ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אוהבים מודרנים 

אוהבים מודרנים

 
 
עוזי וייל

הרשימות של סטפני תיאובולד עוסקות במחפשי אהבה.
זוגות ובודדים שהכותבת מביאה פיסות מדויקות מחייהם, כפי שנחשפו אליה בפגישות מזדמנות. והמילה אהבה בקושי מוזכרת בהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הלוקיישן המועדף על מחפשי אהבה מלבד האינטרנט
 הלוקיישן המועדף על מחפשי אהבה מלבד האינטרנט   
סטפני תיאובלד, עיתונאית מוכשרת שכותבת פיסות חיים קטנות ומדוייקות, הוציאה לא מזמן ספר. שמו: "אוהבים מודרנים". הספר הוא אסופה של פגישות מזדמנות עם זוגות ועם בודדים, עם מחפשי אהבה, עם אלה שמצאו, ועם אלה שכבר נואשו מלחפש.
כל רשימה כזו היא פנינה קטנה, תיאור נוגע ללב של דמות אחת או שתיים, של סיטואציה, של ערב אחד, של מקום אחד. הרשימות מתחמקות מכל הכללה, מכל אמירה גורפת, מכל מוסר השכל. הן הוגנות ולא משתפכות. המילה "אהבה" בקושי מוזכרת בהן. אולי בגלל זה הן כל כך כואבות.

חלק מהרשימות הופיעו ב"אובזרוור", ואנו מביאים אחת מהן כאן.


 
זוהי שעת הייאוש במועדון הלילה בקאן: שלוש לפנות בוקר זו השעה שכל מי שנשאר על רחבת הריקודים היה מת להיות נשוי. האנשים ממס הכנסה הבריטי כולם נשואים, אבל הם במסע עסקים הקשור בחלוקת דיווינדים של המס האירופי המשותף. זה תירוץ מספיק, כך הם אומרים לעצמם, לשתות את עצמם עד עילפון חושים שממלא אותם במשהו שקרוב למחשבות על התאבדות, סקס אנאלי, סוף העולם, עצי סיגריות, וניאוף.

גאי, 34, מביט בקנאה בשעה שדז, 42, ופיל, 41, מתקרבים לשתי נשים ומתחילים במסלול המהיר שיוביל אותם לרחבת הדיסקו המיוזעת, ולכך שלמחרת בבוקר דז ופיל יפרצו לחדרו ויקפצו לו על המיטה בשאגות: "אחת-אפס! אחת-אפס!"

זה קורה כל שנה, וכל שנה גאי יותר ויותר נגעל מזה, כשהוא שוכב לבד במיטה הצרה בבית המלון. הוא לא יכול שלא לחשוב שמגיעה לו איזושהי הכרה, איזשהו פרס, על זה שהוא נשוי ושומר על הכללים. אפילו עכשיו מישהי עושה לו עיניים מכיוון הבר - מישהי שערכה גדול בהרבה משלו בשוק הבשר, הוא שם לב - והוא היה מאוד רוצה ליהנות מהאבירות שלו, באותה מידה שחבריו נהנים מהחזירות שלהם.

הוא לא יכול לדבר עם דז. הוא כבר לא יודע אם דז באמת ממצה את החיים עד תומם, או שהוא פשוט דפוק. כשגאי שואל את דז שאלה שמרמזת על שמץ של עמדה מוסרית, התשובה היא תמיד: "לך תשתכר". או "זה לא משנה את מחיר הדגים בשוק", שהתרגום שלה הוא: "אז מה אם אתה נשוי - היא אף פעם לא תגלה."

דז חושב שגאי הוא שמוק. שהוא נמנע מסטוצים לא בגלל שהוא אוהב את אשתו, אלא בגלל שהוא מפחד שאם היא תגלה היא תהרוג / תתגרש / תיקח לו את הילד.

גאי לא יכול לסבול את המחשבה שיחזור לבד לבית המלון שלו. הוא הולך לשבת בבית הקפה שעל המרפסת, שם הוא מתנה את צרותיו בפני אשה בת חמישים בעלת שיער צהוב. האשה שמה לב שהוא מדבר איתה רק בגלל שהיא עשר שנים מעל הגיל המקסימלי, מבחינתו. היא נועצת בו מבט נוקב. המבט שלה מזכיר לגאי את אשתו, ולרגע הוא מקבל מנת סם של סיפוק צדקני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by