ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

לפצל קבצים ענקיים, לנקות אחרי התוכנות שלכם, להפוך את אוסף הדיסקים שלכם ל-mp3 בקלות, ובפינת המשחק של השבוע: חוזרים אל האיקס-מיקס-דריקס הקלאסי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Filesplitter - הגודל לא קובע

Filesplitter. לכלי יעיל ושימושי להעברת קבצים
 Filesplitter. לכלי יעיל ושימושי להעברת קבצים   
הנה סיטואציה מרגיזה, הלקוחה מחיי היום-יום של רבים: מקבלים בדואר סרט משעשע בגודל "סביר" של 3 מגה-בייט ורוצים לחלוק את החוויה עם עוד חבר. אבל מה עושים עם חשבון הדואר של החבר נמצא על שרת בררן, שאינו מוכן לקבל קבצים כבדים שכאלה? הדוור הוירטואלי מחזיר לנו הודעה מעצבנת, בצירוף הקובץ ששלחנו, ואנחנו נאלצים לקלל (את השרת? את החבר? את שניהם?) ולשגר את הקובץ לעולם שכולו טוב.

עם Filesplitter זה לא יקרה יותר. בעזרת התוכנה ניתן לפצל קבצים גדולים, ולעשות זאת בקלות רבה מהצפוי. התוכנה מאפשרת לפצל את הקובץ לתת-קבצים בגדלים שונים. גודל ברירת המחדל של כל תת-קובץ הוא 1.4Mb, שהוא כידוע גודלו של דיסקט רגיל, למקרה שהמשתמש מעוניין לאחסן את הקובץ על מספר דיסקטים ניידים, אולם ניתן לקבוע באופן "ידני" את גודלו של הקובץ הרצוי. התוכנה מאפשרת, כמובן, גם להרכיב מחדש את הקובץ המקורי, על ידי שרשור של הקבצים, בזה אחר זה, ליצירת הקובץ השלם.

אמנם יש צורך בתוכנה בשני המחשבים, גם כדי לבצע את הפיצול וגם כדי לבצע את ההרכבה, אולם גודל התוכנה, 176 קילובייט בלבד מאפשר, למשל, לצרף אותה לאחד הדיסקטים עליו שומרים את אחד מחלקי הקובץ. העובדה שהיא חופשית לחלוטין לשימוש ובעיקר הפשטות והנוחות שלה, הופכות את Filesplitter לכלי יעיל ושימושי להעברת קבצים, בין שהפעולה מתבצעת דרך הדואר האלקטרוני, ובין שהיא מתבצעת בעזרת דיסקטים.

להורדה לחצו כאן
 

Uninstall Cleaner - לנקות אחרי התוכנות

Uninstall Cleaner. להסיר תוכנות בלי להסתבך
 Uninstall Cleaner. להסיר תוכנות בלי להסתבך   

אמר מי שאמר, וצדק כמובן, שלטעות זה אנושי. כולנו טועים לפעמים, ומתקינים במחשב תוכנה חדשה, ששמענו גדולות ונצורות אודותיה, ולמרבה הצער, התוכנה מתגלית כפלופ של המילניום: לא שימושית, בעלת ממשק גרוע וכדי להוסיף חטא על פשע, היא גם תופסת הרבה מקום בדיסק. הפתרון הפשוט הוא להקליק על התוכנה בעזרת הלחצן הימני של העכבר, לבחור באופציית המחיקה - ולשכוח מכל הסיפור.

אולם במקרה זה, הפתרון הפשוט אינו הפתרון הנכון. תוכנות המותקנות במחשב מביאות עמן כנדוניה קבצים שונים הדרושים לפעולתן, ומחיקה של התוכנה אינה מוחקת את אותם הקבצים. כתוצאה מכך מצטברים במחשב קבצים מיותרים רבים, וזהו מתכון בטוח לצרות. לכן הפתרון הנכון הוא להסיר את התוכנות בצורה מסודרת. תוכנות רבות מצוידות בקובץ Uninstall, המאפשר להסיר אותן, וגם מערכת Windows מספקת כלים לביצוע המלאכה. אך מה עושה מי שאינו בקי ברזי Windows ובכל זאת רוצה להסיר תוכנות בביטחון?

Uninstall Cleaner היא פתרון מומלץ להסרת תוכנות מבלי להסתבך יותר מדי. עם הפעלתה, התוכנה מציגה רשימה של התוכנות המותקנות במחשב, ומאפשרת לבצע הסרה מסודרת של כל אחת מהן בלחיצת כפתור. בנוסף, ניתן למחוק או לשנות את הרשומה שהתוכנה יצרה ב Registry, והתוכנה אף מספקת עצות בנושא. Uninstall Cleaner היא כלי פשוט וחיוני לשמירה על בריאות המחשב.

