ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
על המשמר 

על המשמר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה נשמע כמו פרודיה, אבל זה לא. Soldier of Fortune
 זה נשמע כמו פרודיה, אבל זה לא. Soldier of Fortune   


הצחוקים מתחילים הישר במאמר הראשון, שכותרתו - אני לא ממציא את זה - "אם אתה לא מצביע כמו בעל נשק, אתה מסריח". המאמר אמור להיות צרור עצות ליום הבחירות בארצות הברית, אבל נראה כמו פארודיה שמאלנית על המשוגעים לנשק.

"למה, כשיש כל כך הרבה אנשים בעלי נשק, אין לנו בלוק חוסם במדינה?" שואל פיטר קרוליין, ועונה בעצמו: "בגלל שהרוב מאותם 75-80 מיליון בעלי נשק הם טפשים, עצלנים וצבועים".

וזה היה רק החימום. עד מהרה הוא מתעצבן באמת: "כל נציגי מדינת מסצ`וסטס בוושינגטון, למשל, הומואים וסטרייטים, הם אנטי-נשק. ואתם שלחתם אותם לשם!"

Soldier of Fortune נוסד בשנת 1975 ע"י קולונל רוברט ק. בראון (מיל`), ובמשך רבע המאה האחרונה הוא עסק בתיאור הרפתקאותיהם של אותם אמריקאים אמיצים ואלטרואיסטים אשר סיכנו את חייהם כדי להפוך את העולם למקום בטוח יותר, וזאת על ידי שנסעו לכל מיני חורי-גיהנום בעולם השלישי וירו באנשים - עדיף קומוניסטים, אבל לא הכרחי. אך בעיקר היה עסוק המגזין בתיאור הרפתקאותיו של קולנל רוברט ק. בראון (מיל`), האיש שעוד טרם נולדה המלחמה שלא התחשק לו להילחם בה.
 
המודעות במגזין משעשעות אפילו יותר מהמאמרים. מתוך האתר הרשמי
 המודעות במגזין משעשעות אפילו יותר מהמאמרים. מתוך האתר הרשמי   

בראון ממהר להגיע לכל מקום בו אנשים הורגים זה את זה - רודזיה, אפגניסטן, לאוס, בוסניה, אל סלוודור, כוויית - לפעמים כדי להילחם, לפעמים רק לצפות. ויש רק דבר אחד שבראון אוהב לעשות חוץ מלדחוף את אפו למלחמו של אנשים אחרים, וזה לראות את התמונה של עצמו בעיתון שלו. המגזין החגיגי כולל 21 תמונות של בראון. חלק מהן מראות את האיש דופק פוזה עם רובה ביד, ליד לוחמי גרילה, באיזשהו אזור מלחמה אומלל; אבל רובן מראות אותו בכובע ברט מגניב ומשקפי שמש, אוחז תת מקלע MAC-10 עם משתיק קול. זהו הלוגו של המגזין, והוא מוטבע על עשרות מוצרים המפורסמים בו, כולל טי-שירטס, כובעי מצחיה, מעילים, משטחים לעכבר, ותאמינו או לא: בקבוקי יין של "Soldier of Fortune".

נוסף על התמונות, יש גם מלים למכביר על האיש ופועלו, חלק נכתבו על ידי הקולונל עצמו, וחלק על ידי אוהדים. וזה מצויין, כי בראון, שגילו עכשיו "קרוב ל70-", הוא אחת הדמויות הקומיות המקוריות ביותר בזמננו, דמות שכאילו יצאה מתוך "מלכוד 22" או "ד"ר סטריינג`לב".

הוא אדם עם חלום: הוא רוצה להיות דיקטטור צבאי כשיגדל, אם אי פעם יגדל. הוא שקל פעם לעשות הפיכה צבאית בסורינאם, כותב אל ג`. ונטר במאמר ארוך על ההיסטוריה של המגזין. הוא גם תיכנן להשתלט על "האי אבאקו השייך לאיי בהאמה, ולמנות את עצמו כשר ההגנה". אולם, מדווח ונטר, "שתי התוכניות הללו לא נשאו פרי".

לעתים קרובות יוצא שתוכניותיו של בראון לא נושאות פרי. הוא פעם הציע 10000 דולר במזומן למי שיתפוס את אידי אמין, אבל "אף אחד לא קיבל את ההצעה". שנים אחר כך הציע 100 אלף דולר לטייס הראשון מניקרגואה שיערוק עם הליקופטר סובייטי, אבל אף אחד לא הגיע. ובאפגניסטן, הוא התחנן שיתנו לו להפיל מטוס רוסי, אבל גנרל אחד מן המורדים לא הרשה לו.

"זה עדיין מעצבן אותי," הוא מדווח.
 
בראון עלול היה להיות מסוכן באמת, אם לא היה כל כך טיפש. בסיפור אחר, שקיבל את הכותרת המתאימה "העוקץ", מסופר כיצד המו"ל והמייסד הוציא כמה מאות אלפי דולרים מכספו כדי להקים בסיס צבאי ליד לאוס, בתקווה לשחרר חיילים אמריקאים שנחשבו לנעדרים, ושהשמועה היתה שהם מוחזקים כאסירים לא רחוק משם. רק מאוחר יותר התגלה שכל הסיפור היה המצאה של סוכן סי.אי.איי לשעבר שהפך לנוכל.

המודעות במגזין משעשעות אפילו יותר מהמאמרים. יש מודעות לרובים וסכיני קומנדו שכדאי מאוד לקנות משום שהם "יותר זולים מלכלוך". לא פחות מרתקות אלו המפרסמות ספרים כגון "לשרוד את יום הדין: מדריך שימושי", וגם "להתנקם: הספר המלא של הטריקים המלוכלכים".

אבל המודעות הטובות ביותר הן אלה המתנוססות על גבי עמודים שלמים, והמוכרות תורות לחימה אזוטריות פנים-אל-פנים. יש "טכניקה חדשה ומדהימה המשחזרת את שיטות הלחימה של הגלדיאטורים ברומא העתיקה"; ויש את שיטה בדוקה "להיפטר לנצח מהפחד המשתק!"; ולבסוף, יש את הקלאסיקה, שיטה סודית מעידן הק.ג.ב. המפורסמת על שלושה עמודים רצופים, עם הכותרת הבאה:

"שיטת לחימה אכזרית שסיווגה `סודי ביותר`, פותחה על ידי כוחות העילית של הצבא הרוסי והתגלתה על ידי איש עסקים אמריקני!"

ובתוך המודעות הקטנטנות בסוף המגזין מתחבאת אחת ל"תחליף לסטרואידים", שמבטיחה "להעלות את רמת הטסטוסטרון שלך ב300- אחוזים!" אם לוקחים מספיק מהחומר הזה, עושה רושם, המגזין כולו מתחיל להיראות הגיוני.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by