ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תראי, אמא, פרצתי למיקרוסופט 

תראי, אמא, פרצתי למיקרוסופט

 
 

מהפכה במהפכה! דיווחים חמים מחזית הקרבות הטכנולוגיים בכל שבוע! הנה, ראיון (בלעדי) עם ההאקר שמוטט את מיקרוסופט! הנה, עידכון מבהיל מפסגת קומדקס 2000 בלאס-וגאס! ובחדשות הלואו-טק: הנה, האטארי חוזר!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כך פרצתי למיקרוסופט (אילוסטרציה)
 כך פרצתי למיקרוסופט (אילוסטרציה)   
בואו נודה בזה: אנחנו נפולת נמושות. הדרך היחידה לגרום לנו לעלות על באריקדות היא לבנות אותן מקרנלים של לינוקס וקונסולות פלייסטיישן 2. אבל זה נגמר. מהיום, פעם בשבוע, נתחבר למה שקורה בעולם ונביע את עמדתנו התקיפה והנחרצת. אם זאת לא מהפכה, אני לא יודע מה כן. רגע, בעצם אני כן יודע. המהפכה הצרפתית, נגיד. זאת מהפכה כמו שצריך. עריפות ראשים, המונים זועמים ברחובות, אין לחם, אוכלים עוגות. אבל אני סוטה (גם מהנושא).

.1 הלחי השניה של מיקרוסופט
נתחיל ממשהו בכלל לא מצחיק: בפעם השלישית בתוך חודש, קרסו השבוע מערכות ההגנה של מיקרוסופט בפני מתקפונת של האקר בודד. בפריצה הראשונה הצליח האקר אמריקאי ליטול לעצמו לפחות פיסה מהקוד המקורי עליו בנויות חלק מתוכנות מיקרוסופט. בפריצה השניה הצליח האקר הולנדי לחדור לאזורים רגישים אחרים של האימפריה המקוונת והותיר אחריו גרפיטי הלועג למיגון הרעוע. עכשיו הוא עשה את זה שוב. רגע, בעצם זה כן מצחיק.

קוראים לו דימיטרי ואן דה חיסן. צעיר מאוד, ספק האקר ספק סקריפט-קידי, גר באיזה חור ליד הגבול הבלגי. לפחות במדיה ההולנדית הוא מפתח מעמד של סלבריטי. דרך מכר משותף הצלחתי להשיג את הסלולרי שלו, שהוחלף חמש פעמים בשבועיים האחרונים מחשש לציתותים והטרדות. אחרי תחקיר בטחוני צולב הוא הסכים לדבר קצת עם כתבנו לענייני מהפכות (שזה אני). אבל ממש קצת.
 
- נו, אז תגיד: איך עשית זאת?
"בקלות. פשוט נכנסתי דרך אותה פירצה שאיפשרה לי לחדור בפעם שעברה. פירצה שהטלאי לתיקון שלה נמצא בידיים של מיקרוסופט כבר חמישה חודשים. הם הורידו את הגרפיטי שהשארתי, אבל לא סגרו את החור. מדהים, לא?"
- בהחלט. מפוצץ את המוח. איך מסבירים את זה?
"אני חושב שזה מוכיח את מידת הרצינות שלהם בקשר לאבטחת מידע. זאת חברה גדולה מדי, יד אחת לא יודעת מה השניה עושה, ליותר מדי אנשים במערכת פשוט לא אכפת".
- בפעם השניה השארת להם גרפיטי יצירתי במיוחד.
"כן. כתבתי להם `לסתום פירצות זאת עבודה קשה, הא?`"
- וכתבת עוד משהו.
"כן. החלטתי לנצל את החשיפה ולשלוח הודעה לבריטני ספירס, שתדע שאהבתי את ההופעה שלה ברוטרדם".
- אה. כמה קל היה לפרוץ למערכת?
"בפעם הראשונה זה היה די קל. בפעם השניה זה היה, כאמור, ממש קל".
 
ביל גייטס בקומדקס. העתיד, הקשיבו הקשיבו, טמון במחשוב אישי. מישהו רוצה להקים סטארט אפ מזה?
 ביל גייטס בקומדקס. העתיד, הקשיבו הקשיבו, טמון במחשוב אישי. מישהו רוצה להקים סטארט אפ מזה?   
- לקחת משם משהו?
"לא. הייתי יכול לגרום יותר נזק. אם הייתי רוצה".
- תעשה את זה שוב?
" לא חושב".
- במדיה ההולנדית טוענים שמיקרוסופט פנו אליך. הכצעקתה?
"אין תגובה. אני רק רציתי שיסתמו את החור. זה פאק במוצר שלהם. הם חייבים לתקן אותו, כי כל העולם משתמש בו וכי הם יכולים. אם הם יעשו את זה, השגתי את המטרה".
 
