ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חוצים את הגבול 

חוצים את הגבול

 
 
מיכל יפה

זה בכלל לא משנה שאתם באינטרנט. כשאתם עוברים על החוק, אתם עוברים על החוק. כשאתם חוצים בגסות את גבול הטעם הטוב, אתם חוצים את גבול הטעם הטוב. זה בכלל לא משנה שאתם באינטרנט. מצד שני, איפה עוד תמצאו לוויתן לבן אוכל עוף בבמבה? השבוע בפורומים מבהיר ומבהיל, לתפארת מדינה ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כרוניקה של הטרדה

האם יש להגביל את חופש הביטוי ברשת? (איור: יעל בן-דוד)
 האם יש להגביל את חופש הביטוי ברשת? (איור: יעל בן-דוד)   
השבוע התקיים יום המאבק הבינלאומי כנגד אלימות נגד נשים ובמסגרתו התקיים בכנסת דיון בנושא האלימות באינטרנט. דיון באותו נושא ממש התקיים השבוע גם בפורום קשר השתיקה, ושם עלו השאלות האם יש להגביל את חופש הביטוי ברשת ומה הגבול בין מותר לאסור.

התשובות לשאלות אלה הן רבות ומגוונות והנימוקים לכאן ולכאן אף הם מקיפים ולא חד משמעיים. ותוך כדי כל הדיונים האלה, ארע השבוע בפורומים שלנו מקרה חד משמעי של הטרדה שאין לגביו שום צל של ספק. בפורום סקס התפרסמה הודעה של בחורה שכביכול מוכנה לענג גברים. להודעה צורפו שם מלא של הבחורה בתוספת מספר טלפון.

השם והמספר היו אמיתיים, אך מיותר לציין שהאשה ששמה פורסם לא היתה זו שפרסמה את ההודעה וכך קרה שעשרות טלפונים של גברים מעוניינים הטרידו את שלוות אותה אשה ואת שלוות בעלה. ההודעה הוסרה וכנגד משאיר ההודעה הוגשה תלונה במשטרה והוא כבר יצטרך להסביר לשוטרים שידפקו על דלתו מה עשתה לו אותה אשה שהוא מטריד אותה ככה.

חשוב לציין כי האנונימיות בפורומים אינה מוחלטת ובהנתן צו של בית המשפט, אנו מחוייבים לתת למשטרה את פרטי משאיר ההודעה החשודה בפלילים. כדאי שתתחשבו בעניין הזה בפעם הבאה שהשכן שלכם מעצבן אתכם ואתם מחליטים להתנקם בו. הטרדה בפורומים היא פלילית בדיוק כמו כל הטרדה אחרת.
 

אמא'לה, ערבי!

סקופ מרעיש נחשף השבוע בפורום האקטואליה: "מנהל הפורום הוא ערבי". ועוד מוסיף ומציין אותו עיתונאי חוקר מטעם עצמו כי מדובר בערבי שמאלני ושבוואלה זה לא כך. כל זאת, למקרה שתהיתם, התגלה מבירור יסודי שהוא ערך.

אז אחרי שגמרנו לצחוק מההודעה הזאת, הגיע הזמן להיות רציניים: הקריטריונים למחיקת הודעות בפורום אקטואליה אינם פוליטיים, אלא חופפים לחלוטין לקריטריונים למחיקת הודעות בכל שאר הפורומים. במילים אחרות, הצפות, הודעות רבות ללא תוכן וללא תכלית, קללות ושימוש בשפה שאינה הולמת – ימחקו. כמובן שכל זה בא בנוסף למחיקת הודעות שאינן חוקיות ומסיתות לרצח או לדבר עבירה אחר.
 

כאילו, מה הסיכוי?

מלכי אנגליה. לא מתו בשיבה טובה (אילוסטרציה: יעל בן-דוד)
 מלכי אנגליה. לא מתו בשיבה טובה (אילוסטרציה: יעל בן-דוד)   
ניצן מחפש סקס בפורום הקליקה. לא משהו לטווח ארוך אלא פשוט סקס טהור. ניצן מוכן לענות רק לבנות שישלחו לו תמונה. מי יגיד לנו מה הסיכויים של ניצן למצוא בחורה כזאת שרוצה רק מין לטווח קצר וגם מוכנה לשלוח תמונה שלה לגבר זר?

"מיכל, אמא ואבא צריכים לדבר איתנו. בואי, הם בסלון". כך נפתח סיפורה של מאיה בפורום מעט לנט, המספרת על הפיכתה לחלק מסטטיסטיקת הילדים של הורים גרושים. ולמרות שהנתונים שאחוז הזוגות המתגרשים הולך ועולה עם השנים, זה לא מפחית כהוא זה מהטראומה שחווים הילדים של אותם זוגות.

הידעתם כי מבין 43 שליטי בריטניה האחרונים רק 17 הגיעו לגיל 60 והשאר מסרו את נשמתם לבורא עוד קודם? התוכלו לחשב באיזה אחוז מדובר? ומה זה אומר על תפקיד המלוכה? ומה זה אומר עלינו? כל זאת ועוד נדון בהרחבה בפורום הממלכה המאוחדת.
 
 

ההודעות הטובות של השבוע

עוף בבמבה. בקרוב בקרן? (איור: יעל בן-דוד)
 עוף בבמבה. בקרוב בקרן? (איור: יעל בן-דוד)   
זוכרים את האוצר של פורום חשיבה יצירתית? אז השבוע הוא נמצא, ומה אתם יודעים – מדובר בלוויתן הלבן, לא פחות. אוצר קצת גדול בשביל לשים כקישוט מעל הטלוויזיה, אם אתם שואלים אותנו, אבל כמובטח, הזוכה המאושרת תקבל גם שלושה חודשי גלישה חינם בנטוויז`ן.

מפורום האוכל מגיע אלינו מתכון השבוע שיוצר שילוב אופטימלי בין הרצון של ההורים לתת לילדיהם תפריט מאוזן לבין חוסר התחשבותם של אותם ילדים ברצונותיהם של הוריהם והתמקדות בחטיפים. לא נמתח אתכם יותר מדי, מדובר ביצירת המופת עוף בבמבה. נסו, תהנו ותחזרו לספר איך היה.
 
ובפורום חטאים, שמסתמן כהצלחה גדולה, לא ויתרה הפיה למבקרי הפורום והכריחה אותם לחשוב על חטאים שחטאו כלפי עצמם. רק אל תגזימו עם זה, אה?
 

פורומים חדשים

פורום רפואת שיניים. השן כואבת? מתלבטים איזו סוג סתימה הכי מתאים לכם? רוצים לדעת מה הדרך הטובה ביותר לצחצח שיניים? ד"ר צבי איזנברג, רופא השיניים המומחה שלנו יענה על כל שאלותיכם ואף יתרום מידע משלו.
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by