ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מי צריך אתכן בכלל? 

מי צריך אתכן בכלל?

 
 
מיכל יפה

לכל מי שאי פעם תהה למה צריך פורום נשים ולא היה לו האומץ לשאול. לכל מי שתמיד רצה למצוא אוצר ולא היתה לו המפה לחפש איתה. לכל מי ששתה בטעות switch של המין השני ואיבד לרגע את הביטחון בזהות המינית שלו. השבוע בפורומים ממשיך לספר בקורות את בני ישראל באינטרנט, והרי זה משובח

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חפש את המטמון

האוצר של הפורום. ליצירתיים בלבד (איור: יעך בן-דוד)
 האוצר של הפורום. ליצירתיים בלבד (איור: יעך בן-דוד)   
מי מאיתנו לא חלם למצוא אוצר? אם זה בחצר הבית או בארץ רחוקה - העיקר שיהיה אוצר, ורצוי בתיבה אטומה. ובכן, אם תהיו יצירתיים מספיק, תוכלו להגשים את החלום.

בפורום חשיבה יצירתית החל השבוע משחק `מסע בעקבות האוצר` ענק. אתם עדיין מוזמנים להצטרף, רק קראו קודם בעיון את כללי המשחק. המשחק ימשך עד שמישהו ימצא את האוצר. ידע או אינטליגנציה יכולים לעזור, אך מה שחשוב בעיקר זה, איך לא, חשיבה יצירתית. במשך הזמן תפרסם מנהלת הפורום רמזים שונים. הרמז הראשון כבר יצא לדרך.

בהצלחה לכולם ויהי האל בעזרכם. אנחנו מבטיחים לעדכן מדי שבוע את ההתפתחויות במשחק.
 

שתסתום כבר את הפה, הפרנסואז הזאת

התנועה הפמיניסטית נגד נהגים שוביניסטים (איור: יעל בן-דוד)
 התנועה הפמיניסטית נגד נהגים שוביניסטים (איור: יעל בן-דוד)   
בעולם ההפכפך בו אנו חיים יש כמה נקודות אחיזה יציבות שתמיד אפשר להיאחז בהן. מדובר במקרים שחוזרים על עצמם במחזוריות קבועה ואפשר לדעת בוודאות שלא משנה עד כמה המצב קשה, הם תמיד יגיעו במועדם. גשם בפורים או אוסף חדש של ג`ימי הנדריקס כל שנה הן דוגמאות לעוגנים כאלה.

דוגמא נוספת היא פעם בכמה חודשים, במחזוריות קבועה, מופיעה הודעה של גבר בפורום נשים שספק תוהה ספק מתלונן למה צריך פורום לנשים אבל לא צריך פורום לגברים. יכולתי לענות על זה בעצמי, אבל נראה לי שמנהלת פורום נשים, פרנסואז, תעשה את זה יותר טוב ממני.

פרנסואז, מה עונים לאנשים כאלה?

"אומרים את האמת. שפרנסואז היתה (ונשארה) מטרד נורא גדול, יצור כזה שיש לו מה להגיד על כל דבר. למעשה כל ילדותי חטפתי מכות רצח מלוות בצעקות "לכל דבר יש לך מה לענות". בבגרותי למדתי לחמוק מהזפטה ולעשות עסקים מיכולתי להציג כל דעה באור מגוחך, ודווקא את עמדתי הבעייתית להציג באור מושלם. אני מספרת לך את כל זה כי זה כנראה מה שגרם להנהלת הפורומים לפנות אלי (שתסתום כבר את הפה) ומה שמאפשר לי ולפורום להחזיק מעמד במתקפה החודשית על אושיות קיומנו.

יש הבדל בין האמת הפנימית שלי, לגבי הצורך של נשים בפורום כלשהו שבו יש להן במה להתקומם (למשל) על יחסם של מעסיקים לנשים בהריון שמחפשות עבודה ובאותה נשימה גם להתלונן מרה על הורידים שההריון הזה עושה להן ברגלים, לבין התגובות שלי לשאלות הקנטרניות למה צריך פורום נשים. עצם קיומו של הפורום הוא התשובה, לא פחות ולא יותר מהעובדה הטריוויאלית שיש צורך בפורום כזה. מעבר לזה אין לי שום צורך לענות על שאלות כאלו, אין לי שום סיבה להתנצל בשם עצמי ובשם המין הנשי על הצורך הזה.

לעומת זאת אני כנראה אכין לעצמי אוסף של לינקים רלוונטיים שאליהם אני אפנה את השואלים, שיקראו. בעיקר מפני שרוב השואלים חושבים שהם עלו על איזה אמת גדולה של הקיום כשהם שואלים את השאלה הזו, והם לא באמת מעונינים בתשובה, שהיא כאמור מאוד טריוויאלית".

