ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מבזק היי-טק 

מבזק היי-טק

 
 
יוני  שדמי

בסנונית מתמסחרים, בבנק הפועלים מתחמקים מאחריות, ובמיקרוסופט סתם מתבלבלים. סופשבוע של היי-טק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מסחרה בסנונית?

סנונית, אתר החינוך הגדול והמצליח בישראל, צפוי לעבור שינוי מנהלי עמוק: משלוחה של האוניברסיטה העברית ל`מוסד ללא מטרות רווח`, בשיתוף איש העסקים ומנהל ,BRM ניר ברקת. המשמעות? "ייתכן שיש קשר בין המעבר המשפטי לכוונות מסחריות עתידיות", אומר מומחה משפטי. עם השינוי התפטר בכעס מניהול סנונית דודו רשתי, ממייסדי של האתר. גם רשתי וגם אנשי סנונית סירבו להסביר את ההתפטרות.
הסיפור המלא מנענע
 

באג ?2000 זו לא בעיה שלנו

באג אלפיים? זה מין חרק כזה, לא?
 באג אלפיים? זה מין חרק כזה, לא?   
בנק הפועלים נמנע מלקחת אחריות על נזקים שיגרמו ללקוחותיו באינטרנט כתוצאה מבאג אלפיים. בחוזה ההצטרפות לשירותי הרשת של הבנק נכתב ש"פוטר אני בזאת את הבנק מכל אחריות לנזק שיקרה לי עקב המעבר לשנת 2000". בסעיף אחר דורש הבנק פיצוי מהלקוח, לא פחות, במקרה של "תביעת צד שלישי כלשהו כלפי הבנק. הקשורה בקבלת שירותים על ידי בהתאם לכתב זה. אפילו נעשתה ללא הרשאתי, וזאת מיד עם דרישת הבנק ממני." בבנק הפועלים הבטיחו לשנות את סעיפי החוזה בקרוב.
הסיפור המלא ב`קפטן אינטרנט`
 

מהומה בצ'ט

`אינטרנט וורלד` חשף כי ניתן לפרוץ בקלות יחסית לצ`ט של IOL ונטקינג.
הפריצה מתבצעת דרך התחברות לשרת הIRC של הצ`ט וניצול פקודות IRC מיוחדות שמאפשרות לדבר בשמם של גולשים אחרים, או לגרום לקריסת המערכת כולה. בנטקינג מבטיחים לתקן את הפירצה בשבוע הקרוב.
הסיפור המלא בחדשות `אנשים ומחשבים - וואלה!`
 
 

לא רק פאלם פיילוט

חצי מחיר. "אירו 2130".
 חצי מחיר. "אירו 2130".    
בשבועות האחרונים חלה ירידה חדה ותלולה במחירי מחשבי כף יד, במיוחד כאלה המבוססים על מערכת ההפעלה חלונות .CE המפולת הזו (חלק מהמיני-מחשבים הללו, כמו "אירו 2130" של קומפאק, איבדו יותר מחצי ממחירם המקורי), אומרים אנליסטים, נובעת מכמה סיבות: תחרות צפופה שהולכת וגדלה, מכירות נמוכות, ציפייה לגל החדש של מחשבי כף יד, וגם בלבלול כללי בשוק הצעיר יחסית הזה.
הסיפור המלא ב`סי.נט`
 

העיקר הכוונה

בניסיון משעשע ונועז במיוחד להוכיח את עמידות "חלונות 2000" להתקפות של האקרים, הכריזה מיקרוסופט על אתגר להאקרים: פרצו לשרת "חלונות 2000" וזכו בתהילת עולם. "אנו מקווים להוכיח שזוהי מערכת ההפעלה הבטוחה ביותר שהוצאנו עד היום", אמרו במיקרוסופט. אבל השרת, שצויד בגרסת הבטא האחרונה של "חלונות 2000" וחובר לרשת ביום שלישי, התמוטט עד מהרה כתוצאה מבעיות טכניות גרידא, ללא שום קשר לניסיונות הפריצה שעוד לא החלו. במיקרוסופט תירצו את ההתרסקות המהירה ב"סערות עזות במיוחד" באזור סיאטל.
הסיפור המלא מ`זי.די.נט.`
 

אשראי זה הכי, אחי

לא נורא, סתם לא נוח.  the well
 לא נורא, סתם לא נוח. the well   
מספרי כרטיסי האשראי של כ2700 לקוחות של The Well, מקהילות הווב הוותיקות ביותר באינטרנט, נגנבו ביום שלישי. המספרים נשמרו על מחשב שנגנב מ"whole earth networks", ספק אינטרנט שמטפל בכל הלקוחות של The Well. חברי הקהילה לא צפויים לנזק כספי ממשי, משום שהמספרים היו מוצפנים ומקודדים, אבל, כפי שמגדירה זאת אחת החברות הוותיקות בקהילה, "זה מאכזב ולא נוח".
הסיפור המלא מ`ווירד`
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by