ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שהאחרון יכבה את האינטרנט 

שהאחרון יכבה את האינטרנט

 
 
גדי שמשון

ביצת האינטרנט הישראלית כמרקחה. שמועות על פיטורים, אווירה של קיצוצים והמדורים הכלכליים אינם מסבירים פנים. שיט, עלו עלינו? בכל מקרה, להלן כמה הצעות ייעול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברי מערכת נענע עוקבים בעניין אחרי התנפצות בועת האינטרנט
 חברי מערכת נענע עוקבים בעניין אחרי התנפצות בועת האינטרנט   
ובכל זאת, ועל אף מה שמצוטט בעיתונים מפי אלו שמושקעים חזק בחברות שמייצרות סיבים אופטיים, התוכן ינצח. המהפכה עצמה לא הולכת לשום מקום בעשור הקרוב. עד שזה יקרה, מומלץ להתערב על הרבה כסף עם כל מי שאומר לכם שהאינטרנט מתה. הגיע הזמן להרוויח מתוכן.

כן, הדכדכת פושה לאחרונה בבראנז`ת האינטרנט הישראלית, והעובדה שהמדינה באווירה מלחמתית גם היא לא ממש תורמת. מדורי הכלכלה מספרים על שווי החברות מתקצץ ללא רחם, רוחות צוננות של שמועות על פיטורים וקיצוצים מנשבות בכל מקום, ויש דיבורים כאילו נמרצים על שיתופי פעולה עסקיים - מה שנקרא כיסוי תחת הדדי. וברמה האישית, זו של הלא-באמת-הרבה אנשים המרכיבים את העלק בראנז`ה של העלק אינטרנט בעלק מדינה הזו, יש רעידות.

ימים אפלים עוברים על החברים - אחד מעסיק את עצמו בלילות בתכנות בC++ של אפליקציות סודיות במיוחד, שבאמריקה אולי היה נמצא להן קונה. אחר מתחרפן ימים שלמים ממישהי חדשה באיסיקיו, שעושה לו זיון שכל ארוך ואיטי כנגד הקיר, למרות שהוא יודע שאסור לבנות על זה. אחרת מציקה לכולנו בחיפוש אחר סמים קלים, כה ניינטיזי מצדה, מישהו אחר הצליח להתקמבן ככה שלונדון כן מחכה לו, והמיילינג ליסטס הפנימיים של הבראנז`ה הפכו לעתירי המלצות אסקפיסטיות לעילא. טורי הרשת של וותיקי הגילדה, כולל זה של עבדכם הדי נאמן, נראים יותר כמו הודעות פורום תרבות-דיגיטלית בשלב השרעפים המהורהרים - שזה השלב בחיי כל פורום לפני הדעיכה לזיונים, אינטריגות ופירוק כללי - ופחות כדיווחים נלהבים על השוק התוסס והמהפכה המתקדמת. מן הסתם זה בגלל שהשוק לא ממש תוסס, ונראה שלמהפכה לא ממש אכפת מאתנו.

אם להסתכל על הצד החיובי, כולנו בדרך לזיונים, אינטריגות ופירוק כללי. באייטיז קראנו לזה דרך חיים.
 

אז מה אפשר לעשות, קולגות יקרים? האופציה הראשונה היא לעסוק בהתבוננות פנימית מעמיקה, לחקור ולבדוק מה השתבש בנו, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, ואיך מתקנים את זה. זה נראה נכון יותר, אבל מה-זה לא בריא לשלוות הנפש, שכבר חצי שנה מדחיקה את זה שהקרנבל הדוט.קומי המטורלל שהכרנו נגמר, כנראה. פתאום להתחיל ממש לחשוב ברצינות? ממילא בסופו של דבר הכל נקבע אצל אנשי עסקים, שבימים אלו מעדיפים ללכת חזק על טוסטרים בשיווק ישיר.

אופציה נוספת להתמודדות עם הדיכאון.דוט.קו.איל היא להמשיך להדחיק, רק שהפעם, לעשות את זה כמו שצריך. עד הסוף. בחדווה ובתנופה, יחד בתקווה, יחד בגאווה. להלן מקבץ רעיונות להעברת הזמן בסטארטאפ קורס, שהגיעו מכל מיני פינות ברשת (אני מהמר שחלק לא קטן נגנב במקור מדילברט, אבל אין לנו הוכחות, אז נתעלם מזה). לכו בדרך זו, כך שגם אם החברה שלכם תיסגר, לפחות תרדו למצולות עם שיר בלב.

1. בכל פעם שמישהו מבקש מכם לעשות משהו, תשאלו אותו אם הוא רוצה צ`יפס עם זה.
2. תקראו לעצמכם באינטרקום הפנימי. אל תסוו את הקול שלכם.
3. הניחו את פח האשפה על השולחן והדביקו עליו פתקית "דואר נכנס".
4. החליפו את הקפה במכונה המשרדית בסוג נטול קופאין. שבועיים אחר כך, כשכולם יתרגלו, החליפו לאספרסו.
5. תענו לכל מי שאומר לכם משהו "זה מה שאתה חושב".
6. הפסיקו להשתמש בסימני פיסוק
7. הפכו את כתובת הדואר שלכם ל elvis@company.co.il
8. סיימו כל משפט במילים "בהתאם לנבואה השמימית".
9. שנו את הצבע במוניטור שלכם לגוון ירקרק בהיר מאוד מאוד. תסבירו לכולם שככה אתם רואים הכי טוב.
10. תודיעו באימייל לכולם מה אתם עושים ומה קורה אתכם. ברמת "הלכתי לשירותים", "חזרתי מהשירותים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by