ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשות השופטת 

הרשות השופטת

 
 
מיכל יפה

לכל מי שרצה אי פעם לפתוח פורום ולא ידע איפה, איך ולמה. לכל מי שאימץ ללבו את הפרח של מיראביליס ולא ידע איזה פרח זה. לכל מי שחשב שאי אפשר לקטר שנה שלמה ולא ידע כמה הוא טועה. לכל אלה (ולמוקירי זכרו של קולרגול) הנה לכם "השבוע בפורומים" אחד, עם גבינה, בלי חסה ועגבניות ועם הרבה בצל. להגדיל?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרח משוגע

פרח שלי, הו פרח. הרשימה השחורה של האייסיקיו (איור: יעל בן-דוד)
 פרח שלי, הו פרח. הרשימה השחורה של האייסיקיו (איור: יעל בן-דוד)   
מאז פרח לב הזהב לא היה פרח כל כך משמעותי לחיינו כמו הפרח של תכנת האייסיקיו, אבל מישהו שאל את עצמו פעם באיזה פרח בדיוק מדובר? התשובה היא כן. יעל1 (פעם ראשונה היום במדור) העלתה את התהיה הנ"ל בפורום ללא תוכן. מישהו יכול לענות לה?

אבל אותו פרח מסתורי יכול לגרום גם לכמה רגעים לא כל-כך נעימים. לא מזמן פורסמה בנענע כתבה על טעויות באייסיקיו. הטעויות אמנם יכולות לגרום למשהו שנע בין פדיחה משעשעת לקטסטרופה קולוסאלית, אבל תמיד מדובר בטעויות שנעשות בתום לב (טוב נו, כמעט תמיד), הבעיה היא עם אי נעימויות שנגרמות בזדון.

בפורום תרבות דיגיטלית נכתב השבוע על פשעי אייסיקיו. מדובר על זדי הלב שמשתמשים במיני תוכנות שנועדו לעקוף את הגדרות המשתמש ולמשל להוסיף אתכם לרשימה שלהם בלי לבקש את אישורכם, על המציפים למיניהם וסתם מטרידים.

תכנת האייסיקיו מככבת גם בפינת הנוסטלגיה המתגלגלת שלנו. והפעם מדובר בנוסטלגיה עצובה למדי. הודעה של מישהי שסיפרה על אחד מחברי הרשת שלה שמת באופן פתאומי ויחד עם השאלות על נסיבות מותו השאיר גם את השאלה מה עושים אם מישהו מרשימת האייסיקיו שלכם מת. שלא נדע מצרות.
 

הפינה לשיפוטכם

וודאי הבחנתם שלדף הפורומים נוספה קטגוריה חדשה בשם `הפינה לשיפוטכם`. פינה זאת מיועדת לפורומים חדשים וכמו ששמה מרמז, אחד הפרמטרים המשמעותיים בהחלטה אם להשאיר פורום חדש כזה, הוא ההחלטה שלכם - הגולשים.

אז אם אתם רוצים לפתוח פורום חדש בניהולכם, כל שעליכם לעשות הוא לבחור נושא (שונה מהנושאים שבפורומים הקיימים) ולכתוב מכתב פתיחה בן כ-300 מילה לפורום החדש שבו אתם מסבירים לכל מי שיכנס לפורום שלכם מהו אותו נושא, למה חשוב שיהיה פורום כזה, מה אפשר יהיה למצוא בו ולמה דווקא אתם הכי מתאימים לניהול אותו פורום.

בנוסף, הוסיפו כמה פרטים לגבי עצמכם, כולל דרך ליצירת קשר ואת כל היצירה הנ"ל שלשלו לתיבת הדואר האלקטרוני של הנהלת הפורומים (אין צורך בבול).

מי שיצליח לשכנע אותנו בנחיצות הפורום שלו ובמידת התאמתו להיות מנהל פורום, יזכה לפורום שיפתח לנסיון של חודשיים. לאחר חודשיים נבחן את הצלחת הפורום לפי כמה פרמטרים כשהעיקרי שבהם יהיה, כאמור, החלטת שאר הגולשים. פורום שיהפוך לקבוע ינדוד אחר כבוד לאחת מהקטגוריות הקיימות ויפנה את מקומו לפורום חדש נוסף.

