ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך לבזבז 35 מיליארד דולר (חלק א' מתוך שלושה) 

איך לבזבז 35 מיליארד דולר (חלק א' מתוך שלושה)

 
 
עוזי וייל 

הסולטן של ברוניי ואחיו ההולל בזבזו 35 מיליארד דולר במשך עשור, בעיקר על שטויות. ככה זה כשיש הרבה נישואי קרובים במשפחה המלכותית - יש לך מונרכיה מטופשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שולטן ברוניי פוגש אזרחיות שמחות
 שולטן ברוניי פוגש אזרחיות שמחות   
ב1987-, הסולטן של ברוניי היה האיש העשיר ביותר בעולם. 40 מיליארד דולר, זה היה המספר, פחות או יותר. השנה העריכו גורמים כלכליים את הונו ב4.6- מיליארד. לא שצריך לרחם עליו - אבל איפה הכסף?, ג`ון סוויני, מה"גארדיאן", בכתבת מופת על הבזבזן הגדול ביותר בהסטוריה. מפאת גודלה של הכתבה - ויופיה - הבאנו את תקצירה בשלושה חלקים.
 
שולטן ברוניי סוקר את חייליו האמיצים
 שולטן ברוניי סוקר את חייליו האמיצים    
"וואווווו", זועק השדרן בתחנת הרדיו הלונדונית, "קפיטול רדיו", והוא זועק מפני שאחד המאזינים זכה בתקליט חינם אחרי שניחש נכונה את הנעימה שברקע. לא היה שום דבר מוזר בכך, אם הייתי יושב בביתי ומקשיב. אבל אני לא נמצא שם - אני נמצא בקצה השני של העולם, באמבטיה מעיקה של חום ולחות טרופית, באמצע יערות הגשם של בורניאו הצפונית.

אני נמצא בקרחת ג`ונגל הנקראת ברוניי - סולטנות זעירה, בגודל של עיירה, עשירה עד השמיים מנפט, באופן רשמי מוסלמית, סטרילית, ומאוד מאוד משעממת. ברוניי היא שווייץ לחה וחמה, בלי כל השפיצים.

ואחיו של הסולטן של ברוניי, מאוד אוהב את תחנת "קפיטול רדיו". אז אחיו של הסולטן שילם עבור כבל תת-קרקעי, מאנגליה עד לברוניי, שמעביר את התחנה האהובה עליו לכל תושבי הממלכה.

פאבים? בתי קפה? לא. הדבר היחיד שנוזל בברוניי זה נפט, הרבה הרבה נפט.

ציצים!

ברוניי היא מדינה מוסלמית אדוקה. מסגדים ממלאים את קו הרקיע שלה.

ציצים!

לפני הנחיתה, מבקשת הדיילת הבכירה במטוס של חברת התעופה המלכותית של ברוניי, להודיע: מכירה ושתיית אלכוהול ברחבי הממלכה אסורה בהחלט, ועונשה קנס, או מאסר, או שניהם ביחד. גברים ונשים אינם רשאים להחזיק ידיים בפומבי.

ציצים!

ואם תהיתם, "ציצים" היא שמה של ספינת השעשועים של שר האוצר של ברוניי, הלא הוא ג`פרי בוליקיאן (כיום, על פי האתר הרשמי של הממלכה, שר האוצר לשעבר. ע.ו.). ג`פרי הוא האח הצעיר, החתיך, המבריק יותר - באופן יחסי - של חסן, סולטן ברוניי. עד שבא ביל גייטס, הסולטן היה האיש העשיר ביותר בעולם, והיה לו הסדר עם אחיו: חסן מרוויח, ג`פרי מבזבז. והוא יודע לבזבז: פעם הוא קנה שעון משובץ יהלומים שמצא חן בעיניו מאוד, כי מחוגיו היו בצורת זוג אוהבים בעת משגל. השעון עלה חצי מליון דולר. הוא אהב אותו כל כך, שחזר וקנה עוד עשרה כאלה. מציאה של ממש, 5 מליון דולר בלבד.

וזה רק הכסף הקטן. הונו של הסולטן הוערך, בסוף שנות השמונים, בכ40- מיליארד דולר. לפני כשנה החליט הסולטן לעשות סדר בספרים, והביא שורה של רואי חשבון משעממים. המספר החדש היה 4.6 מיליארד, בלבד.
 
הכל אמת. האחים בולקיאן, עם פמליית נשותיהם, ילדיהם, חבריהם ומכריהם, בזבזו יותר מ35- מיליארד דולר בעשר שנים, מה שבוודאי מעניק להם את התואר, "הבזבזנים הגדולים בהסטוריה". והם עשו את זה בסטייל.

הבעיה עם האחים בולקיאן היא שהם באים משושלת ארוכה של בני דודים שנישאו זה לזו, מזה דורות. כך שהם לא סתם טפשים - הם מאוד מאוד טפשים. זה עמוק, עמוק בגנים.

פרופסור אשלי גרוסמן מבית החולים "בארט" בלונדון, מסבירה: "אם אתה מתחתן עם בן משפחה, יש סיכוי רב יותר שגנים פגומים יעברו אל הדור הבא. כך שאנשים בעלי `דם טהור` מזה דורות, הם בפוטנציה יותר טפשים מבעלי `דם מעורב`." עכשיו, מה שאתם חייבים להבין, זה שברוניי אינה רק מונרכיה מוחלטת. היא מונרכיה מטופשת מוחלטת.

פיטמות!

פורנוגרפיה אסורה בברוניי. משטרת הדת גוזרת תמונות של חזה נשי מכל מגזין מערבי שמגיע לממלכה. אבל "פיטמות 1" ו"פיטמות 2", הם שמות שתי סירות המנוע של הספינה המלכותית "ס.ס. ציצים".

מחר ההמשך, ובו יסופר על מיס ארה"ב וחברותיה הדוגמניות, שהוטסו לברוניי כדי לשמש שפחות מין - בטעות.

המאמר המקורי בגארדיאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by