ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ה'בנות' היו דוגמניות אמיתיות  

ה'בנות' היו דוגמניות אמיתיות

 
 
 עוזי וייל

המשך עלילותיהם של צמד האחים הבזבזנים, שליטי ברוניי. והפעם: איך הוזמנה מדריכה רוחנית נוצרית כנערת ליווי לארמונם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשמית, ברוניי הינה סולטנות מוסלמית. הסולטן מתפלל עם ההמון
 רשמית, ברוניי הינה סולטנות מוסלמית. הסולטן מתפלל עם ההמון   
ב1987-, הסולטן של ברוניי היה האיש העשיר ביותר בעולם. בתוך עשור נעלמו לו ולאחיו 35 מיליארד דולר. לא שצריך לרחם עליו - אבל איפה הכסף?, ג`ון סוויני, מה"גארדיאן", בכתבת מופת על הבזבזן הגדול ביותר בהסטוריה. מפאת גודלה של הכתבה - ויופיה - גם תמציתה מחולקת לשלושה חלקים. להלן החלק השני.
 
הסולטן משוחח עם מנהיג עולמי, כנראה על נשים
 הסולטן משוחח עם מנהיג עולמי, כנראה על נשים   
הן הגיעו בטיסה לברוניי, במחלקה ראשונה, נשים ששמותיהן בלבד דייהם להעלות מגוון של דימויים אירוטים: קריסטל הול, קרולינה לידום, יסמין, ג`וי ריקו, ברנדי שרווד. ועוד ועוד. כולן מלכות יופי אמריקאיות, שזכו בתחרות זו או אחרת. כולן חתמו חוזה עם סוכנות דוגמניות בלוס אנג`לס: "1,875 דולר ליום עבור הענקת שירותים ללקוח ששמו יישאר חסוי". איזה שירותים? "יעוץ ללקוח בקשר להפקת אירועי בידור ופעילות חברתית לאנשים הנמצאים במקום". אה, כן, והיה עוד סעיף: "כסף יום-הולדת יישאר בידי הדוגמנית".

סליחה?

וגם: "כל הכסף לקניות יישאר בידי הדוגמנית."

סליחה?

הנשים נלקחו לארמון הסולטן, שם ציפו מהן להשתתף במסיבות מין ליליות. ואולי הכל היה עובר בשקט, אבל ככל הנראה היתה כאן טעות ענקית בהזמנה: אלה לא היו ה"דוגמניות" מהסוג הנכון - אלה היו דוגמניות אמיתיות.

שנון מרקטיק, למשל, לשעבר מיס קליפורניה ומיס ארה"ב. והיא בהחלט עונה על ההגדרה "נחשקת", נחשקת כמו עוגת תפוחים חמה ששורה של מהנדסים גנטים מוכשרים עמלו עליה. אבל היא בהחלט לא עונה על ההגדרה "שפחת מין זומבית". למעשה, היא עובדת כמדריכה רוחנית נוצרית, תודה רבה. עורכי הדין שלה מציינים שהנושאים המבוקשים ביותר בהרצאותיה הם "איך לחיות חיים רוחניים", ו"קבלת ישו בחייכם כבסיס להצלחה".

לא פלא שכאשר האורחים הלא-ממש נחמדים של הסולטן אמרו לה, "אתן חבורת הזונות המחורבנת ביותר שאי פעם הגיעה לכאן", היא ניסתה להסביר להם שחלה טעות בקטגוריה. אבל לנסות לשכנע בהגיון את האחים בולקיאן, זה כמו להתווכח על הפילוסופיה של וויטגנשטיין עם ברווז. קוואק, ואי לכך, קוואק.
 
אז שנון מרקטיק תבעה את הסולטן בסכום צנוע של 90 מיליון דולר, ומילא הכסף - אבל הפרשה כולה הגיעה לעיתונות ולטלוויזיה המערבית, ותושבי ברוניי החסודים התחילו להבין שהשליטים שלהם אינם בדיוק המוסלמים האדוקים שהם אמורים להיות.

כל הפרשה פגעה קשות בחסן. "ניוזוויק" קרא לו "הסולטן של הרפש". השמועות אומרות שכשהפרשה התפוצצה, הסולטן קרא לבנו של ג`פרי, וסטר לו. המקור שלי מכחיש: "לא סטירה, אבל כמה דברים התעופפו".

"איזה דברים?"

"הוא זרק עליו כד סיני עתיק. משושלת מינג. לא, אל תכתוב מינג, זה יכניס אותי לצרות. אבל זה היה מינג."

מאחורי כל זה מסתתרת טרגי-קומדיה קטנה. הסולטן - טמבל גדול, אבל כנראה לא אדם רע - הוקסם מאחיו המבריק, אך המפוקפק-מוסרית משהו, ג`פרי. וג`פרי, מסתבר, השתלט על הונו וביזבז לו שלושים וחמישה מיליארד דולר בעשר שנים. עכשיו הם כמעט לא מדברים.

איך בדיוק הוא ביזבז אותם? תרשו לי לפרט: כרגע כלי הטיסה הנבחר שלו כדי לטייל בעולם הוא בואינג 747 שנבנה במיוחד בשבילו. הוא גם משתעמם בקלות, אז הוא מביא את מיטב הבידור העולמי לברוניי: מייקל ג`קסון, ג`נט ג`קסון, מאריה קארי ורוד סטיוארט, כולם הופיעו לפניו בקונצרטים חצי פרטיים. כשהוא חשב שנבחרת הכדורגל שלהם צריכה להשתפר, הוא שכר את מועדון הכדורגל של צ`לסי, על כוכביו ומאמניו, כיריב אימונים.

מחר - החלק האחרון, ובו על הזונות (40 בלילה, כל לילה), על המחרוזת (9 מיליון דולר), ועל פארק השעשועים של בורניאו, העתק של יורו דיסני, שיש בו 11 מבקרים ביום)

למאמר המלא בגרדיאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by