ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח איגוד התסריטאים בנושא אקו"ם - המסמך המלא 

דו"ח איגוד התסריטאים בנושא אקו"ם - המסמך המלא

 
 
מערכת נענע

ראשי איגוד התסריטים שוטחים בדו"ח שהגישו ליו"ר אקו"ם טענות קשות ומפורטות נגד האיגוד, ומכריזים למעשה על פרישה ממנו, כיוון שהוא מקפח אותם בגביית תמלוגים. כתבה על הדו"ח מופיעה בגיליון הנוכחי של "העיר". נענע מביאה את הדו"ח המלא כקובץ להורדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אקו
 אקו   
ראשי איגוד התסריטאים הגישו השבוע ליו"ר אקו"ם דוח מפורט בו הם שוטחים טענות קשות נגד איגוד גביית התמלוגים. הם טוענים כי אקו"ם מקפח את התסריטאים בגביית כספי תמלוגים, ומצהירים למעשה על פרישה מאקו"ם וכוונה להקים איגוד גביית תמלוגים עצמאי לתסריטאים.

כתבה על הדו"ח מופיעה בגיליון הנוכחי של עיתון "העיר". נענע מביאה את הדו``ח המלא כקובץ WORD להורדה.

מחברי הדו"ח, משה זונדר, אסף ציפור ואביב שמש, כותבים כי "הדוח נולד מתוך כאב של כעס, עלבון והשפלה. במשך שנים נוהגת אקו"ם, אגודת קומפוזיטורים, מחברים ומו"לים למוסיקה בישראל, להתיימר לדאוג לתמלוגי התסריטאים אשר חברים בה, אבל נוהגת בהם כבנים חורגים לא רצויים וכמי שעושים לו טובה. סכומי התמלוגים אותם אנו מקבלים כתסריטאים מהווים פעמים רבות את האפשרות המרכזית שלנו לשמור על רצף עשייה וזאת למעשה גם הפנסיה שלנו. אלא שאקו"ם נוהגת בנו, כפי שנוכחנו במהלך החודשים בהם נאסף החומר המרכיב דוח זה, בזלזול והתנשאות.

"אקו"ם היא אגודה שנוסדה ע"י קומפוזיטורים ומוסיקאים ורואה בהם את חבריה המועדפים. עיון בתקנון אקו"ם ממחיש זאת. מקומם של התסריטאים נפקד. אנו טוענים, למשל, נגד העובדה המקוממת והמאפיינת כי באקו"ם לא ישלמו לתסריטאי עבור סרט קולנוע שאת תסריטו כתב ואשר שודר בטלוויזיה, אבל ישלמו לסופר במידה ואותו התסריט מבוסס על ספר שכתב וכמובן ישולמו תמלוגים למוסיקאי שכתב את המוסיקה לסרט. למה? ככה החליטה הנהלת אקו"ם.
 
 
"אנו קובעים בדוח זה שאקו"ם אינה מסוגלת ואינה רוצה לדאוג לאינטרסים של התסריטאים, למרות שהיא מאד מעונינת להמשיך ולגבות בשמם תמלוגים. אקו"ם איבדה את הזכות המוסרית לייצג את התסריטאים. כמו שאיגוד המוסיקאים אינו מייצג את התסריטאים כך גם אקו"ם אינה צריכה לייצג את זכויות היוצרים של התסריטאים.

"בעקבות כל הנכתב לעיל, אשר מפורט לפרטי פרטים בהמשך הדוח, כולל דוגמאות רבות ומגוונות שהובאו מפי תסריטאים ותסריטאיות, מרביתם בעילום שם, יש מסקנה אחת, בולטת, טבעית ומתבקשת והיא פרישה מאקו"ם. אין לנו צורך להיות חברים בגוף המייצג בעלי אינטרסים מנוגדים לנו. אין לנו צורך לנסות ולפעול מפנים על מנת ליצור שינוי. תנאי הפתיחה של אקו"ם הם בלתי אפשריים. התנהלותה עד עתה היא בלתי נסלחת. הבטחותיה לעתיד כלל אינן קיימות. בהנהלת אקו"ם לא רואים בנו שותפים. לא מתייחסים אלינו כאל בעלי מניות אלא כאל טרדנים.

"אנו קובעים שהדרך היחידה בה יכולים התסריטאים לשנות את מעמדם היא הקמת חברת תמלוגים עצמאית", כותבים מחברי הדו"ח.

להורדת הדו``ח המלא לחצו כאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by