יש משהו משותף לגברים שכותבים בפורום נשים?

"הערצה עיוורת למנהלת הפורום היומרנית".

ואיזה מן נשים כותבות אצלך בפורום?

"טוב, זאת שאלה הרבה יותר קלה, נשים מופלאות שמעריצות בתבונה את מנהלת הפורום הנפלאה-בעיני-עצמה".
 
איזה דיונים אפשר למצוא אצלך בפורום?

"הדיונים בפורום נשים נהנים ממנעד די מרשים של נושאים, החל מדיונים עקרוניים מבית היוצר של המחלקה להבדלים בין המינים, עבור להודעות שמשקפות את מצבן האמיתי של הנשים בחברה ובשוק העבודה, וכלה בהודעות פרחיות למדי בסגנון, מה עושים עם החוט של הטמפון".

יש איזה דיון שזכור לך במיוחד?

"יש לי זיכרון פנומנלי, כל הדיונים זכורים לי באופן בהיר וחד, כולל העובדה שביום שקיבלתי את הפורום באופן רשמי הצליחה משטרת ישראל ללכוד סופסוף את החשוד כאנס סידרתי, ומה שהתחולל בפורום גרם לי להבין שעניין הניהול יהיה לפעמים פחות זוהר ומלא ברק ממה שדמיינתי. ולמרות שבחודשים הארוכים שלי בתפקיד הכה תובעני הזה, היו דיונים חשובים עמוקים ומיוחדים, אני אזכיר פה דווקא את ההודעה של קאיה* מלפני שבועיים, שהייתה בעיניי נפלאה ומקסימה".

לא הרבה יודעים, אבל בראשית דרכה של פרנסואז בפורומים היא הביעה מחאה מסויימת לגבי מנהלי הפורומים. משהו השתנה מאז שהפכת למנהלת פורום בעצמך?

"התהילה לא שינתה אותי, נשארתי אותו בנאדם צנוע ויפה נפש שהייתי לפני כן, עדיין מעצבנת אותי אחוות-מנהלי-הפורומים כשהיא מפציעה לרגע או שניים מעל דפי הפורומים. יש משהו מאוד מתנשא ומאוד לא מכניס אורחים ברב-שיח-מנהלי-הפורומים-בכל-נושא-שהוא, אם כי אני חייבת לציין בשמחה מסוימת שזה קורה הרבה פחות מאשר לפני שנה, וודאי בשל מחאותיי החוזרות ונשנות".

ולסיום, יש עתיד לתנועה הפמיניסטית?

"באופן אישי אני חושבת שיש יותר עתיד לתנועה המזרחית המגונה, ולכן אני מנצלת את הבמה הזו כדי לקרוא לכל בנות ישראל: נהג מונית שעיר חתך אתכן בדרך בינעירונית? (סתם דוגמא, זה תקף כמעט לכל אינצידנט בחיים), שלשו לו אצבע, זה יעשה עליו יותר רושם מאשר הרצאה מנומקת בדבר זכות האישה על גופה".
 
 

ההודעות הטובות של השבוע

אמנות החזקת הפיפי (איור: יעל בן-דוד)
 אמנות החזקת הפיפי (איור: יעל בן-דוד)   
עם כל הכבוד לציור, פיסול ומוסיקה, יש אמנויות שלא מקבלות מספיק יחסי ציבור, למרות שחשיבותן למין האנושי גדולה לאין שיעור מעוד איזו סונטה של באך. למשל, אמנות החזקת הפיפי בתוך השלפוחית, שכל מי שנסע אי פעם נסיעה ארוכה באוטובוס ולא הקשיב לאמא שאמרה "תעשה לפני שיוצאים" יודע עד כמה היא חשובה. לקרוא ולהפנים
 
"שתיתי עכשיו בטעות switch של בנות, זה אומר שאני הומו?" שאלה זו הופיעה השבוע בפורום עשרים ומשהו. אל דאגה, גולש מודאג, צוות התחקירנים של השבוע בפורומים בדק ומצא ששתיה חד פעמית של המשקה של המין הנגדי לא מעלה ולא מורידה שום דבר.

יש אנשים מאוד מוכשרים שמסוגלים לעצב קודים של HTML ו-ASP כאילו היו פלסטלינה רכה, אבל מה - אין להם שום רעיון לנושא לאתר. במיוחד בשביל אנשים כאלה כתב עמיחי בפורום בוני אתרים את המדריך השלם לנושאי אתרים. למשל, אתר על התחביב המיוחד שלכם (ציד יונים, למשל), אתר על ארוע מיוחד שעברתם (כך צדתי יונה), אתרי מומחים (איך לצוד יונים), ואתרי מחאה (כנגד אנשים שצדים יונים). מומלץ.
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by