להורדה לחצו כאן
 

CDex - שיר בכיף

CDex. אחת התוכנות הפשוטות, היעילות והמהירות מסוגה
 CDex. אחת התוכנות הפשוטות, היעילות והמהירות מסוגה   

לנגן תקליטורים במחשב זה עסק פשוט: לוקחים את התקליטור, מכניסים לכונן, והנגן שלכם מתחיל לעבוד באופן אוטומטי. אבל למה לטרוח ולהכניס את התקליטור בכל פעם מחדש לכונן? ובכלל, למה לא לשמור על המחשב רק את השירים שאוהבים ולשמוע אותם בכיף? הפעולה הזו הרבה יותר פשוטה ממה שהיא נשמעת: כל מה שנדרש הוא להמיר את השירים מהפורמט שבו הם מאוחסנים על גבי התקליטור לפורמט 3MP, שהוא הפורמט הפופולארי לאחסון שירים במחשב.

ואם כבר ממירים - כדאי לעשות את זה בדרך הקלה והפשוטה ביותר: CDex היא התוכנה האידיאלית לביצוע המשימה. קיים מגוון של תוכנות דומות, אבל זאת אחת התוכנות הפשוטות, היעילות והמהירות מסוגה, ולכן בחרנו להמליץ עליה. כל האפשרויות החשובות גלויות וברורות לעיני המשתמש, וניתן לבצע את ההמרות בלחיצת כפתור אחת. אפשר לצרף גם את שם השיר ואת שם האמן, ויתכן שתוכלו להוסיף גם פרטים נוספים, אם התקליטור נמצא במאגר המידע של התוכנה.

התוכנה מאפשרת לשמור את השירים בפורמט 3MP או WAV, שההבדל העיקרי ביניהם הוא במקום שהם תופסים בדיסק: פורמט 3MP חסכוני הרבה יותר, ולכן הוא עדיף. התוכנה מאפשרת גם לבצע המרה מפורמט WAV לפורמט 3MP ולהפך. אז בנוסף ל Napster, הנה עוד דרך, מהירה, פשוטה ובטוחה הרבה יותר, להגדיל את אוסף השירים השמור במחשב האישי. וחייבים לציין גם שהיא חוקית: כל עוד אתם לא שולחים את השירים לאף אחד, קבצי המוסיקה שלכם הם חוקיים לחלוטין.

להורדה לחצו כאן
 
 

Free Renju - איקס-עיגול, הדור הבא

Renju. אתגר מחשבתי מעניין
 Renju. אתגר מחשבתי מעניין   
פעם, ממש מזמן, בעידן הפרה-היסטורי שלפני פריצת המחשב הביתי, היו משחקי לוח. אותם משחקים חביבים, שהיו מכנסים מספר חברים או בני משפחה סביב השולחן, וגורמים להם לשקוע בלוח המונופול או השחמט, להטיל קוביות כשבליבם תפילה ל"דאבל" מעל לוח השש-בש, או לרמות במשחקי הקלפים השונים. המחשב האישי גזר עונש מוות, פחות או יותר, על אותה תרבות פנאי, אבל חובבי הז`אנר מוצאים נחמה בכך שניתן לשחק במרבית המשחקים הללו גם במחשב.

Renju הוא משחק לוח שמקורו, כמו רבים מעמיתיו, ביפן. המשחק הזה מכריח את המשתמש לחשוב הרבה, והוא אתגר של ממש לחובבי משחקי ההגיון. הרעיון הבסיסי שעומד מאחורי המשחק דומה למשחק הידוע "איקס-מיקס-דריקס": המטרה היא ליצור רצף של חמש אבני משחק, במאונך, במאוזן ובאלכסון, ובמקביל, למנוע מהמחשב לעשות זאת.

לוח המשחק גדול (15x15), ולכן קיימות אפשרויות אינסופיות כמעט לכל צעד. ניתן לשחק בארבע רמות, אולם גם הרמה הנמוכה ביותר מציבה רף גבוה בהחלט, ולא קל לנצח. אפשר לבחור מי יפתח במשחק, ולשנות מאפיינים שונים בתצוגה, אם כי הגרפיקה היא לא הדבר העיקרי כאן. אפשרות נוספת היא לערוך משחק אוטומטי בין המחשב לבין עצמו וללמוד את האסטרטגיות הנכונות של Renju. מי שמעוניין באתגר מחשבתי מעניין - המשחק הזה בהחלט עונה לדרישה.

להורדה לחצו כאן
 
Windows Commander
גרסה 4.51 של התוכנה המצוינת לניהול קבצים. בין החידושים שמציעה גרסה זו: תוכנת FTP מובנית, אפשרות להשוואת קבצים ופונקצית חיפוש חזקה.

HEBTML
גרסה 3.30 לתוכנה הישראלית השימושית, הממירה בין עברית לוגית לבין עברית ויזואלית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by