ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט תשטוף לכם את הפה בסבון 
 
 
מערכת חיים ברשת

No Shit: בשירות הבלוגים החדש של מיקרוסופט אסור לפתוח בלוג הכולל מילים גסות. ברשימה השחורה: אמאש'ך וציצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם חשבתם שמשהו מהרוח האוונגרדית של האינטרנט חילחל אל תוך מיקרוסופט, כאשר החליטה להצטרף למהפכת הבלוגים, טעיתם. מיקרוסופט נשארה אותה מיקרוסופט, גם אם היא הצטרפה לטרנד הבלוגים המייצג עליית כוחו של הגולש על חשבונם של כוח התאגידים והאתרים הממסדיים.

משתתף בבלוג הפופולרי BoingBoing מדווח שבעת ניסיונו לפתוח חשבון בשירות הבלוגים החדש MSN Space, גילה כי מיקרוסופט מפעילה צנזורה על שמות הבלוגים ועל כתובות ה-URL שלהם.

הגולש בדק ומצא כי כותרות המכילות אחת או יותר משבע המילים אשר נאסרו בארה"ב לשידור בטלוויזיה וברדיו בארה"ב (shit, piss, fuck, cunt, cocksucker, motherfucker, tits) לא מאושרות ומופיעה הודעה אדומה האוסרת על שימוש במילות תועבה. אולם לא רק אותן 7 מילים, אלא גם מילים אחרות הנחשבות למילים גסות, נחסמו.
 
הצנזורה משפיעה גם על כותרות של בלוגים שאינם מיועדים להיות בעלי אופי מיני כלל וכלל. למשל אם סטודנטית למשפטים תנסה לפתוח בלוג תחת הכותרת "Pornography and The Law" , או חובב ספרות ירצה לפתוח בלוג תחת השם "Lolita is a novel by Vladimir Nabokov", שניהם יחסמו על ידי השירות.

כמו בתחומים אחרים בהן עוסקת חברת הענק, גם כאן לא קשה לעקוף את ההגנות המיקרוסופטיות. מה גם שיש משהו מאתגר ומשעשע במשחק שבו החלו כמה גולשים שמנסים לפתוח ב- MSM Space בלוגים עם כותרות מתחכמות שעוקפות את הצנזורה. אבל השאלה האמיתית היא למה בכלל מתקיימת הצנזורה הזו. "אם אי אפשר לדבר בבלוג באופן חופשי", שואל אותו גולש, "אז מה הטעם בכלל בלהחזיק בלוג?".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by