ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוחב הפס של סטיב ג'ובס 

רוחב הפס של סטיב ג'ובס

 
 
גדי שמשון

מילא שהיא מפנטזת על סטיב ג'ובס, רבים וטובים מאיתנו כבר עשו זאת קודם, אבל מה זו כל הסקרנות הזו בעניין הפס הרחב?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג`ובס. כוכב הרוק של עולם המחשבים וידיד (רויטרס)
 ג`ובס. כוכב הרוק של עולם המחשבים וידיד (רויטרס)   
אני אהרוג את קפטן אינטרנט. לפני כמה ימים, איך שהפציע הגיליון האחרון עם כתבת השער על סטיב ג`ובס, שמתי לב שהיא, ההיא, מסתובבת כשעיניה מצועפות וישותה אומרת כמיהה. "הו", לחששה, "סטיב ג`ובס, איזה בחור ברמה גבוהה. תגיד, הוא נשוי? נכון שהוא הגבר שנועד להיות בעלי? למה אף פעם לא סיפרת לי שהוא כזה חתיך?" הזכרתי בעדינות שפעם, בתחילת הדרך, סיפרתי לה על עלילות ביל גייטס, סטיב ג`ובס ויתר חלוצי המחשוב, כולל מי הטובים ומי הרעים. אהה, כן, היא זוכרת שהייתי מדבר הרבה על מחשבים, אבל למה לא אמרתי שהוא כזה חתיך. ולמה קפטן אינטרנט המיובשים לא מספרים את הדבר הכי חשוב, שזה עם מי הוא היה ואיך הוא במיטה.

או. בשביל זה אני פה. סיפרתי על עלילות צוות אפל בימיו הטובים, כשדגל שודדי הים היה מונף מעל הבניין בקופרטינו, כשבסוף לא הייתה ברירה אלא להפסיק את הילולות החשק והסמים ולהפריד בין חדרי הגברים לנשים בצוותי הפיתוח, כדי שהעבודה תוכל להתקדם. "רגע, מה עם סיפורים על הגודל של, אה..." - זקפתי גבה לעומתה ".. הרוחב פס, נו. כל ה ISLD. הזה. ובאמת, למה אתם, באינטרנט הזה שלכם..."
 
"אומרים `האינטרנט הזה של הצעירים`", תיקנתי, תוהה ביני לביני ממתי היא כל כך מתעניינת בסוגיית רוחב הפס של תשתית האינטרנט, "וגם, המונח הנכון הוא ADSL". היא התעלמה. "מה זה כל החידושים האלה פה? רק לפני שנתיים התקנתי ISDN, ועד שלמדתי להגיד את השם, כבר אתם מחליפים לי? עוד פעם טכנאי של בזק? ואתם אומרים לי שה ISDN שלי כבר לא טוב? נגיד במוסיקה, כשהחליפו לנו את התקליטים בדיסקים, לקחו את הזמן שלהם. נתנו להתרגל. אתם זזים מהר מדי בשבילי, בייבי".

זה מאוד נחמד כשמתייחסים אליך כאל מומחה אינטרנט. במיוחד בכנסים מקצועיים, כשתמיד יש איזה דיבור יח"צני מופרך שמסתובב וכיף להביא עליו ירידה. זה קצת אחרת מול מי שרוצה את התשובות הכי פשוטות, ועכשיו. לא היה טעם אפילו לאזכר MP3, למשל. היא מעדיפה להתעלם מקיומו ולחשוב שאת הדיסקים שאני לוקח ממנה באופן סדרתי אני צורב, ולא סתם מוריד למחשב (נשאר לי עוד קצת פחות ממדף, בערך שניים וחצי ג`יגה). בנשימה אחת:

"ראשית, הפס הרחב הזה שמדברים עליו, זה עוד ייקח כמה חודשים טובים עד שהוא יבוא באמת. וגם אז, זה בעצם יהיה פס פחות צר. ואין לך מה להחליף את ה ISDN שלך בינתיים, הוא מספיק רחב. אינטרנט מהיר שממש עובד היום קיים רק בפרסומות של הכבלים ובהודעות לעיתונות שאנשי פואד מוציאים בזמן שהוא אוכל חומוס. ברגע שכולם יתחברו לרשת האיי.פי, הפקקים פשוט יזוזו קצת.." - היא התחילה לאבד קשב - "... בקיצור, יש לך יותר מחצי שנה לפני שתצטרכי לחשוב בכלל על להחליף את ה ISDN, ואת יכולה בינתיים לגלוש להנאתך, ואפילו לשלוח אימייל לג`ובס".

האזנה מלאה. "מה, יש לו אימייל? אז אולי אני אשלח לו. ונתכתב. ונתחיל לדבר באיסיקיו. והוא יתאהב בי... וסוף סוף יהיה לי בעל עשיר". "אחלה", אמרתי לה, כי כזה גבר אני, מפרגן, "הנה האימייל שלו, לכי על זה בייבי. steve@nana.co.il".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by