שימו לב, מכיוון שהפינה לשיפוטכם יכולה להכיל כל פעם רק שמונה פורומים בו זמנית, יתכן וכמה מכם יצטרכו לחכות, כדי שנוכל לתת לכל פורום את שני חודשי הצ`אנס שלו. כמו כן, חשוב לציין מראש שלא כל הפניות תתקבלנה. פניות לדוגמא שדווקא כן התקבלו, אפשר לראות ממש תיכף ב-
 

פורומים חדשים

ארבע מהגולשות בפורום האופנה (מתוך האתר הרשמי של Elle)
 ארבע מהגולשות בפורום האופנה (מתוך האתר הרשמי של Elle)   
הסנונית הראשונה בפינה לשיפוטכם הוא פורום האופנה. מנהלת הפורום היא יעל1 (פעם שניה במדור) שבמכתב הפתיחה שלה כותבת: "הפורום הזה יהיה הדרך שלי להטביע את חותמי על העולם המלא באנשים שמעזים ללבוש משבצות עם פסים, תכלת עם ורוד ועוד מיני תערובות מזעזעות של צבעים שאפילו כתיבה שלהם מעלה בי חלחלה".
 
 
הפורום השני בפינה הוא פורום ביקורת אתרים בניהולו של אחד מהחברים הותיקים בפורומים שלנו, עמיחי חסון, שמצהיר כי "הביקורת שניתן תהיה מורכבת מדגש על התוכן, על העיצוב, האם התוכן מתאים לעיצוב, או בכלל – מעביר את המסר?"

והפורום השלישי שנפתח השבוע הוא פורום הממלכה המאוחדת. הפורום מיועד לכל האנגלופילים שביניכם. אלה שאפור וגשום עושים להם נעים. מנהל הפורום הוא ברט איסטון אליס שמסביר למבקרים בפורום: "נדבר כאן על מוסיקה, כדורגל, סרטים, פוליטיקה, בית המלוכה, שחקנים, דוגמניות, בירות, חגים, מלחמות הסטוריות, אנגליה נגד סקוטלנד, גלזגו מול אדינבורו. המלצות על מועדונים, פאבים, טיולים, ערים יפות. מילון וולשי-אנגלי. חוויות מפסטיבלים. בקיצור, מבלר עד בלייר".
 

ההודעות הטובות של השבוע

זה לא ציפור ולא מטוס, אבל הלוואי שיעוף קצת (איור: יעל בן-דוד)
 זה לא ציפור ולא מטוס, אבל הלוואי שיעוף קצת (איור: יעל בן-דוד)   
בפורום חיות בית סיפרה אורלייל את סיפורה קורע הלב על החתול, הכלב ואמא שלה שמממרים את חייה, איש איש בדרכו, ומשאירים אותה עם צלקות פיזיות ונפשיות. קוראים שרחמיהם נכמררים בעקבות קריאת הסיפור, מוזמנים לרכוש את אחד משלושת המטרידים ובכך להביא קצת שקט לחייה של המסכנה.
 
הראש היהודי, כידוע, ממציא לנו פטנטים, גם בעתות מלחמה כמו עכשיו. בפורום תרבות דיגיטלית כתב רשף על הפיתוח הבא בשוק משחקי המחשב. מדובר במשחק מלחמתי המבוסס על אינתיפאדת אל-אקצה על התפתחויותיה השונות.

הופ הופ טרללה, גדלנו בשנה. לא כולנו, רק פורום קיטורים שממש השבוע חגג יומולדת שנה להיווסדו. ומה יותר סמלי מלהביא לפה הודעה מיומו הראשון של הפורום, בה מקטר מישהו על כך שהפורום אבוד מראש. נו, יחסית לפורום אבוד מראש הוא מתפקד די יפה.

זוכרים שבפסטיבל הזמר של שנת 67 הושמע לראשונה שירה של נעמי שמר `ירושלים של זהב` ולמרות שלא השתתף בתחרות הוא זכה להיות השיר הפופולארי ביותר מבין כל השירים שהושמעו באותו ערב? אז על אותו עקרון, בחרנו להוסיף פה מחוץ למניין ההודעות הטובות של השבוע קובץ שהיה מצורף לאחת ההודעות בפורום טלוויזיה. לשמור ולהפעיל בכל פעם שמצב הרוח שלכם טיפה ירוד.
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by