ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא מחויב המציאות 

לא מחויב המציאות

 
 
מיכל יפה

איך לכל הרוחות אפשר לקחת 46 קורבנות, לחבר אותם עם הקמה של להקת רוק שאין לה שם, להוסיף לשני אלה גם רדיפה פנטזיונרית אחרי אוצר חבוי, ואת כל אלה להכניס לכיס של המעיל, כדי למצוא אותם בחורף הבא? תהרגו אותנו אם אנחנו יודעים, אבל איכשהו זה שוב קורה. השבוע בפורומים, גרסת המרק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ג'מילה, יורים עלייך!!!

בעוד שלושה ימים (ב-29/10) חל יום השנה ה-44 לטבח בכפר קאסם. למה אנחנו מזכירים את זה? כי בלהט הארועים (שיש כבר אנשים שפשוט קוראים להם מלחמה) של הזמן האחרון והקריאות של הששים אלי קרב, נדמה לפעמים שיש מי ששכח שמלחמה זה לא רק לשלוח מטוסים שיזרקו כמה פצצות ויחזרו מהר כדי להספיק להגיע הביתה עד 20:30 בשביל לראות את הכספת.

במלחמה יש גם נפגעים, וחלק לא קטן מהם הוא מה שנהוג לכנות במגרשי הכדורגל לא-מחוייב-המציאות (וזה בלי לדון בכלל בשאלה האם כל המלחמה היא מחוייבת המציאות או לא).

לרגל הארוע, בחרנו להזכר בהודעה שכותרתה ``איך ניצלתי מרצח על חילול כבוד המשפחה`` שפורסמה לפני שנה בפורום סקס על-ידי משתתפת בכינוי ג`מילה. כן, אתם לא טועים. פורום סקס. ולמרות שלכאורה מדובר בהודעה שעוסקת בסקס, מעבר למילים מסתתרת מחאה חברתית הנוגעת לטבח בכפר קאסם.

בשעתו עוררה ההודעה הרבה תגובות שנעו בין הזדהות להזדעזעות. רובן, אגב, לא בפורום עצמו, אלא באימיילים נסערים שנשלחו למערכת נענע. אנחנו לוקחים בחשבון שהפעם היא תעורר תגובות אפילו יותר סוערות בגלל המצב, אבל לפעמים אין כמו זעזוע בשביל להעביר יותר טוב את המסר.
 

כוסית, יש לי להקה

הכל החל כשברט איסטון אליס, אחד המשתתפים הקבועים בפורום מוסיקה, החליט שהוא חייב להשיג לעצמו מעריצה של המאניקס. מה זאת אומרת למה? כי הן יפות, בעלות מצפון, יפות, עמוקות, מטופחות ובעלות חוש אופנתי משובח וגם בררניות.

אבל איפה משיגים אחת כזאת? לעזרתו של ברט הגיע e-do שהציע לו להקים להקה משלו, וכך הוא ישיג את המעריצות הרצויות. הרעיון אומץ בחום על-ידי ברט וכך יצא לדרך פרוייקט הלהקה של פורום מוסיקה.

דבר ראשון עסקו החברים בחלוקת התפקידים בתוך הלהקה. ברט איסטון אליס נבחר להיות הסולן, כותב השירים ובאופן כללי כוכב הלהקה, אושן תהיה המתופפת ודזמונד הבסיס. לצוות המקצועי לוהק זולי, מנהלו הנערץ של הפורום, להיות מנהל הלהקה, ע-דו הוא המפיק האגדי וגם כותב שירים לעת מצוא, ויש גם מלבישה, צלמת ואף מבקר מוסיקה שיוזמן להופעות כדי שאחר כך יוכלו החבר`ה לפוצץ אותו במכות מאחורי הקלעים.
 
כוכבי הרוק החדשים. כאן אצלנו בפורום מוסיקה (איור: יעל בן-דוד)
 כוכבי הרוק החדשים. כאן אצלנו בפורום מוסיקה (איור: יעל בן-דוד)   
אפילו שיר ראשון כבר נכתב (על-ידי המפיק האגדי) ורק נשאר איזה עניין קטן ושולי - לבחור שם ללהקה. כרגע יש שלושה שמות שעומדים על הפרק, ואתם מוזמנים להשתתף במשאל לבחירת השם. רק אל תשכחו איפה קראתם על זה קודם. נראה, אולי נסדר לכם בקומבינה מקום טוב בתור של החתימות.
 
 

מחפשים את המטמון - המסע נמשך

מפלצת נוראית! (איור: יעל בן-דוד)
 מפלצת נוראית! (איור: יעל בן-דוד)   
זוכרים את האוצר שמתחבא לו בפורום חשיבה יצירתית? ובכן, הוא עדיין שם, והשבוע עברו המשתתפים תלאות גדולות בדרכם אל האוצר הנכסף:

על משתתפי הפורום עבר לילה ארוך מאד בבר שם נפגשו כולם עם ברמנית סחטנית וניסו להוציא ממנה את הרמז השני. חלק הצליחו לגלות את הרמז וחלק נאלצו להפרד מלא מעט מזומנים כדי לקנות אותו מהברמנית החמדנית שאפילו הצליחה להוציא את האבן היקרה מהטבעת של גונביר. אחרי הרמז הזה כולם חשבו לנסוע לכיכר האדומה ברוסיה חוץ מסילבר שהחליט לחפש סוודרים בנורבגיה.

