ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לסגור את נאפסטר, בשביל הכיף 

לסגור את נאפסטר, בשביל הכיף

 
 
מטה ואגנר, סלון.קום

אם יחליטו השופטים האמריקנים כי פעילותה של נאפסטר היא חוקית, הם יוציאו מהחלפת השירים את כל הכיף. למה? כי עבור המכורים לתוכנה, חלק גדול מהכיף הוא האפשרות להרגיש פיראטים אכזרים ופורעי חוק בלי לזוז מהמקלדת. מטה ואגנר, סלון.קום, מסבירה למה לטובת המכורים, צריך לסגור את נאפסטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נאפסטר. מועדת להתמכרות
 נאפסטר. מועדת להתמכרות   

עכשיו, כשגורלם של חברת נאפסטר ושל 30 מיליון משתמשיה נמצא בסכנה, הגיע הזמן לעשות קצת סדר בבלבולי השכל המשפטיים בעניין הפרת זכויותיהם של היוצרים.

אם ערעורה של נאפסטר יסתיים בכך שהשירות שמספקת החברה יוכרז כחוקי, יוסר השריד האחרון של התענוג האסור מחיינו. ואנחנו זקוקים לחטאים ולהתמכרויות שלנו עכשיו, יותר מתמיד. לכן, עלינו להתחנן בפני השופטים לעשות את הדבר הנכון. עליהם לסגור את נאפסטר.

אני מודה שאני מכורה לנאפסטר. אני מנאפסטרת כשאני מול המחשב שלי. אני מנאפסטרת כשאני עוברת ליד המחשב שלי; אני עוברת לידו רק כדי לנאפסטר. אני מנאפסטרת איך שאני קמה בבוקר ולפני שאני הולכת לישון. כשאני ישנה, התת מודע שלי משתלט ומנאפסטר בעבורי, בדרך כלל מעיר אותי אפוף זיכרונות מעורפלים של מנגינות נשכחות.

מומחה לגמילה מהתמכרויות אמר לי שאני נמצאת בשלב הרביעי - השלב האחרון והחמור ביותר של התמכרות לנאפסטר. מאפייניו של שלב זה הם "עיוותים בדפוסים מחשבתיים ובעיקר הכחשה" (אין סיכוי שאני בשלב הרביעי!) הייתי אמורה לעבור את שלושת השלבים הקודמים, שכללו "שליטה קלוקלת בניפסטור", "עיסוק כפייתי בניפסטור" ו"וניפסטור למרות ההשלכות העוינות".
 
תחשבו על זה: זוכרים את ההתגנבויות לביתם של החבר או החברה כשההורים לא היו שם, או לפינה חשוכה כדי לעשן ג`וינט, או להופעה של לד זפלין, ובכל פעם לומר להוריך שישנת בביתו של החבר הטוב? זוכרים כמה מרגש זה היה? עכשיו, תשאלו את עצמכם בכנות: האם הסקס היה באמת כל כך טוב, או שמא הלשון של החבר/ה שלך למעשה הרגישה כמו פרוסת סלאמי עבה בפה? האם הסוטול היה באמת כל כך מדהים או שרק צחקקת למשמע בדיחות מטומטמות ומינצ`סת צ`יפסים עבשים? האם ההופעה היתה באמת כל כך מדהימה, או אולי היא למעשה השאירה אותך עם שלושה ימי מיגרנה? ייתכן שהסיבה לכך שהרגשתם כל כך מנופחים מהחוויות הללו אינה נעוצה בעובדה שלאמיתו של דבר נהניתם, אלא כיוון שמה שעשיתם היה אסור.

מה קורה כשהפעילויות האסורות שלנו הופכות ללגיטימיות? כשאנחנו נאבקים בהגבלות של החברה ומנצחים? כשאנחנו מתבגרים ומסוגלים לגבש לעצמנו את החוקים שלנו? אני אומר לכם מה קורה: דברים מפסיקים להיות כיפיים. הדור שלנו שבוי בתוך פרדוקס: שכשאנחנו מקבלים את מה שאנחנו רוצים, אנחנו כבר לא נורא רוצים אותו כמו שרצינו אותו קודם לכן. הסרת האיסורים בנוגע לסקס, סמים ורוק`נ`רול, הותירה אותנו מופשטים מהזהות של המועדים להתמכרות, ותקעה אותנו בתוך שממת הפוליטיקלי קורקט של תרופות טבעיות ויוגה.

והנה, דווקא כשכבר חשבתם שתבלו את שארית חייכם בשיממון של סקס בדלת אמותיכם, גלולות נגד דיכאון במרשם והאזנה בלתי פוסקת ללהיטים הגדולים של ה-Eagles, נאפסטר הושיעה את כולנו על ידי החזרתה של הפעילות האסורה לחיינו. פתאום אנחנו פיראטים! ויכול להיות שחברות התקליטים יתבעו אותנו אחד אחד, וינפנפו בנו כאזהרה למורידי חינם אחרים. שוב הפכנו למורדי רוק`נ`רול!

ולכן, אני מפצירה בשופטים בשם מכורי נאפסטר באשר הם: אל תהפכו את נאפסטר לחוקית, אל תיקחו לנו את הכיף. אפילו אם משמעות הדבר היא שנהפוך לנוודי MP3, נודדים מאתר מוסיקה אחד לשני עד שכולם ייסגרו, אנחנו נשלים עם גורלנו. אבל אתם חייבים לסגור את נאפסטר.

----------------------------
תרגום: הלה בקמן
כל הזכויות לכתבה שמורות למגזין www.salon.com/ target="NanaArticleNewWin">סלון.קום (www.salon.com(
הזכויות לתרגום העברי שמורות לנטוויז`ן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by