ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הפורנו החדש: חדשות 

הפורנו החדש: חדשות

 
 
גדי שמשון

מכירים פורנו באינטרנט? בישראל מצאו לו מתחרה. מבחינת הרייטינג, האמצעים הטכנולוגיים, הריגוש הקבוצתי והדיבור של התקשורת. ערומות באינטרנט זה פאסה, אנו רוצים תנזים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם רוחות המלחמה מלהיבות יותר מסיכויי השלום? ברק וערפאת בקמפ דיוויד
 האם רוחות המלחמה מלהיבות יותר מסיכויי השלום? ברק וערפאת בקמפ דיוויד   
רוחות מלחמה, אחדות העם, יחד מול כולם - מעט דברים מעבירים ריגוש בלב הישראלי המצוי כמו האפשרות שאולי, אין ברירה כזה, ושוב נגזר עלינו לאחוז בנשק. האלימות הגואה מצטלמת היטב, ונותנת לנו משהו להתעניין בו בתקופה בה היה נדמה ששום דבר כבר לא מרגש באמת. ולא רק מהצד הימני של המפה, שם ללא מעט אנשים קשה להסתיר את חדוות ה"אמרנו לכם". גם אצל שמאלנים משינקין, שלא מחכים לרגע שנוכל כולנו לזיין את הערבים, נרעד מיתר בלב. מגישת טלוויזיה צעירה אמרה בתוכנית אירוח לא מזמן ש"מדים וביטחון בהחלט עושים לה את זה". ולא רק לה.

כן, רוחות מלחמה יכולות להיות עניין מחרמן. סטטיסטית, תשעה חודשים אחרי מלחמות ומתיחות, יש הרבה יותר לידות. הסבר סוציו-ביולוגי אפשרי הוא שמדובר באינסטינקט הישרדות. כשיש איום קיומי הרצון לפזר זרע ולהיכנס להריון גובר מאוד. האדם, בתוך תוכו, עדיין מונע מתוך אינסטינקטים חייתים, היוליים, קדמונים. תשאלו את הילדים של חורף 73.
 
חדשות, פוליטיקה, מלחמה. זה הפורנו שהולך היום
 חדשות, פוליטיקה, מלחמה. זה הפורנו שהולך היום   
באמת נושא טוב לדיון. חבל שהוא לא יפותח כאן יותר לעומק. זה אינטרנט, ועוד פזיז, ורוחות המלחמה המייחמות פשוט נראות כהסבר אפשרי למה שקורה ברשת הישראלית לאחרונה: החדשות והעיסוק סביבן הפכו מבחינת הגולשים לכמעט שווי ערך לפורנו והתכנים העוסקים במיניות בימי שלום. ערומות באינטרנט זה פאסה, אנחנו רוצים תנזים.

כך, למשל, מזה שלושה שבועות שרשימות הדיוור המשרדיות / חברתיות הנפוצות בארץ אינן מסתפקות בהעברה מסודרת של החומר השוטף הרגיל. בדיחות, פורנו ולינקים לידיעות "יא-בה-יה!" (זוג עשה סקס בשדה בצ`כיה ונדרס על ידי טרקטור). היום, במקום אופרת הסבון המדוורת בהמשכים "דברים שאנשים מכניסים לעצמם לטוסיק", מנהלי רשימות הדיוור מעבירים את המפה שפרסם דובר צה"ל ביחס להרג הילד בנצרים, ובמקום קריאות לאספקת מספרים סידוריים של תוכנות מבוקשות, מתבקשים מנויי הרשימות לסייע בפינפונג אתר החיזבאללה. הקריקטורות הפסיקו להצחיק ככל שמפלס ההומור השעיר עלה - מונטאז` ראשו של ערפאת על גוף של שימפנזה הופך לתת-ז`אנר ברשימות הדואר ממש ברגעים אלו.

כל המדיה המכסה את הרשת, בין אם בתוכה ובין אם מחוץ לה, מתעדת את מה שקורה בה עכשיו בזמן אמת. תענוג. העיתונאים שיושבים באונליין (ואלו שעובדים על זה) מתייחסים רוב הזמן באותו גרובי-מגנובי הנונשלאנטי-עלק, בו אנו אוהבים לדבר על המדיום שלנו. המדיה העתיקה מדווחת על עוללות השמועות בפורומים ומהירות עדכוני החדשות משתי נקודות מבט, אותן שתיים המשמשות אותה - הפלא ופלא - גם כדי לספר על הסקס ברשת. לאחת טון פולני, צדקני ומריר, השניה היא של מתלהבים שמספרים למי שעוד לא מבינים.

