ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סקס גורו 

סקס גורו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סאי באבא. האם הגורו היה בעצם סוטה מין?
 סאי באבא. האם הגורו היה בעצם סוטה מין?   


קארי יאנג ישבה לידי במושב האחורי של הסטיישן, כשבעלה נהג. הם אספו אותי בשדה התעופה הקטן ולקחו אותי לביתם, ולפתע היא רוכנת לאחור ושולפת תמונה במסגרת זהב. התמונה מראה את הזוג עם שלושת ילדיהם, דופקים פוזה למצלמה ולידם גבר הודי שמנמן בתספורת אפרו, לבוש גלימה אדומה. בתמונה, בני הזוג יאנג נראו זורחים מאושר. "ולחשוב," אמרה קארי, "שחשבנו שהאיש הזה הוא אלוהים."

אני נמצא בחברת בני הזוג יאנג פחות משלושים דקות, וכבר החלטתי שאני מחבב אותם. הם מה שנקרא בסלנג אמריקאי, "חיצים ישרים": הגונים, כנים ותמיד אומרים אמת. זוג נאה והגון באמצע שנות הארבעים לחייהם. שניהם עובדים בתעשיית המחשבים. השנה האחרונה, אמר ג`ף, היתה קצת קשה עם כל מה שעבר עליהם, אבל הם מסתדרים. כל נסיון הוא פוטנציאל לצמיחה, הוא אמר; אפילו נסיון טראומתי, לא יאומן כמו זה שעברו. בני הזוג יאנג מאוד מחזיקים מצמיחה.

לפני שנה בדיוק, בנם סם בא אליהם עם הודאה מזעזעת: סאתיה סאי באבא - האיש שהם חשבו לאלוהים יותר מעשרים שנה - הוא בעצם סוטה מין. במשך ארבע שנים, באשראם שלו בהודו, כשהוריו של סם נמצאים במרחק מטרים ספורים - מלאי התרגשות מכך שבנם נבחר על ידי המורה הרוחני לראיונות מיוחדים, פרטיים - סאי באבא תקף מינית את בנם שוב ושוב, בצורה מתוכננת ושיטתית.

אחרי שעה קלה פגשתי את סם, במסעדה ליד ביתם. נער גבוה, תכול עיניים, עם תלתלים שאין ברירה אלא לתאר כמלאכיים. המשפחה הזמינה המבורגר ובירה - אקט של מרד ממשי, כי במשך 20 שנה הם שמרו, כמו כל מאמיניו של הגורו, על צמחונות מוחלטת. במשך ארבע השעות הבאות הם סיפרו כיצד הגיעו אליו, אל סאי באבא; על המסע הרוחני הארוך שעברו, על החזיונות, הנסים - ועל הסיוט הגדול אליו הוביל אותם.

 
הממצאים שנאספו על ידי חסיד לשעבר מאיימים לקעקע את האימפריה של סאי באבא
 הממצאים שנאספו על ידי חסיד לשעבר מאיימים לקעקע את האימפריה של סאי באבא   
במשך 50 שנה ויותר, סאי באבא נחשב לקדוש החשוב ביותר, ובודאי רב ההשפעה ביותר בהודו. עושה ניסים, אמרו, מכשיר בידי האלוהות. מאמיניו פזורים לא רק בהודו, אלא גם באירופה, אמריקה, אוסטרליה, ולכל אורכה ורוחבה של אסיה. לפי ההגיוגרפיה (שזה ביוגרפיה של קדושים, למי שמתכנן) שלו - אותה כתב מזכירו האישי - הוא נולד "לידה קדושה", כלומר מזיווג בין השמיים לאם, בכפר ההודי פוטאפארטי ב1926-. בילדותו הראה סימנים של אלוהות כאשר חולל נסים, כמו "התגשמות" של פרחים וממתקים בידיו, יש מאין. בגיל 13 הכריז על עצמו כעל גלגול של קדוש דרום-הודי ידוע, שירדי סאי באבא, שמת ב1918-. כשביקשו ממנו להוכיח את זהותו, כותב מזכירו האישי, הוא זרק אוסף של פרחי יסמין על הרצפה, ואלה נפלו ארצה בצורת המלים "סאי באבא".