הרמז הבא היה אוניה בתוך בקבוק וכולם נדרשו למצוא לעצמם כלי שייט כי את הרמז הבא יקבלו בלב ים. הם גם היו צריכים לצרף תמונה של כלי השייט והתקבלו יכטות, צוללות רוסיות ואפילו רקטה מרחפת על פני המים.

ביום ראשון היו ההרפתקנים צריכים למצוא את האי הופ ליד נורבגיה ולשלוח מפה שלו. היו הרבה ויכוחים ובסוף הסתבר שבחלק מהמפות הוא מופיע בתור הופן. בלילה של יום ראשון אחרי נסיונות נואשים לתקשר בצ`טים של נענע הם הצליחו לקבל את הרמז.

הספינה של קפטן הופ הגיעה אל אזור האי ועגנה שם. החברים התבקשו לבחור נציג שילך לקחת את הרמז ויודעו שהקפטן מעדיף בחורות חינניות. ספיריט, היא גונביר, נבחרה ברוב קולות ויצאה לפגוש את הקפטן לבושה במיטב מחלצותיה ומאופרת היטב.

אחרי זמן מה בבטן האניה היא הופיעה כשבידה בקבוק ובו הרמז הבא. היא נכנסה לסירת הדינגי כדי לחזור לאניה, אך לפתע היתה סערה והיא נכנסה למערבולת אשר מתוכה הגיחה מפלצת נוראית שחטפה אותה ואת הבקבוק עם הרמז.
 
כדי לשחרר את ספיריט מהמפלצת נאלצו המשתתפים לגייס את כוחם של ארבעים משתתפים על מנת שיעזרו להם להלחם במפלצת וזאת עד יום שלישי בערב. אחד המשתתפים, אורן, ניסה לחלץ אותה בעצמו ונתן את ליבו למפלצת ובכך הקריב את חייו. אבל המפלצת לא פראיירית, ולא שחררה אותה בתמורה. שאר המשתתפים הצליחו להשיג את ארבעים החתימות הדרושות וספיריט שוחררה, למרות שהיא כבר התחילה להנות בחברת המפלצת.

אחרי שספיריט שוחררה כולם התקבצו על האי כדי לקרוא את הרמז בבקבוק ושם היה כתוב משהו על עיסקה מוצלחת של 7.2 מיליון. המשתתפים צריכים להחליט מה לעשות הלאה. ורק נוסיף פה הערה קטנה: מי שיגיע ראשון אל האוצר יזכה גם במנוי חינם לשלושה חודשים בנטוויז`ן.
 

ההודעות הטובות של השבוע

די לכיבוש! הפוקימונים מתקוממים (איור: יעל בן-דוד)
 די לכיבוש! הפוקימונים מתקוממים (איור: יעל בן-דוד)   
השבוע נפתחו ארובות השמיים וחברי פורום עשרים ומשהו התבקשו לספר על כל הדברים המשונים שהם מצאו בכיסים של בגדי החורף מהשנה שעברה. מערכת השבוע בפורומים מצאה בכיס של המעיל שטר של 50 ש"ח שיאפשר לה לעבור את החורף אחרי שבקיץ במקום לעבוד היא רק שרה כל היום עם הצרצרים.

כל מי שקורא עיתונים או הודעות פורומים לא יכול שלא לשים לב שבני העם פלסטיני זוכים לאינספור צורות איות. יש מי שקורא להם פלסטינים, יש פלשתינים, יש פלסטינאים ויש פלשתינאים. לטובת מי שתוהה, נכתב בפורום כתוב בעיתון הסבר להבדלים בין צורות הכתיבה השונות.

יש את הפוקימונים, כן? אותם יצורים חביבים, תמימים ועליזים שמביאים שמחה לילדינו הרכים. נכון? לא נכון! מדובר בעם מדוכא, שלידם הפלסטינים הם ברונים פיאודלים מדושנים. טוב שיש את עתניאל בן קנז שחי (בקושי) בשביל לספר לכם על זה בפורום טלוויזיה.
 

פורומים חדשים

פורום השפה העברית. לפני שבועיים נכתב פה על כותבי פורומים שסובלים מליקויי למידה, ועל הצורך להתחשב ולהבין אותם. הכל נכון, אבל רוב האוכלוסיה לא סובל מליקויי למידה אלא מעברית לקויה.

בגלל זה ובגלל שבמיוחד באינטרנט העברית היא שפה מקופחת שלא מוערכת מספיק, הוקם פורום זה. בפורום תוכלו למצוא את פינת "מילת היום", לשאול שאלות שמטרידות אתכם לגבי מילים מסויימות וסתם לדון בעניינים הקשורים לשפה העברית. כבר ביומו הראשון של הפורום זכו משתתפיו הטריים לדון בסוגיה הרת הגורל: מה יותר טעים - פירה או מחית?
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by