לאתרים המובילים בין הגולשים באינדקסים, רובם אתרי סקס ומיעוטם אתרי מוסיקה, עוד אין מה לדאוג. ענת מ"עולם הסקס של ענת" לא מוכרחה לעשות תספורת יחימוביץ` או שטרנהל ולהתחיל לדבר ברצינות. אבל העלייה תלולה ברייטינג של אתרי החדשות, גרמה לכל האתרים העוסקים בזה בארץ ליפול, או לפחות לקרטע, במשך ימים ארוכים.

הרשת מוצפת במאות אלפי אתרי סקס זולים, טיפשיים, עשויים רע ולא מעמידים בכלל, שנוצרו ברבע שעה על ידי אנשים שמאוד משעמם להם, כנראה (הקוראים הקבועים שלי?). ולמרות שעיקר התנועה וההכנסות, כמו גם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, נמצאת באתרי הפורנו התעשייתיים, זה לא מפריע גם לקטנים וחסרי העכבות יותר לשגשג, אם זו המילה הנכונה. והנה, גם כשזה מגיע לפורנוגרפיה של המלחמה שמשתלטת על התקשורת הממוסדת בשבועות האחרונים, קמים לה מיד מתחרים קטנים וחובבניים. מעריב יכול לנסח כותרות לוחמניות בנוסח הסבנטיז על המהומות כמה שירצה, הוא לעולם לא יגיע לנימה של האתרים הזעירים: "לא ניתן להם להשריץ אתרי טרור!".
 
לצד אתרי החדשות הגדולים, האווירה הקרבית עושה טוב לכל מה שהוא (או לפחות נורא נהנה להציג את עצמו ככזה) ממזרי ועוקף ממסד. כלומר, אינטרנט. כך פורומי השמועות שזכו לעדנה, כמו גם אתרי החדשות הקטנים והלוחמניים, שאחד מהם, טיפ, אפילו טען שהשלטונות ניסו להפיל אותו בגלל החומרים שהוא מפרסם.

יש עוד דבר שקיים תמיד ברשת, נלווה לאותם תכני פורנו, רשימות דיוור ואתרים העוסקים במה שאסור ו/או מגעיל. סרטים ותמונות חדשותיות שגם רפי גינת יחשוב פעמיים לפני שיציג אותם ב"פוקוס". הוצאות להורג של שבויים בצ`צ`ניה, כריתת ידיים לגנב בערב הסעודית, דברים כאלה. אחת הסיבות לכעס שעורר אתר החיזבאללה בקרב ישראלים הוא התמונה בעמודו הראשון - איש חילוץ מחזיק גופת תינוקת שנפגעה קשות בהפצצה על כפר כנא. ועכשיו, עם המלחמה הממשמשת, הציבור מעביר בינו לבינו את חומרי התעודה המצמררים האלה, שהם על גבול הסנאף, רק שהפעם במקום צ`צניה, הלוקיישן הוא כאן ועכשיו. כמו תמונות לוחם חיזבאללה הרוג, שנטען שהוא בנו של נסראללה. כבר נראו הודעות בפורומי שמועות שמחפשות את התמונות המלאות מהלינץ` ברמאללה, שלא שודרו בטלוויזיה. גם אלו ואחרות שעוד צפויות לנו, יגיעו בקרוב למוניטור הקרוב אליכם, שלא יהיו לכם אשליות. הדינמיקה של הפורנוגרפיה, כמו גם של העיסוק באירועי השעה ברשת, היא תמיד לכיוון ההארד קור.


בשולי הטור

ואם אנחנו בעניין של אירועי השעה, מאמר מרתק של יואב קרני, גלובס, מהכותבים הטובים בארץ, על סרי לנקה, ארץ השסועה 17 שנה במלחמת אזרחים מזעזעת בין רוב מדכא למיעוט מתקומם. אנחנו בדרך, חברים.

ובנושאי אינטרנט, טוב לדעת שאתר וויירד-ניוז (שהופרד לפני כמה שנים מהעיתון עצמו, אבל שומר על טון דומה) כמנהגו נוהג, ומסביר למה הם החזירו את המקף למילה אי-מייל (כי האינטרנט היא כבר מיינסטרים, למעשה). מאמר מצויין, עם התנשאות דיגיטלית שמזמן לא ראינו ("ההמונים הגיעו - לגלוש, לקנות, להכתיב את הטעם הבורגני שלהם על המדיה החדשה, ממש כפי שעשו עם הטלוויזיה עשורים רבים קודם לכן"). מזכיר את הוויכוחים המרים שניטשו כאן אצלנו בפלשתינה-א"י בשלהי המאה הקודמת, האם יש לומר בעברית דוא"ל, אימייל או דואר אלקטרוני (המלצת המדור, מיוחד לאחרי החגים: דואר חשמלי).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by