ב1950- הוא יסד אשראם בכפרו הקטן. הכפר הזה גדל עכשיו לעיר בת עשרת אלפים תושבים, המשמשת בסיס לאירוח של עשרות אלפי מאמינים הפזורים במאות בתי מלון בעיר ומחוצה לה. זרם המאמינים לעיר גדל כל כך בעשור האחרון, שרכבת אוירית יומית החלה להטיס אנשים אל העיר, וממנה. האשראם עצמו כולל בית ספר עממי, קולג`, אוניברסיטה, בית חולים, ועוד אינספור מוסדות ציבור הנושאים את שמו של סאי באבא.

בין מאמיניו בהודו: ראש הממשלה לשעבר פי.וי. נרסימה ראו; ראש הממשלה הנוכחי, אטאל ביהארי ואג`פאי; ואוסף ענק של משפטנים בכירים, אקדמאים, מדענים ופוליטיקאים. בניגוד לגורואים אחרים מהודו שביקרו במערב ופיתחו מאגרי מאמינים הכוללים סלבריטאים רבים, סאי באבא עזב את הודו רק פעם אחת, בשנות השבעים, ודווקא לאוגנדה. המוניטין שלו במערב התפשט בעיקר מפה לאוזן. חסידיו באים בעיקר משכבות המעמד הבינוני המשכיל.

כצפוי מדמות כל כך ציבורית, במשך השנים עלו לא מעט האשמות כנגדו. אמרו שהוא רמאי, שהוא נוכל פשוט, שהוא מאחז עיניים עם כל ה"התגשמויות" בהן דברים מופיעים בידיו, ושהוא נהנה מהאגו טריפ. אבל סאי באבא הוכיח חסינות מפתיעה מפני מחלוקות, וכל ההאשמות הללו לא פגעו כלל בתדמיתו. אבל כל זה הולך להשתנות.

לפני כמה חודשים הופיע מסמך חמור, הנקרא "The Findings" - הממצאים. אלו נאספו על ידי חסיד לשעבר מאנגליה ושמו דייויד ביילי, והם מאיימים לקעקע את האימפריה של סאי באבא. הממצאים חוקרים שורה של מאורעות כמו אלו שקרו לסם יאנג, והמסקנה המתבקשת מהם היא שסאי באבא הוא יותר מסתם נוכל באיצטלה של קדוש - הוא פדופיל מסוכן.

דייויד ביילי היה פסנתרן, שבגיל 40 מצא את סאי באבא והתחבר אליו. "לא חשבתי שהוא אלוהים", הוא אומר, "אבל אמרתי לעצמי, בהחלט ייתכן שזה אדם קדוש, וששוה להישאר לידו ולספוג ממנו". הוא הפך להיות דמות ידועה בקרב החסידים, ניגן בחצרו בטקסים, וגם נדד בעולם כשכשרונו המוסיקלי מלווה בבשורתו הרוחנית של סאי באבא. בעצתו של הגורו הוא התחתן עם מאמינה אחרת, וביחד הם ערכו מגזין מיוחד שהוקדש ללימודי תורתו. אך ככל שהתקרב אל הבאבא, כך גברו חשדותיו. "הנסים שלו היו בבירור טריקים של קוסמים מדרגה ב`. ולא פעם ראיתי בעיני איך אותה תכונה מפורסמת של הבאבא `לראות בעיני רוחו` אל תוך הנפש של בן שיחו, קשורה קשר הדוק לאיסוף אינפורמציה מוקדם".

אמונתו של ביילי התנפצה סופית כאשר כמה מהנערים האנגלים בחצר באו אליו והאשימו את הגורו בהתעללות מינית. "הם אמרו, `בבקשה אדוני, אתה יכול לחזור לאנגליה ולעזור לנו?` הם לא העיזו להגיד את הדברים האלה להוריהם מפחד שלא יאמינו להם".

ביילי זועזע מההאשמות, ניתק את הקשרים עם סאי באבא, והחל לאסוף את `הממצאים`. הוא מצא עדויות מהולנד, אוסטרליה, גרמניה והודו. קוני לארסון, שחקן קולנוע שוודי מפורסם למדי, טוען שלא רק שסאי באבא הטריד אותו מינית בכמה וכמה הזדמנויות, אלא שגם אליו ניגשו לא מעט נערים צערים וביקשו את עזרתו.

