ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ארבע דקות בגן עדן 
 
 
מערכת חיים ברשת

תהיתם פעם כמה דקות ייקח למחשב PC נטול הגנות המחובר לאינטרנט להפוך לשק חבטות של וירוסים? לא הרבה בכלל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תמהתם פעם מה היה קורה למחשב שלכם לולא היו לו שלוש תוכנות אנטי-וירוס,פיירוול, קוטל ספאם ושרשראות שום על הצוואר? מסתבר שכל אמצעי הזהירות הללו די יעילים. העיתון USA Today החליט להעמיד שישה מחשבי PC מחוברים לאינטרנט ללא אמצעי הגנה ולעקוב אחר הנעשה מקרוב.

מחשב PC שעבד בסביבת ההפעלה חלונות XP ללא הגנות עמד בגבורה מול תחלואי הרשת במשך ארבע דקות תמימות שלאחריהן הוא נפרץ, וכעבור עשר שעות בלבד הוא הפך לזומבי המשמש לשליחת ספאם, ווירוסים ושאר חולירות.

מחשב שהריץ XP עם חבילת העדכון הראשונה SP1, זכה לביקור לא מוזמן על ידי אורח שחדר אליו באמצעות פרצת אבטחה שנוצלה על ידי תולעת ה-Sasser, לאחר 4 דקות בלבד מחיבורו לרשת. לאחר רבע שעה הותקף המחשב פעמיים נוספות, כשהפעם נוצלה גם הפרצה המשמשת את וירוס ה-Blaster. לאחר עשר שעות הצליחו האקרים ליצור ערוץ תקשורת IRC והמחשב שידר לכל העולם על הפרצות שלו.

בעוד המחשב שהריץ XP עם חבילת SP1 זכה לממוצע של 241 מתקפות לשעה, המספר צנח ל-3.4 מתקפות לשעה על המחשב שהריץ את חבילת העדכון SP2 שמצוידת בפיירוול פנימי של חלונות כברירת המחדל שלה. מחשב שעבד בסביבת ההפעלה לינוקס זכה ל-1.9 מתקפות בשעה.

בעיתון הדגישו כי התוצאות אינן מייצגות את כל סוגי הסיכונים הנכונים למחשב המחובר לרשת וכי סיכונים הדורשים פעולה מצד המשתמש (הורדת רוגלות ורושעות דרך גלישה, מייל ושיתוף קבצים) כלל לא נסקרו כיוון שהמחשבים פשוט חוברו לרשת מבלי שבכלל ישתמשו בהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by