 

.2 מישהו פרץ לי לאספרסו?

בוטלג של אואזיס. אי-ביי לא אחראית למכירה
 בוטלג של אואזיס. אי-ביי לא אחראית למכירה   
מי שהאקרים עושים לו סיוטים בלילה, צריך לשים לב למה שקורה עכשיו בלאס-וגאס. תערוכת "קומדקס 2000", החשובה מסוגה בשלולית ההיי-טק, נפתחה שם השבוע בנאום מפתח חגיגי של ביל גייטס, שגרס שהעתיד הוא במיחשוב האישי (וואלה? האיש גאון,
תודו). האנשים הנחמדים מ-DELL ו-HP לא הפסיקו להצטדק ולהתנצל על המניות הצונחות שלהם. בין לבין הציגו אלפי חברות את הגאדג`טים החדשים והמיותרים שלהן.

זה היה יכול להיות שיעמום מטורף, אם לא היו מזניחים שם נושא אחד בעקביות מרתקת. כן, ניחשתם נכון, קוראים אינטליגנטים שכמותכם. אבטחה. מבחינת אימפריות ההיי-טק פשוט אין כזה דבר. הם מדברים על זה לפעמים כדי לשעשע את עצמם.

עכשיו הם רוצים למכור לכם מכשירים אלחוטיים מפה ועד הודעה חדשה, ממטוס בואינג עם חיבור פס-רחב, דרך נגני MP3 משוכללים ועד טרמינל אינטרנט למטבח. יפה מצידם, לא? בעוד כמה שנים, כשנחשולי האקרים יפרצו לכם מכונות אספרסו וטוסטרים, יבואו כל החברות המתוחכמות האלה ויציעו, תמורת מחיר קטן, טלאים לחורים שמראש לא היו צריכים להיות שם. וזה באמת יפה.

 

.3 E-הפיראטים

 
חמשת קוראי הקבועים, אותם קיבלתי בירושה מדן בן-אמוץ (נכון, היו לו שישה, אבל אחד מת בינתיים), בוודאי עושים כעת את דרכם לחדר המיון הקרוב עם אובר-דוז של אקטואליה. אם זה עוד לא קרה, זה יקרה עכשיו, עם סיפור עדכני ומסמר שיער: בסוף השבוע שעבר פסק שופט אמריקאי שאתר המכרזים הענק E-Bay אינו אחראי למכירות בוטלגים והעתקים פיראטיים של דיסקים המתבצעות דרכו. מעניין את הסבתא? אולי.

בעיקר את הסבתא של שון פאנינג מנאפסטר. איך יכול להיות, לעזאזל, שמותר למכור מוזיקה פיראטית למטרות רווח (E-Bay מקבלת, כידוע, אחוזים מכל עיסקה המתבצעת תחת מטרייתה) אבל אסור להחליף אותה בחינם עם חברים? איך יכול להיות שE-Bay לא אחראית למוזיקה שהיא מרוויחה ממנה ומתפרסמת באתר שלה, בעוד נאפסטר כן אחראית למוזיקה שהיא לא מרוויחה ממנה ואינה מתפרסמת באתר שלה? ככה. זה האינטרנט. זאת ארה"ב. הכל יכול להיות. לא פייר? אתם אמרתם.
 
אחחח, כמה שזה מגניב. אטארי בגירסת פאלם
 אחחח, כמה שזה מגניב. אטארי בגירסת פאלם   
ההאקרים הכי מגניבים ביקום הם לא אלה שאתם קוראים עליהם בעיתונים. הם לא פורצים לאתרים, הם לא מפיצים WAREZ מפוקפקים, הם לא מפילים שרתים במתקפות פינג מטופשות. כל אלה אינם האקרים כלל וכלל. האקר אמיתי פותח מחשב, מסתכל לו בקישקעס ואומר לעצמם "המממ, הייתי יכול לבנות מזה אחלה אינקובטור לפג של השכנה". בנג`מין האקנדורן הוא מין האקר שכזה, והוא מביא לכם את החדשות הכי טובות ששמעתם השנה.
 
תנשמו עמוק: האטארי 2600, קונסולת המשחקים החלוצית האגדית שהזקנים מביניכם ודאי וזכרים מתחילת האייטיז, חוזרת. ובקטן. פיצפון אפילו. האקנדורן חפר בנבכי המכונה, פירק אותה ובנה מכשיר מדהים שיופץ בקרוב לכל דורש. זה נראה קצת כמו גיים-בוי, רק שבמקום לדחוף לו כרטיסי-פלסטיק קטנים, מחדירים אליו את מחסניות הענק הישנות והטובות ההן. יש גם גירסה מיוחדת ששומרת על העיצוב המקסים של האטארי המקורי. בקיצור יש מה לבקש מסנטה-קלאוס בכריסטמס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by