 
הנער סיפר שבראיון פרטי, סאי באבא "הגשים" שמן בידיו, פתח את מכנסיו ומרח על איבר מינו
 הנער סיפר שבראיון פרטי, סאי באבא "הגשים" שמן בידיו, פתח את מכנסיו ומרח על איבר מינו   

המקרה של משפחת יאנג אינו מופיע ב"ממצאים", אך הוא די אופייני. ג`ף, אבי המשפחה, הגיע אל סאי באבא בראשית שנות השבעים. הוא החל את המסע הרוחני שלו בסמים פסיכודליים, משם עבר ליוגה ומדיטציה, וב1974-, כשהוא בן 18, ביקר בהודו בפעם הראשונה. "יותר מכל רציתי להרגיש את נוכחותו של אלוהים בעולם", הוא אומר.

תורתו של סאי באבא חדרה מיד לעמקי נשמתו. "הדבר הראשון שקראתי משלו, היה שיש רק כת אחת, כת האנושות; רק שפה אחת, שפת הלב; רק דת אחת, דת האהבה; ויש רק אלוהים אחד, והוא נמצא בכל. זה נשמע לי כל כך פשוט, כל כך נכון. הוא לא טען שהוא חלק מאיזושהי דת. הדבר היחידי החשוב היה אהבה"ץ

חודש לפני שנסע להודו, מספר ג`ף, היה לו חלום שבו הוא יושב בין מאות מאמינים, ומחכה לראות את סאי באבא. בחלום, באבא פסע לידו ואז נעצר, הסתובב, קרץ אליו ואמר: "נדבר". ביום הראשון שהגיע להודו הוא ישב בתור כשסאי באבא עבר לידו. "ואז הוא נעצר, הסתובב, קרץ אלי ואמר `נדבר` - בדיוק כמו בחלום".

אחרי שלושה שבועות ג`ף התקבל לראיון פרטי עם הגורו. "ואני זוכר שלווה כמו שלא הרגשתי מעולם. שאני נאהב כמו שלא נאהבתי מעולם".

הוא חזר ללוס אנג`לס, והקים קהילה של מאמיני הבאבא. הוא הכיר את קארי, נערה שבאה מבית הרוס ואלים, עם היסטוריה של שימוש בסמים. היא התנקתה, הפכה למאמינה בעצמה, והם עברו למערב התיכון והקימו משפחה. במשך השנים הם ביקרו את סאי באבא מפעם לפעם. הם הקימו קהילה במקום ישובם, לא שלחו את ילדיהם לבית הספר אלא חינכו אותם בבית לפי תורתו, ושאפו ככל יכולתם לקיים חיים של טוהר ומשמעת עצמית, על פי המוטו שלו: "אהוב את הכל, שרת את הכל".

ואז, בשנת 1995, הכל השתנה. בנם, סם, שהיה אז בן 16, נסע להודו והתקבל לראיון פרטי אצל הגורו. שנה וחצי אחר כך בני הזוג יאנג נסעו אליו, והגורו העניק להם "ראיון משפחתי". ג`ף מספר: "הוא לא הפסיק לדבר עלינו. הוא הגשים טבעת באוויר, בשביל הבן שלנו. הוא אמר לכולם שסם היה בחייו הקודמים חסיד נלהב ומשרת נאמן של שירדי סאי, הקדוש שסאי באבא היה בגלגול הקודם. הוא לא הפסיק לדבר עליו".

במשך הביקור בני הזוג נקראו לשבעה ראיונות פרטיים, בעוד בנם זכה לעשרים. הם הרגישו בשמיים. סאי באבא ייעץ לג`ף בענייני עסקים, חתם על חוקים מיוחדים לקהילה שלהם, והבטיח שיום אחד יבוא לבקר אותם בביתם. הוא "הגשים" בשבילם טבעות, שעונים, צמידים, ונתן להם גלימות משי שלבש בעצמו. "אנשים אמרו, `מה העניין איתכם, אנשים?` בחור אחד אפילו אמר לי שכשהוא ימות הוא רוצה לחזור בתור אני. ובאבא אמר לנו לא לדבר על זה יותר מדי, כדי שאנשים לא יקנאו. והם באמת קינאו".

