, אך אפשרי.

המבקרים שלכם נבדלים זה מזה גם ברצונות שלהם - משפחות עם ילדים קטנים יעדיפו מתקנים עדינים כמו קרוסלה מסתובבת או בריכת כדורים. בני העשרה יעדיפו מתקנים מרגשים כמו סחרחרות ורכבות הרים, ואילו המבוגרים ירצו לשבת בשקט בגן יפה ולהסתכל על השמיים. אתם כמובן חייבים להתחשב בקהל המגוון שלכם, ולא לבנות פארק שיתאים רק לטעם אחד.

בכל רגע נתון יסתובבו בפארק שלכם מאות אם לא אלפי מבקרים והקטע המדהים הוא, שתוכלו ללחוץ על כל אחד ואחד ולראות בדיוק מה הוא חושב, מה הוא מתכוון לעשות וכמה כסף נשאר לו בכיס. פישפוש במחשבותיהם של המבקרים יכול לתת לכם אינדיקציות חשובות לכך שהתור למתקן מסוים ארוך מדי או שמחיר הגלידה יקר מדי. למרבה הצער, הפעם נחסכו מאיתנו בועות המחשבה שליוו את האנשים הקטנים ברולר קוסטר טייקון 2, ושנתנו במהירות מושג כללי על המחשבות והרצונות של האנשים. כעת, עליכם להיכנס לדף סיכום מיוחד כדי לראות מה הם חושבים על הפארק שלכם.
 
 

הגרפיקה: לא צריך לצאת מהבית

 
תראו מה זה, כתבתי כבר 600 מילה מבלי להתייחס לשינוי הכי גדול שעבר על המשחק – הגרפיקה. אז כמו שאתם בטח יודעים, רולרקוסטר טייקון 3 הוא המשחק הראשון בסדרה שלובש חליפה תלת-ממדית יפהפיה. סוף– סוף תוכלו לראות את הפארק שלכם ממעוף הציפור, או להתקרב עד לחריצים של המדרכה. תוכלו לסובב אותו ב- 360 מעלות כדי למקם את המתקנים שלכם בצורה טובה יותר ותוכלו להסתובב בגובה העיניים עם שאר המבקרים שלכם ולהתרשם מיצירת הפאר שבניתם. אבל הכי חשוב – תוכלו לשבת במתקנים שלכם ולחוות את הריגוש בעצמכם.

חברים, מה אומר ומה אדבר. עד שלא ישבתם בקרון הראשון של רכבת ההרים שאתם תכננתם ויצאתם לדקה וחצי של טירוף חושים, לא ידעתם מה זו הנאה. עיזבו אתכם מזה שהכל קורה על מסך המחשב שלכם. התחושה היא כל כך אמיתית, עד שמצאתי את עצמי זז עם הגוף בהתאם לפניות שהרכבת פנתה. במהלך הנסיעה תוכלו להחליף זויות, לבצע זום אין וזום אאוט ולהסתכל באופן חופשי לכל כיוון שתרצו. תוכלו אפילו לראות את הנוסעים מניפים את ידיהם למעלה וצוחקים בהיסטריה. גדול.

המנוע הגרפי מייצר גם מחזורים של יום ולילה וכפי שכולנו יודעים, פארקי שעשועים נראים הרבה יותר טוב בלילה כשכל האורות הצבעוניים דולקים. גם הפארק הוירטואלי שלכם אינו יוצא דופן ותוכלו לרשת אותו בתאורות מרהיבות שייתנו לו מראה לילי קסום. בעזרת האלמנט החדש של מופע הזיקוקים, תוכלו לבנות מופע שיורכב מעשרות סוגים של זיקוקי דינור שיתפוצצו בסדר שאתם תקבעו, לצלילי המוסיקה האהובה עליכם. מופע זיקוקים כזה צובע את הלילה בצבעים מרהיבים ומלהיב מאד את המבקרים האינפנטלים שלכם.

אבל לכל הטוב הגרפי הזה יש מחיר, במיוחד כאשר הפארק שלכם עמוס במיוחד ואתם רוצים לצאת לסיבוב אישי על אחד המתקנים שלכם. גם אחרי שהורדתי את כל האופציות הגרפיות לרמה בינונית, המסך היקר שלי לא הצליח לייצר יותר משלושה פריימים לשניה ברגע שעליתי על אחד המתקנים. גם המבקרים בפארק מצולעים מאד וכשהם הולכים על השביל הם עוברים אחד דרך השני כאילו היו רוחות רפאים. בנוסף, נראה כאילו המנוע הגרפי של המשחק זקוק לליטוש מפני שבזויות מסוימות מגוף ראשון התאורה משתנה לחלוטין והשמיים משנים את צבעם. חבל.
 

מבניית רכבות ועד לפארק החלומות

 
גם 'רולרקוסטר טייקון 3' ייתן לכם לתכנן ולבנות רכבות הרים בעצמכם, ובעזרת המימשק התלת-ממדי זה קל מתמיד. אפשרות חדשה שנוספה היא האפשרות להשלמה אוטומטית של רכבת ההרים שלכם, כך שגם שחקנים מתחילים יוכלו ליהנות מהאפשרות הזו. מגוון הרכבות שתוכלו לבנות הוא עצום וכולל מסילות עץ, פלדה, רכבות תלויות, הפוכות, עם רצפה, בלי רצפה... תאמינו לי שיש מאות סוגים ואין גבול לדמיון.

חוץ מסוג הרכבת תוכלו גם להחליט האם היא תהיה מהירה או איטית, כמה כוח ג'י יפעל על הנוסעים בכל פניה או לופ ואפילו מהי רמת הבחילה שאתם רוצים שהרכבת תעניק לנוסעים האומללים שלה. לאחר שתשלימו את המסלול, תוכלו לקחת את הרכבת לנסיעת מבחן מענגת ולבחון את התוצאות בעצמכם.

גם אם אתם מחפשים אתגרים ניהוליים וגם אם אתם סתם רוצים להשתעשע לכם בבניית פארק החלומות שלכם, 'רולרקוסטר טייקון 3' מכיל מצבי משחק שיתאימו לכולם. במצב הקריירה עליכם למלא בהצלחה משימות שונות ברמות קושי שהולכות וגדלות ומצב 'ארגז החול' ייתן לכם לבנות פארק שעשועים מאפס בעזרת תקציב לא מוגבל.
 

משחק המשך מצוין

כבר עכשיו התגבשה סביב המשחק קהילה שלמה של מטורפים לדבר שבונה כל דבר- החל ממתקנים בודדים וכלה בפארקים שלמים. יש אנשים שנהנים ליצור מתקנים מקוריים ומטורפים ויש אנשים שנהנים לקחת פארקים אשר קיימים במציאות, ולשחזר אותם במחשב על כל המתקנים שלהם. בפורום של אתר המשחק ניתן להגיע לאתרים מהם אפשר להוריד את הקבצים הללו ולשפשף את העיניים בתדהמה. אכן, נראה שלאנשים בעולמנו יש יותר מדי זמן פנוי...

לסיכום, 'רולרקוסטר טייקון 3' הוא משחק המשך מצויין שלוקח כמעט את כל מה שהיה טוב בשני המשחקים הקודמים בסדרה, ועוטף אותם במנוע תלת-ממד חדש וצבעוני. למרבה הצער, כדי לראות את המנוע פועל במלוא הדרו תאלצו להצטייד במחשב חזק ובכרטיס תלת-ממד מהדור האחרון, אבל זה בהחלט שווה את זה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by