בשנה הבאה, משפחת יאנג חזרה להודו שלוש פעמים. בכל אחת מהפעמים סם התקבל לאינספור ראיונות פרטיים אצל הגורו. "בכל יום הוא היה חוזר עם שעון נוסף, עם טבעת. חשבנו שאולי כל התשומת לב הזאת מגיעה לבן שלנו, כי בחיים הקודמים הוא שירת את שירדי סאי כל כך בנאמנות. מצאנו הסברים. אתה יכול למצוא הסבר לכל דבר".

בשנת 1995, סם בא לאביו וסיפר לו שבראיון פרטי, סאי באבא "הגשים" שמן בידיו, פתח את מכנסיו ומרח על איבר מינו. ג`ף סיפר לבנו שגם הוא עבר נסיון דומה, כשהיה בן 18. "אמרתי לסם, מה אתה חושב על זה? והוא אמר, לא הרגשתי שיש בזה משהו מיני; זה היה כאילו סאי באבא עושה את העבודה שלו. ואתה יכול להבין את זה. רופא מפשיט ילד, בודק לו את איברי המין - אתה מתייחס לזה כמו אל תהליך רפואי". מאותו יום, סם לא סיפר יותר על נסיונותיו.

 
 
``אמרו לנו שזה כנראה איזה סוג של מבחן שאחנו צריכים לעמוד בו``
 ``אמרו לנו שזה כנראה איזה סוג של מבחן שאחנו צריכים לעמוד בו``   

מה שקרה היה זה: ממשיחת שמן, מספר סם, מעשיו של סאי באבא הפכו יותר ויותר פוגעים, ואלימים. סאי באבא נישק אותו, ליטף אותו, וניסה להכריח אותו לבצע בו מין אוראלי, בהסבירו שזה למטרות "היטהרות". כמעט בכל הזדמנות הוא נתן לו מתנות: שעונים, טבעות, צמידים, ופעם אחת כסף מזומן, בערך עשרת אלפים דולר. אל תספר דבר להוריך, הורה לו.

אז למה סם המשיך ללכת ל"ראיונות" האלה? מהיום שנולד, הוא מסביר, חינכו אותו להאמין שסאי באבא הוא אלוהים. "כל חיי זאת היתה המטרה שלי, לקבל ראיון אצל סאי באבא ושהוא ידבר איתי על חיי. ואז אני מגיע לשם, ואמא שלי יושבת בקהל כל כך מאושרת, ואז אני רואה מה קורה לי שם... ואני חושב, אולי כל זה בשביל אהבה, ואולי הוא רוצה שנעבור ביחד את הניסיון הזה. אבל אני לא רוצה".

הוא לא סיפר להוריו, אבל כן סיפר לשני נערים אמריקאים שלמדו בקולג` של פותאפארתי. הם אמרו שגם הם חוו מקרים דומים. "הם הצדיקו את זה כנסיון אלוהי. אבל לא דיברנו על זה יותר מדי כי הרעיון היה שהוא נמצא בכל מקום, שהוא יכול לשמוע אותנו מדברים ולהיכנס לנו לראש".

בשנת 1998, אומר סם, סאי באבא ניסה לאנוס אותו. בשנה שלאחר מכן, יום לפני שהמשפחה התכוננה לנסוע שוב להודו, הוא אמר לאביו שאינו רוצה לפגוש את סאי באבא לבדו. אביו חשד שמשהו לא בסדר. "אמרתי לו, אתה חייב להיות ישר עם עצמך. מבחינת המשפחה, לא אכפת לנו אם לא נראה אותו יותר לעולם".

אבל הם נסעו, וסם כן נכנס לראיון פרטי. הפעם, כשסאי באבא ניסה להכריח אותו בכוח לבצע מין אוראלי, סם עזב בריצה את החדר. זו היתה הפעם האחרונה שראה אותו. עדיין, לקח לו כמה חודשים טובים עד שהעיז לספר הכל למשפחתו. ג`ף אומר שלקח להם כמה שבועות לעכל את מה ששמעו. "ידענו שסם אומר אמת, אבל עדיין שאלתי את עצמי, מה זה אומר? מה המשמעות של זה?"

משפחת יאנג יצרה קשר עם אחד הבכירים בארגון סאי באבא בארצות הברית. "הוא אמר שזה כנראה איזה סוג של מבחן שאחנו צריכים לעמוד בו", אומר ג`ף. "לרגע אחד ממש הרגשתי הקלה".

ד"ר מייקל גולדסטין, העומד בראש הארגון האמריקאי, טס מקליפורניה כדי להיפגש איתם. "הוא אמר: אנחנו חייבים לדבר עם באבא על זה. מלים אינן מספיקות. צריך להשיב את האמונה". גולדסטין נסע מיד להודו. הוא חזר אחרי כמה שבועות לבני משפחת יאנג, ואמר שסאי באבא אמר לו ש"הוא טהור", ושגולדסטין קיבל את זה. הוא שאל את ג`ף אם יכול להיות שבנם הוזה. היאנגים אינם מדברים יותר עם גולדסטין.
 
כשכתב ה"טלגרף" ניסה ליצור קשר עם גולדסטין, נאמר לו שהוא בהודו, ולא יחזור בקרוב. ג`רי האג, אחד מבכירי הארגון, יצר קשר במקומו. הוא ואשתו, כך סיפר, חסידים של סאי באבא כבר 25 שנה. הוא זועזע מההאשמות, ואינו יכול להתחיל להבין אותן.

"כל מה שאני יודע בליבי זה שסוואמי הוא הטהור שבטהורים, ושכל דבר שהוא עושה זה כדי לעשות חסד ברמה הגבוהה ביותר, לכולם. אם אנשים אחרים מרגישים אחרת, ככה הם מרגישים. מבחינתי זאת תעלומה, וככה אני משאיר את זה. אני רק יודע עמוק בליבי מה אני מרגיש".

אחד האנשים שמסמך "הממצאים" נוקב בשמם הוא ד"ר ד. באתיה, לשעבר מנהל בנק הדם בבית החולים של סאי באבא. לטענת המאמר, היו לו יחסים הומוסקסואלים לאורך שנים ארוכות עם הגורו. הוא התפטר בדצמבר 1999 ממשרתו, והיום הוא מנהלן בבית חולים בניו דלהי.

באתיה אישר באוזני את הטענה: הוא היה חסיד של סאי באבא משנת 1971, כשהיה בן 20, וניהל איתו מערכת יחסים מיניים במשך "15 או 16 שנים". במשך הזמן הזה היה מודע לכך שבאבא מקיים יחסים "עם הרבה, הרבה" סטודנטים בתיכון ובקולג` שלו, כמו גם עם נערים צעירים מחו"ל.

הוא רואה במה שבאבא עשה פעילות אלוהית. "מה שאלוהים עושה", הוא אמר לי בשיחת טלפון, "אינו זקוק לאישור שלי. כל דבר בחיים בא מאלוהים, גם הטוב וגם הרע. זאת הפילוסופיה שלי". האם הוא עדיין מאמין שסאי באבא הוא אלוהים? "כן".

ואיך הגיב האיש שבמרכז כל המהומה הזאת? הוא לא הגיב כלל. עד היום לא התייחס סאי באבא להאשמות נגדו ולו בהצהרה פומבית אחת. לא אישר ולא הכחיש, והמשיך לחייך כל פעם שמישהו העלה בפניו את הטענות. ג`רי האג, אותו בכיר בארגון סאי באבא בארצות הברית, חושב שזאת תהיה דרכו גם להבא: "הוא לא יגיד שום דבר בקשר לזה, לעולם. לא יסביר. למה שיעשה את זה? זאת הדרך האנושית. זאת לא הדרך שלו."

וג`ף יאנג אומר: "יש אנשים, שברגע שאנחנו מספרים להם על סאי באבא, הם מנתקים כל קשר איתו. יש כאלה שפשוט לא רוצים לשמוע. ויש אחרים, שאומרים: טוב, הוא אלוהים! הכל היה מבחן. צחקתי ששמעתי את הדברים האלה. בשבילי, המבחן האמיתי כמו שסאי באבא לימד אותנו, זה לדעת עמוק בלב מה נכון ומה לא נכון, ואז לעשות מה שנכון".

ואחרי שתיקה קלה הוא אומר: "זה מוזר, אבל כשהתחלתי לספר לחברים ולמאמינים אחרים שאני עוזב את סאי באבא, היתה לי הרגשה - ואני עדיין מרגיש ככה - שבאבא עומד מאחורי הכתף שלי, ואומר: ילד טוב, אתה עושה את הדבר הנכון".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by